Czym się kierować, wybierając urządzenie wielofunkcyjne do małej firmy?

Ostatnia aktualizacja: 2018-03-21  |  Średni czas czytania: 01:16
Artykuł promowany
firmino
W dobie pracy przez internet i przynajmniej częściowego delegowania zadań pracownikom zdalnym skaner i drukarka stanowią podstawowe urządzenia biurowe, bez których ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup tego sprzętu? Zobaczcie nasz krótki poradnik.
Czym się kierować, wybierając urządzenie wielofunkcyjne do małej firmy?

Jakie aspekty są ważne przy zakupie urządzenia drukującego wiele dokumentów?

Jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebujemy urządzenia wielofunkcyjnego przede wszystkim po to, aby drukować umowy i dokumenty, wybierzmy drukarkę szybko drukującą. Znając nasze potrzeby, poszukujemy urządzenia taniego w eksploatacji. Jeśli będziemy potrzebować dokupić tusz, będziemy mieć pewność, że nie pójdziemy z torbami. W ten sposób można zaoszczędzić na kosztach codziennych wydruków. Ważny jest też czas potrzebny na zadrukowanie jednej kartki A4. Lepsze urządzenia potrafią wydrukować do 26 stron na minutę, co stanowi optymalny wynik i w zupełności sprawdzi się w niewielkim biurze.

Konto PEKAOA

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę z przeznaczeniem do drukowania kolorowych zdjęć dobrej jakości?

Poszukując sprzętu, który ma za zadanie drukować zdjęcia dobrej jakości, warto sprawdzić, czy oglądany przez nas model drukuje do krawędzi stron, czy też pozostawia marginesy. Istotne jest również to, jakiego rodzaju papier dana drukarka może obsługiwać. Aby uzyskać ładne wydruki, warto bowiem zainwestować w nieco grubszy i lepszej jakości papier - błyszczący lub matowy papier foto. Bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie obok komputera nie ma miejsca na ustawienie drukarki jest taka opcja sprzętowa, która umożliwia przesyłanie plików do druku za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, porównajmy na przykład na blogach specjalistycznych to, ile tuszu zużywa konkretna drukarka. Różnice mogą być spore, podobnie jak rozpiętości cenowe samych tonerów.

Przez internet czy stacjonarne - gdzie lepiej kupować urządzenia wielofunkcyjne?

Wiele osób wciąż preferuje zakupy stacjonarne, w czasie których może dotknąć sprzętu na wystawie sklepowej, zobaczyć jego wielkość i wygląd. Na tym jednak zazwyczaj kończą się zalety stacjonarnych zakupów. Kupowanie online wypada znacznie lepiej pod względem finansowym - sprzęt oferowany przez osoby, które nie muszą płacić marży za wynajem powierzchni sklepowej jest zazwyczaj tańszy. Na korzyść przemawia również prawo konsumenckie, pozwalające na rezygnację z umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od daty zakupu i to bez podania przyczyny.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: