Etykiety – rodzaje, wykorzystywane materiały

Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25  |  Średni czas czytania: 01:19
Artykuł promowany
Konto PEKAOInfo
Przedsiębiorcy często zastanawiają się nad tym, jakie etykiety na swoje produkty zamówić. Ma to znaczenie nie tylko na etapie projektowania nalepek, lecz także później, podczas drukowania i naklejania. Na rynku są dostępne dwa główne rodzaje etykiet – samoprzylepne oraz shrink sleeve (termokurczliwe).
Etykiety – rodzaje, wykorzystywane materiały

Etykiety samoprzylepne: charakterystyka

Etykieta samoprzylepna to obecnie jedna z najpopularniejszych metod znakowania towarów. Ten rodzaj nalepek najczęściej wykorzystuje się w handlu oraz w usługach. Na rynku są dostępne następujące rodzaje etykiet samoprzylepnych:

  • etykiety do samodzielnego wydruku – można umieścić na nich informacje takie jak kod kreskowy lub cena,
  • etykiety odporne na działanie m.in. tłuszczu i wilgoci – stosowane są w przypadku produktów, które mogą być narażone na różne czynniki, np. atmosferyczne.

Etykiety wykonuje się z różnych materiałów, np. z papieru matowego lub błyszczącego. Rodzaj nalepek należy dopasować przede wszystkim do wybranych produktów. Drukarnia etykiet samoprzylepnych, np. Unilogo, może przygotować dla klientów różnego rodzaju projekty, które są dopasowane do preferencji klientów. Warto pamiętać o tym, że etykiety samoprzylepne nie tylko informują konsumentów o tym, co znajduje się wewnątrz opakowania, lecz także mogą pełnić funkcję zabezpieczenia, np. przed otwarciem produktu w sklepie. Należy zaznaczyć, że etykiety samoprzylepne są już pokryte warstwą kleju, dzięki czemu można je umieścić na produktach za pomocą zwyczajnych etykieciarek. 

Etykiety shrink sleeve: charakterystyka

Etykiety shrink sleeve to produkty termokurczliwe, które dostosowują się swoim kształtem do opakowania. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne i dokładne umieszczenie nalepek na każdym produkcie. Dodatkową zaletą takich etykiet termokurczliwych jest ich estetyczny wygląd, trwałość i połysk. Zostały one wykonane z folii PCV i PET. Produkty te pod wpływem temperatury, czyli po podgrzaniu, kurczą się i dokładnie dopasowują do opakowania danego produktu. Warto zaznaczyć, że etykiety shrink sleeve mogą być zadrukowane w całości, dzięki czemu na produkcie można umieścić wiele interesujących informacji dla konsumentów, a także materiały reklamowe i marketingowe. Do zadrukowania tych nalepek wykorzystuje się wysokiej jakości farby UV, więc opakowanie jest połyskliwe i ładnie prezentuje się na półce sklepowej, tym samym zwracając uwagę konsumentów. Obecnie etykiety termokurczliwe stają się coraz popularniejsze, a zapotrzebowanie na nie wzrasta zwłaszcza w branży spożywczej oraz alkoholowej. Takie nalepki to produkty najwyższej jakości, które umożliwiają pokrycie całego opakowania materiałami graficznymi i tekstowymi. Właśnie dlatego od kilku lat etykiety shrink sleeve są wybierane częściej niż tradycyjne etykiety samoprzylepne.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: