3 powody dla, których warto kupić profesjonalne fotele biurowe

Ostatnia aktualizacja: 2017-04-30  |  Średni czas czytania: 01:45
Artykuł promowany
firmino
Wielu pracodawców nie jest świadomych jak ogromne znaczenie mają dobre fotele biurowe. To na nich, większość pracowników spędza co najmniej 8 godzin dziennie. Oto 3 fakty, dzięki którym dowiesz się dlaczego warto wybrać profesjonalne meble biurowe.
3 powody dla, których warto kupić profesjonalne fotele biurowe

Ergonomiczny fotel biurowy to inwestycja w zdrowie pracowników

Ciało człowieka przez tysiące lat ewolucji przystosowało sie do niemal ciągłego ruchu. Dzisiaj większość z nas prowadzi raczej siedząc tryb życia, co nie jest do końca zdrowe dla naszego organizmu. Szczególnie dokuczliwe bywa siedzenie przez wiele godzin w  tej samej pozycji w trakcie pracy. Dlatego bardzo ważne jest przystosowanie miejsca pracy, a szczególnie fotela do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie  z niego korzystać. Niestety wiele tanich mebli biurowych nie ma odpowiednich funkcji, dzięki którym można by na przykład regulować szerokość rozstawienia podłokietników czy wysokość zagłówka. Dlatego najlepiej zdecydować się na zakup profesjonalnych foteli biurowych, które będą ergonomiczne i komfortowe dla pracowników. Jest to szczególnie ważne ponieważ dobrze przystosowany fotel, który będzie podążał za ruchami osoby na nim siedzącej jest gwarancja zdrowej postawy. Nie wszyscy wiedzą, że zła pozycja w trakcie pracy może być przyczyną wielu chorób i schorzeń takich jak przykładowo problemy z krążeniem, żylaki, bóle pleców, problemy ze stawami, a nawet wady wzroku.

krzesla-do-biura.jpg

Konto PEKAOA

Pracownicy czujący się komfortowo pracują wydajniej

Co ciekawe, różnego rodzaju badania wskazują na to, że pracownicy którzy czują się komfortowo w pracy, pracują znacznie wydajniej. Gdy zastanowimy się nad tym chwilę jest to całkiem logiczne. Wyobraźmy sobie, że siedzimy na niestabilnym i niewygodnym krześle. Ciężko nam jest się skupić na czymkolwiek innym, a co dopiero na pracy gdy nasza głowę cały czas zaprząta myśl, że jest nam najzwyczajniej w świecie niewygodnie. W tym przypadku bardzo ważne zaaranżowanie przyjaznego miejsca pracy. Co rozumiemy przez przyjazne? Wygodne, komfortowe, sprzyjające pracy ale również pozwalające na chwilę relaksu. Kluczowym elementem jest właśnie fotel biurowy, który wyposażony w odpowiednie mechanizmy będzie podążał za pracownikiem. Co ciekawe nie możemy przesadzić też w drugą stronę. Gdy jest za wygodnie, większość z nas ma ochotę na drzemkę, a nie ciężką pracę. Dlatego właśnie polecamy kupić fotel biurowy, który pozwala zachować idealny balans.

Profesjonalne meble biurowe to inwestycja na lata

Wybierając profesjonalne meble biurowe oraz fotele pracownicze, musimy liczyć się często z nieco większym wydatkiem. W tym przypadku zasada “za ceną idzie jakość” jest jak najbardziej adekwatna. Nie oznacza to jednak, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. Wręcz przeciwnie. Kupując profesjonalne meble od renomowanych producentów, dostajemy produktu najwyższej jakość, spełniające wszelkie wymogi atestowe i objęte wieloletnią gwarancją. Pamiętajmy, że wiele mebli biurowych dostępnych w marketach i tanich internetowych sklepach, to produkty bardzo słabej jakość. Dodatkowo najczęściej nie są one przystosowane do wielogodzinnej pracy, a materiały z jakich są bardzo słabe. Dlatego lepiej kupić meble raz, a porządnie, niż wymieniać kolejne fotele po kilku miesiącach. Jeżeli nie masz pomysłu na swoje biura, skorzystaj z porad firm dostarczających kompleksowe rozwiązania do biur, takich jak NoNameOffice.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: