7 akcesoriów, których nie można pominąć przy wyposażaniu pizzerii

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-16  |  Średni czas czytania: 01:51
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Polacy niesłabnącym uczuciem darzą dania kuchni włoskiej, szczególnie zaś pizzę. Coraz więcej osób jest świadomych tego, jak powinien smakować oryginalny placek z dodatkami. Odpowiadając na potrzeby wymagających smakoszy, właściciele restauracji wybierają profesjonalne wyposażenie pizzerii. Nie ma w nim miejsca na słabej jakości sprzęt AGD. Szczególnie zaś istotny jest piec, w którym pizza nabiera rumieńców.
7 akcesoriów, których nie można pominąć przy wyposażaniu pizzerii

Jaki sprzęt do pizzy?

Przygotowanie pizzy składa się z kilku etapów. Najpierw musisz wybrać dobrej jakości składniki, następnie poddać je obróbce termicznej, posiekać, pokroić. W dalszym etapie następuje wyrabianie ciasta i formowanie pizzy, układanie na niej warzyw, sera, wędliny, sosów. Tak przygotowany placek trafia do pieca. Po kilkudziesięciu minutach jest już gotowy do pokrojenia i zaserwowania gościom. Na każdym z tych etapów potrzebujesz sprzętu do pizzy, który pomoże przygotować składniki, a następnie przyrządzić danie na talerzu.

Zastanawiasz się, jak wyposażyć swój lokal gastronomiczny, aby móc serwować pyszną pizzę? Świadomość kulinarna Polaków w ostatnich latach znacznie wzrosła, dlatego wybierają oni wyłącznie te restauracje, które serwują dania smaczne i świeże. W przygotowaniu idealnej pizzy pomoże Ci profesjonalny sprzęt do pizzerii, który znajdziesz w sklepie Technica pod adresem: sklep.technica.pl/pizzeria. Oprócz pieców są to akcesoria do pizzy, łopatki, deski, blaszki.

firmino

7 akcesoriów do pizzerii niezbędnych w dobrze funkcjonującym lokalu

  1. Łopatka do pizzy - a właściwie dwie. Jedna większa - niezbędna do wkładania ciasta i wyciągania już ciepłego z nagrzanego pieca. Druga, mniejsza, do nakładania poszczególnych kawałków na talerze. Łopatka do pizzy to nie tylko element wyposażenia kuchni. Często podawana jest do stolika razem ze sztućcami, aby goście mogli sami się obsłużyć.
  2. Deska do pizzy - idealna do krojenia pizzy, a nawet jej serwowania.
  3. Radełko - oryginalna włoska pizza zazwyczaj serwowana jest w całości. W Polsce placek krojony jest na kilka części, co ułatwia późniejsze dzielenie się daniem i jego konsumowanie. Radełko to niezawodny gadżet, który pomoże Ci poporcjować pizzę, bez szarpania ciasta i zrzucania składników.
  4. Torby do pizzy - znaczna większość dobrze funkcjonujących pizzerii oferuje dania z dowozem do klienta. Aby pizza dotarła pod wskazany adres ciepła i w nienaruszonym stanie, niezbędne jest umieszczenie jej w usztywnianej torbie termoizolacyjnej.
  5. Blacha - jeżeli przygotowujesz pizzę w klasycznym piekarniku i chcesz nadać ciastu idealny kształt, wybierz blachy okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. W tej roli najlepiej sprawdzają się akcesoria z aluminium lub stali. Nie tylko gwarantują równomierne wypiekanie, ale też są łatwe w utrzymaniu czystości. Alternatywą dla nich są wygodne siatki do pizzy. Wypieki, jakie na nich powstają są kruche i chrupiące, dzięki odparowaniu nadmiaru wody.
  6. Naczynia do serwowania pizzy - to nie bez znaczenia, w jaki sposób serwujesz pizzę. Coraz więcej pizzerii stara się wyróżnić nie tylko smakiem dań, ale też sposobem ich podawania. Na kamieniu, talerzu ceramicznym, podkładkach lub drewnianych deskach. Jest wiele możliwości, którymi możesz się zainspirować.
  7. Szczotki - czystość to priorytet w gastronomii. Dlatego trzeba zawsze starannie czyścić blachy i piece. Niezbędne w tej roli okażą się szczotki na długich uchwytach.

Smak pizzy to tylko jedna ze składowych, która wpływa na opinie o Twojej restauracji. Liczą się też estetyka lokalu i serwowania dań oraz czystość. Akcesoria do pizzerii pomagają w realizacji codziennych zadań w gastronomii.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: