Dodatkowe zabezpieczenie w firmie - szafy RFID

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-20  |  Średni czas czytania: 02:25
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
W każdej firmie i instytucji znajdują się dokumenty i przedmioty, które podlegają ochronie. Może to być podyktowane wymogami prawnymi, jak w przypadku dokumentacji podatkowej i danych personalnych pracowników. Bywa, że w firmie znajdują się substancje niebezpieczne, które muszą być stale monitorowane, a dostęp do nich ściśle ograniczony. W takich miejscach niezbędna jest pełna kontrola dostępu. Najlepiej jeśli ten system działa w pełni automatycznie, korzystając z rozwiązań teleinformatycznych stosowanych już w firmie czy instytucji. Jednym z bardziej interesujących sposobów na bezpieczne przechowywanie dokumentów i sprzętu elektronicznego są szafy RFID. Te nowoczesne urządzenia rewolucjonizują sposób dostępu do dokumentacji niejawnej i innych chronionych przedmiotów i treści.
Dodatkowe zabezpieczenie w firmie - szafy RFID

Newralgiczne dane w firmie i placówce medycznej

Wraz z wejściem w życie szeregu ustaw związanych z RODO, wzrosło zapotrzebowanie na bezpieczne przechowywanie dokumentów. Liczba danych, które podlegają ścisłej kontroli znacząco wzrosła i firmy i instytucje muszą zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie, a także ewidencję osób, które mają do nich dostęp. Szczególne obostrzenia obejmują placówki medyczne, które przechowują tysiące wrażliwych informacji o swoich pacjentach. Wszelkie historie choroby, zdjęcia rentgenowskie, USG, wyniki badań i inne informacje muszą być chronione przed dostępem osób nieupoważnionych.

Dodatkowo w placówkach medycznych przechowywane są inne wrażliwe materiały, takie jak próbki medyczne, pobrana do badań krew, leki i preparaty medyczne. Szczególnie te ostatnie potrafią być niezwykle drogie, zwłaszcza, gdy dotyczy to leków w fazie eksperymentalnej czy będących kuracją na szczególnie rzadkie choroby. Konieczność kontroli takich środków jest zatem kluczowa dla prawidłowej działalności instytucji medycznej. Również w tym wypadku doskonale sprawdzą się szafy RFID, które umożliwiają dostęp tylko wybranym osobom i tylko do określonych preparatów.

Zabezpieczenia w szafach RFID

Szafy RFID (radio-frequency identification) wykorzystują technologię radiową na częstotliwościach UHF. Każda z osób, która chce uzyskać dostęp do szafy musi posiadać odpowiedni login i hasło. Można je wpisać na specjalnym panelu ciekłokrystalicznym umieszczonym w obudowie lub zastosować system identyfikacji bezprzewodowej. Zazwyczaj takie rozwiązanie spięte jest z systemem elektronicznych kart pracy i dostępu do budynku. Dodanie do identyfikatora jeszcze jednego zakresu informacji nie jest trudne, a dzięki temu identyfikacja może nastąpić znacznie szybciej. Każdy z umieszczonych w szafie RFID przedmiotów lub dokumentów powinien być oznaczony specjalnym kodem - tagiem.

Przy pierwszym umieszczeniu tak oznaczonego przedmiotu w szafie, konieczne jest jego zeskanowanie. Zapisany w bazie kod będzie na stałe przypisany do przedmiotu. Ilekroć zostanie on wyjęty z szafy zostaje to odnotowane. Podobnie jest w przypadku zwrotu dokumentacji czy sprzętu do szafy – zdarzenie zostaje zapisane. Urządzenie automatycznie zarejestruje zwrot przedmiotu. Wszystkie informacje są powiązane z loginem otwierającego szafę RFID użytkownika. Dane są zapisywane w pamięci szafy, a także przekazywane do serwera, gdzie mogą być przeglądane przez upoważnione osoby.

firmino

Bezpieczne przechowywanie dokumentów i narzędzi

Szafy RFID sprawdzają się doskonale do przechowywanie nie tylko wrażliwych informacji. Ze względu na swoje gabaryty mogą mieścić też różnorodne urządzenia elektroniczne, od laptopów przez telefony komórkowe po specjalistyczne aparaty pomiarowe. Szafy RFID nadają się również do przechowywania specjalistycznych narzędzi, leków i substancji chemicznych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich firm i instytucji, które chcą mieć pewność, że będą sprawować pełną kontrolę nad zasobami. Korzystając z tego typu szaf w biurze czy magazynie, można mieć pewność, że przechowywanie dokumentów będzie się odbywało w zgodzie z najbardziej nawet restrykcyjnymi procedurami.

Oferta metalowych szaf RFID

Szafy mogą być połączone w jeden spójny system, który zapewnia pełne zabezpieczenie majątku i dokumentacji firmy czy instytucji przed dostępem osób niepowołanych. Szafy RFID to najwyższy poziom automatycznego dozoru i kontroli. Podwójny system zabezpieczeń oraz pełna ewidencja przechowywanych w nich przedmiotów i dokumentów, gwarantuje, że o każdej porze wiesz kto i gdzie korzysta z cennych urządzeń czy istotnej dokumentacji. Korzystając z szerokiego wyboru metalowych szaf RFID możesz dopasować system do potrzeb twojej firmy i spać spokojnie.

Szafy dozorowane z dostępem i monitorowaniem RFID sprawdzą się w biurach, placówkach medycznych i wszelkich instytucjach, gdzie przechowuje się informacje niejawne i poufne. Znajdą również zastosowanie w przemyśle, gdzie mogą służyć do zabezpieczenia, niejednokrotnie bardzo drogich urządzeń, przed uszkodzeniem lub kradzieżą. Stosując szafy RFID można być pewnym, że dokumentacja będzie przechowywana w zgodzie z obowiązującym prawem i procedurami.

Najwyższej jakości Szafy RFID znajdziesz w firmie TechMark: techmark.com.pl/meble/szafy-rfid/

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: