Firmowy sprzęt komputerowy - porównanie najlepszych procesorów i ich cen

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-08  |  Średni czas czytania: 01:17
Artykuł promowany
firmino
Procesor nierzadko nazywa się sercem komputera. Jest w tym sporo prawdy, bo wydajność procesora w dużej mierze odpowiada za szybkość i płynność działania sprzętu. Z miesiąca na miesiąc do sprzedaży trafiają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie procesory, których parametry techniczne są coraz wyższe. na jakie modele obecnie warto zwrócić uwagę?
Firmowy sprzęt komputerowy - porównanie najlepszych procesorów i ich cen

Intel - procesor na miarę XXI wieku

Czołową marką procesorów wciąż pozostaje Intel. Obecnie, najnowszym wypuszczonych przez nich procesorem jest Intel Core i5-10400F. Sześć rdzeni zapewni najwyższą wydajność pracy, nawet przy bardzo wysokim obciążeniu. Procesor posiada załączone chłodzenie, dzięki czemu może pracować na najwyższych obrotach przez długi czas bez ryzyka przegrzania. Gniazdo typu Socket 1200 odpowiada obecnym standardom, a częstotliwość taktowania procesora na poziomie 2,9GHz zapewnia płynną pracę. Warto zauważyć, że procesor Intel Core i5 nie posiada zintegrowanego układu graficznego, konieczne jest więc dokupienie osobnej karty graficznej. To jednak zaleta, bo karty zintegrowane nie mają zwykle zbyt wysokich parametrów technicznych. Tego procesora nie warto także podkręcać, bo jego mnożnik jest zablokowany. Procesor Intel Core i5 możemy zakupić już za 699zł.

erp-xt

AMD Ryzen 5 alternatywą dla Intela

Procesorem, który zasługuje na uwagę jest AMD Ryzen 5 3600. Taktowanie o częstotliwości 3,6 lub 3,8 GHz zapewnia niezakłóconą płynność pracy. Tym, co charakteryzuje ten procesor jest stabilna praca nawet przy maksymalnym obciążeniu trwającym przez długi czas. Choć uznawany jest za produkt ze średniej półki cenowej, jest rozwiązaniem odpowiednim do większości zastosowań- zarówno na co dzień, do domu i biura, jak i do gier i profesjonalnych aplikacji o wysokich wymaganiach technicznych. Procesor dostępny jest w wersji cztero- i sześciordzeniowej. Podobnie jak Intel Core i5, AMD Ryzen 5 również wymaga dokupienia karty graficznej, bo nie posiada zintegrowanego układu graficznego. Procesor AMD Ryzen 5 możemy kupić za niecały 1000zł, cena jest więc atrakcyjna w stosunku do parametrów technicznych.

Procesor do zadań specjalnych

Jeśli szukamy procesora do naprawdę zaawansowanych i wymagających aplikacji, kombajnem do tych celów będzie Intel Core i9-10900K w wersji aż dziesięciordzeniowej. Ten procesor poradzi sobie z każdą grą czy programem bez problemu. Jedynym minusem może być brak załączonego chłodzenia i cena, bo za tego typu sprzęt musimy zapłacić 2499 zł. Cena jest jednak w pełni adekwatna do wydajności sprzętowej tego procesora.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: