5 powodów dla których firma sprzątająca to dobry wybór

Ostatnia aktualizacja: 2017-07-25  |  Średni czas czytania: 01:33
Artykuł promowany
firmino
Udało Ci się założyć firmę, a nawet zatrudnić zgrany zespoł. Wszystko idzie jak po maśle, biznes rozwija się. Twoje biuro zaczęło tętnić życiem – pojawiają się w nim coraz częściej klienci i kontrahenci. Ale w natłoku obowiązków umyka jedna ważna rzecz: porządek. Co zrobić, by go przywrócić, a co za tym idzie – wzmocnić pozytywny wizerunek firmy? Najlepsze rozwiązanie to firma sprzątająca.
5 powodów dla których firma sprzątająca to dobry wybór

1. Nie chcesz wykorzystywać potencjału swoich pracowników na sprzątanie biura

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że w firmie, w której dzieje się wiele nierzadko i osiem godzin to za mało, by podołać wszystkim obowiązkom. I wcale nie wynika to najczęściej ze złej organizacji pracy czy braku kompetencji zespołu, a z natłoku spraw do załatwienia. Dlatego nie warto obciążać pracownikiem robieniem porządku. I nie, nie mamy na myśli ogólnego „ogarnięcia” biurka, ale np. wycieranie kurzy, wyrzucanie śmieci, mycie okien czy odkurzanie i mycie podłóg. To zostaw profesjonalistom.

2. Profesjonaliści posprzątają lepiej

Czyste biuro zawsze prezentuje się bardziej profesjonalnie. Podobnie jak to, w którym roznosi się świeży zapach. Dobra firma sprzątająca zajmie się wszystkim od A do Z i żadna zabłąkana pajęczyna czy smuga na oknie nie pozostanie niezauważona. Nie będzie więc wpadki.

3. Firma sprzątająca pracuje dyskretnie

Najlepsze firmy sprzątające, dopasowują swoją ofertę do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Tłumacząc z języka marketingu na „nasz”, można powiedzieć, że sprzątanie biur odbywa się w godzinach ustalonych z Tobą jako właścicielem firmy – najczęściej po godzinach pracy biura. Czyli wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne.

4. Możesz wybrać usługi, których potrzebujesz

Wydaje Ci się, że codzienna wizyta ekipy sprzątającej w Twoim biurze to za dużo? Może być i tak. Jednak to wcale nie oznacza, że nie możesz skorzystać z oferty firm sprzątających. Wręcz przeciwnie. Ekipa zajmująca się utrzymaniem czystości może odwiedzać Twoją siedzibę raz na jakiś czas (np. raz w tygodniu czy raz na miesiąc) lub pojawić się tylko, gdy potrzebne są generalne porządki.

5. To kosztuje mniej niż Ci się wydaje

Owszem, gdy zatrudniasz firmę sprzątającą, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ale czy rzeczywiście będą wysokie? Miej na względzie, że outsourcing takich usług jest zazwyczaj tańszy niż zatrudnienie sprzątaczki na etacie, a Twoi pracownicy zaoszczędzą na sprzątaniu czas i będą mogli skoncentrować się na zadaniach, które generują zyski. Potraktuj zatem usługi sprzątania jako inwestycję i odciążenie dla Twojego biznesu. Zwłaszcza, gdy podejmiesz współpracę ze sprawdzonym partnerem, który oferuje usługi na poziomie Premium, włącznie z zarządzaniem usługą sprzątania – zyskasz pewność, że o zestawie do mycia okien, odkurzaczu i mopie w swoim biurze możesz zapomnieć.

Argumentów za podjęciem współpracy z firmą sprzątającą jest wiele. Przeanalizuj je wszystkie dokonaj wyboru świadomie. W końcu Twój biznes to Twoje decyzje.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: