5 urządzeń detektywistycznych niezbędnych w Twojej firmie!

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-29  |  Średni czas czytania: 02:51
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Twoja firma dopiero zaczyna swoją działalność? A może zastanawiasz się w jaki sposób ją jeszcze bardziej udoskonalić? W takim razie podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze odpowiedniego sprzętu, bez którego niemożliwe jest jej prawidłowe funkcjonowanie. Oto 5 urządzeń detektywistycznych niezbędnych w Twojej firmie!
5 urządzeń detektywistycznych niezbędnych w Twojej firmie!

Po co urządzenia detektywistyczne w Twojej firmie?

Większości z nas, sprzęt detektywistyczny, kojarzy się jedynie z filmami o tematyce szpiegowskiej. Też nieprawdą jest, że korzystają z niego wyłącznie profesjonalni detektywi, policja, czy też służby specjalne. Można go zastosować, w każdej dziedzinie życia, zarówno w domu jak i pracy. Właśnie tym ostatnim tematem chcielibyśmy zająć się w artykule.

Czy ktoś obecnie, wyobraża sobie bowiem, prowadzenie własnego biznesu, bez takich urządzeń jak chociażby kamery, czy lokalizatory GPS? Chyba nie, a to dopiero część niezbędników, bez których nasza firma nie będzie prawidłowo funkcjonować. Trzeba przecież, mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w przedsiębiorstwie i jak wydajnie pracują zatrudnione przez nas osoby.

Również niesamowicie istotna jest ochrona wszelkiego rodzaju informacji, które nigdy nie powinny wejść w posiadanie osób do tego nieupoważnionych. Szczególnie mowa tu, o tak ostatnio dużym problemie, jakim jest szpiegostwo gospodarcze. Jego celem jest pozyskiwanie tajemnic handlowych firm, czy konkurentów biznesowych, jak również przechwytywanie wzorów, formuł lub technologii produkcji. Najczęściej odbywa się to w sposób tajny, poprzez kradzież poufnych informacji lub przekupstwo. Dlatego warto już zawczasu zabezpieczyć się w odpowiedni sposób, jaki? Istnieje na to kilka skutecznych metod.

5 urządzeń detektywistycznych niezbędnych w firmie

Posiadając własną firmę, musimy kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo i kontrolę. Szczególnie dotyczy to pracowników, jak i przepływu, ważnych dla przedsiębiorstwa danych. Warto wdrożyć kilka niezbędnych rozwiązań, w jaki sprzęt zatem najlepiej zainwestować?

Wykrywacz Protect 1206i

Wykrywacz Protect 1206i idealnie sprawdzi się w każdej firmie, dlaczego? Ponieważ tylko dzięki temu profesjonalnemu urządzeniu, wykryjemy wszystkie podsłuchy i cały inny sprzęt, służący do inwigilacji za pomocą transmisji sygnałów analogowych i cyfrowych. Wykrywacz Protect 1206i oprócz standardowej anteny, posiada również antenę kierunkową, wskazującą w precyzyjny sposób miejsce, z którego nadawany jest sygnał. Poradzi on sobie z sygnałami GSM, UMTS, WiFi, DECT i Bluetooth, tak często wykorzystywanymi do inwigilacji. Urządzenie to jest niedrogie i proste w obsłudze, dlatego też sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalisty jak amatora.

firmino

Szyfrator rozmów telefonicznych

W jaki sposób możemy jeszcze lepiej zabezpieczyć tajne informacje naszej firmy? Na pewno przyda nam się jeszcze szyfrator rozmów telefonicznych. W ten sposób mamy zagwarantowane, że poufne dane nigdy nie trafią w niepowołane ręce. Nawet gdyby teoretycznie tak się stało, to i tak złodziej nie będzie posiadał klucza do ich rozszyfrowania.

Do atutów tego urządzenia należą przede wszystkim jego niewielkie rozmiary i bardzo prosta obsługa. Wystarczy bowiem, podłączyć urządzenie do telefonu komórkowego poprzez złącze słuchawkowe i w ten sposób szyfrowanie rozmów nie wymaga od użytkownika już żadnych dodatkowych aktywności.

System lokalizacji GPS AlfaTRACK S-210 z lokalizatorem GL-200

Zaproponowane powyżej urządzenia pozwolą zabezpieczyć nam cenne informacje, teraz warto zastanowić się nad sprzętem, umożliwiającym dokładne monitorowanie pojazdów w naszej firmie. Idealnie sprawdzi się do tego system lokalizacji GPS AlfaTRACK S-210 z lokalizatorem GL-200 95 dni działania. Przeznaczony jest on do ustalania na bieżąco pozycji pojazdów lub naczep, informacje te, dostarczane są do nas w czasie rzeczywistym. Dzięki czemu w prostu sposób, poznamy miejsce, jak i historię trasy jaką pokonał samochód z lokalizatorem.

Dostęp do platformy możliwy jest również z poziomu bezpłatnej aplikacji mobilnej na Androida i iOS, a precyzja wskazanego miejsca wynosi do 2 metrów. Ten system lokalizacji, zabezpieczy nasze pojazdy przed ewentualną kradzieżą, pozwoli kontrolować flotę, a także usprawni procesy logistyczne, co bardzo korzystnie wpłynie na budżet przedsiębiorstwa.

Przewód DVI do szpiegowania komputera

Większość wykonywanych prac w firmie odbywa się online. Komputery stanowią obecnie jedno z najlepszych źródeł informacji o jego użytkowniku. Wystarczy choćby wspomnieć o korespondencji mailowej i kompletnej historii aktywności osoby, która z niego korzysta. Duży problem stanowi zajmowanie się, w czasie pracy, nie tym co należy do obowiązków zawodowych pracownika.  

Aby mieć pełną kontrolę nad tym, co robią w godzinach pracy, zatrudnione przez nas osoby, warto skorzystać z propozycji sklepu detektywistycznego AlfaTronik i nabyć Przewód DVI do szpiegowania komputera. Dzięki niemu będziemy mieli wgląd w treści wyświetlane na ekranie monitora pracownika. Przy czym, jest on dyskretny i niewykrywalny przez programy antywirusowe, a także nie wymaga logowania się do komputera.

FLIR FX - kamera IP z oświetlaczem

Ostatnią propozycją, która będzie w Twojej firmie wprost niezbędna, jest kamera z podglądem na żywo. Warto zakupić FLIR FX - kamera IP z oświetlaczem, która przeznaczona jest do zdalnego monitoringu, z innowacyjną technologią RapidRecap, optymalizującą i przyspieszającą sposób przeglądania nagrań. Również, dzięki wbudowanemu oświetlaczowi podczerwieni, możliwe jest widzenie w ciemności. Wszystkie wykonane w ten sposób nagrania zapisywane są w karcie pamięci lub w chmurze.

Nie ma co dłużej czekać i już teraz zaopatrz się w 5 urządzeń detektywistycznych, które zwiększa bezpieczeństwo Twojej firmy. Wszystkie wymienione powyżej dostępne są w sklepie detektywistycznym AlfaTronik.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: