Hale stalowe nie tylko dla dużego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-05  |  Średni czas czytania: 01:26
Artykuł promowany
firmino
Budynki o konstrukcji stalowej znane są przede wszystkim w przemyśle. Ostatnie lata udowadniają jednak, że ich zastosowanie jest znacznie szersze - wbrew pozorom hale ze stali nie są dedykowane tylko dużym biznesom.
Hale stalowe nie tylko dla dużego biznesu

Idealne obiekty dla małych biznesów i rolników?

Budynki stalowe coraz częściej pojawiają się w miastach i na wsiach. Czasami nawet ich nie zauważamy - elewacje są zrobione w taki sposób, że kompletnie nie przypominają hali stalowej. To jeden z dowodów potwierdzających rosnącą popularność tego typu obiektów.

Powszechnie sądzi się, że są one najlepsze dla dużych biznesów. I rzeczywiście, przemysł czy logistyka wymagają hal wielkopowierzchniowych. Nie znaczy to jednak, że konstrukcje stalowe zawsze muszą być tak duże i dostosowane do potrzeb doświadczonego biznesu.

Tak naprawdę obiekty ze stali to też np. hale rolnicze i hale warsztatowe. Znaczna część niewielkich biznesów ma bowiem dokładnie te same potrzeby co światowe koncerny. To, że działają na mniejszą skalę, w żaden sposób nie odbija się m.in. na potrzebach magazynowych.

Dobry pomysł na niewielki budżet

Małe biznesy dysponują zazwyczaj ograniczonymi środkami. Nierzadko inwestycja w dodatkowe hale wiąże się wówczas z nadszarpnięciem budżetu i dużym ryzykiem. Dlatego to niezwykle istotne, aby właściciel małego biznesu mógł wybrać opłacalną ofertę.

Hale ze stali nadają się świetnie dla inwestorów z niewielkim budżetem. Jest to bowiem najtańsza opcja, która pozwala wznieść w pełni funkcjonalne hale rolnicze czy hale warsztatowe w relatywnie niskiej cenie. Tradycyjne budownictwo, np. murowane, wymaga o wiele większych nakładów finansowych.

Konto PEKAOA

Szybka budowa

Każdemu inwestorowi zależy na czasie, ale warto podkreślić, że to właśnie na małych biznesach długość budowy odbija się najbardziej. Wszystko wynika z ryzyka strat. Duże przedsiębiorstwa mają przecież duże zyski i zastój w biznesie nie odbije się na nich aż tak bardzo. Dla inwestora, który chce wybudować niewielką halę warsztatową, jest to już duży problem.

Właśnie z tego powodu hale ze stali polecane są szczególnie małym biznesom. Postawienie prostej konstrukcji stalowej zajmuje jedynie 3 tygodnie. Oznacza to, że już po miesiącu można rozpocząć prace warsztatowe czy magazynowe. Wówczas inwestycja nie generuje strat.

Dobry projekt

Warto zaznaczyć, że hala dla małego biznesu ma trochę inne potrzeby - to wykonawca powinien je znać najlepiej. Wszystko zaczyna się jednak na etapie projektu. Dlatego bardzo ważne, aby wybrać firmę z doświadczeniem. Ponadto najlepiej, aby oferowała usługi kompleksowe, jak robi to m.in. Commercecon. Wykonawcy, którzy czuwają nad budową od projektu, po wykończeniówkę lepiej dostosowują obiekt do potrzeb inwestora i szybciej reagują w razie problemów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: