6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Hale stalowe nie tylko dla dużego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-05  |  Średni czas czytania: 01:26
Artykuł promowany
Doradztwo marketingowe
Budynki o konstrukcji stalowej znane są przede wszystkim w przemyśle. Ostatnie lata udowadniają jednak, że ich zastosowanie jest znacznie szersze - wbrew pozorom hale ze stali nie są dedykowane tylko dużym biznesom.
Hale stalowe nie tylko dla dużego biznesu

Idealne obiekty dla małych biznesów i rolników?

Budynki stalowe coraz częściej pojawiają się w miastach i na wsiach. Czasami nawet ich nie zauważamy - elewacje są zrobione w taki sposób, że kompletnie nie przypominają hali stalowej. To jeden z dowodów potwierdzających rosnącą popularność tego typu obiektów.

Powszechnie sądzi się, że są one najlepsze dla dużych biznesów. I rzeczywiście, przemysł czy logistyka wymagają hal wielkopowierzchniowych. Nie znaczy to jednak, że konstrukcje stalowe zawsze muszą być tak duże i dostosowane do potrzeb doświadczonego biznesu.

Tak naprawdę obiekty ze stali to też np. hale rolnicze i hale warsztatowe. Znaczna część niewielkich biznesów ma bowiem dokładnie te same potrzeby co światowe koncerny. To, że działają na mniejszą skalę, w żaden sposób nie odbija się m.in. na potrzebach magazynowych.

Dobry pomysł na niewielki budżet

Małe biznesy dysponują zazwyczaj ograniczonymi środkami. Nierzadko inwestycja w dodatkowe hale wiąże się wówczas z nadszarpnięciem budżetu i dużym ryzykiem. Dlatego to niezwykle istotne, aby właściciel małego biznesu mógł wybrać opłacalną ofertę.

Hale ze stali nadają się świetnie dla inwestorów z niewielkim budżetem. Jest to bowiem najtańsza opcja, która pozwala wznieść w pełni funkcjonalne hale rolnicze czy hale warsztatowe w relatywnie niskiej cenie. Tradycyjne budownictwo, np. murowane, wymaga o wiele większych nakładów finansowych.

program do wystawiania faktur

Szybka budowa

Każdemu inwestorowi zależy na czasie, ale warto podkreślić, że to właśnie na małych biznesach długość budowy odbija się najbardziej. Wszystko wynika z ryzyka strat. Duże przedsiębiorstwa mają przecież duże zyski i zastój w biznesie nie odbije się na nich aż tak bardzo. Dla inwestora, który chce wybudować niewielką halę warsztatową, jest to już duży problem.

Właśnie z tego powodu hale ze stali polecane są szczególnie małym biznesom. Postawienie prostej konstrukcji stalowej zajmuje jedynie 3 tygodnie. Oznacza to, że już po miesiącu można rozpocząć prace warsztatowe czy magazynowe. Wówczas inwestycja nie generuje strat.

Dobry projekt

Warto zaznaczyć, że hala dla małego biznesu ma trochę inne potrzeby - to wykonawca powinien je znać najlepiej. Wszystko zaczyna się jednak na etapie projektu. Dlatego bardzo ważne, aby wybrać firmę z doświadczeniem. Ponadto najlepiej, aby oferowała usługi kompleksowe, jak robi to m.in. Commercecon. Wykonawcy, którzy czuwają nad budową od projektu, po wykończeniówkę lepiej dostosowują obiekt do potrzeb inwestora i szybciej reagują w razie problemów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie biznesplanu  ›

Oceń ten artykuł:

Doradztwo marketingowe

Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie biznesplanu  ›

Nasze poradniki:

Przydatne linki: