Inwestowanie w nieruchomości przez Internet

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-10  |  Średni czas czytania: 01:46
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Inwestowanie w nieruchomości jest od lat jednym z najchętniej wybieranych sposobów lokowania kapitału. Potencjalnie może przynieść znacznie większe zyski niż zwykła lokata bankowa czy obligacje skarbowe. Czy i w jakie nieruchomości warto inwestować? Na czym polegają inwestycje przez internet? Podpowiadamy!
Inwestowanie w nieruchomości przez Internet

Inwestowanie w nieruchomości - nie tylko mieszkania

Wbrew powszechnej opinii, inwestowanie w nieruchomości nie sprowadza się jedynie do nieruchomości mieszkalnych, a więc mieszkań i domów. Ogromny potencjał inwestycyjny tkwi również w nieruchomościach komercyjnych. Na popularności zyskuje zwłaszcza inwestowanie w lokale o przeznaczeniu handlowym, usługowym i biurowym.

Samodzielne inwestowanie w nieruchomości komercyjne wymaga jednak nie tylko znacznie większych nakładów finansowych, ale i doskonałej znajomości rynku. Odpowiedzią na potrzeby inwestorów, zwłaszcza tych stawiających pierwsze kroki w świecie inwestycji i dysponujących niskim wkładem własnym, jest crowdfunding inwestycyjny, nazywany też inwestowaniem społecznościowym. Zapewnia on bezpieczeństwo i regularne zyski nawet najmniejszym inwestorom.

Społecznościowe inwestowanie w nieruchomości - na czym ono polega?

Rozpowszechniony na świecie crowdfunding (od słów „crowd” ? tłum i „funding” - finansowanie) znajduje zastosowanie do finansowania wielu projektów biznesowych. Coraz częściej również tych z branży nieruchomości, w której oznacza finansowanie zakupu lokalu poprzez połączenie kapitału grupy drobnych inwestorów. Poszczególni inwestorzy otrzymują proporcjonalny zysk z wynajmu danej nieruchomości.

Mostem łączącym indywidualnych inwestorów z nieruchomościami komercyjnymi są platformy crowdfundingowe, takie jak Social.Estate. Proponowane inwestycje są dokładnie opisane ? podana jest w szczególności prognozowana stopa zwrotu. W celach realizacji inwestycji zawiązywana jest spółka celowa (Spółka Specjalnego Przeznaczenia), w której 100% udziałów odpowiada wartości nieruchomości. Inwestor, który zdecyduje się dołączyć do „zrzutki”, staje się udziałowcem spółki, wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego. Procent przejętych w spółce udziałów odpowiada procentowej wartości inwestycji poniesionej w dany projekt. Wypłacane zyski mają formę dywidendy.

Choć w Polsce rynek inwestycji społecznościowych dopiero się kształtuje, już teraz stanowi atrakcyjną formę lokowania kapitału. Z powodzeniem korzystać z niej mogą inwestorzy, którzy nie posiadają wystarczających środków do samodzielnego zakupu nieruchomości. Próg wejścia, w zależności od charakteru inwestycji, zaczyna się bowiem już od około 10 tys. złotych. Stopa zwrotu z tej formy lokowania kapitału kształtuje się na poziomie 5-8%.

Wygodne i bezpieczne inwestowanie w nieruchomości przez internet

Inwestowanie społecznościowe przebiega w głównej mierze w świecie wirtualnym. Dostępne online platformy crowdfundingu inwestycyjnego, takie jak Social.Estate, stanowią doskonały sposób na lokowanie środków bez wychodzenia z domu. Tego typu inwestycja jest praktycznie bezobsługowa ? to też dobra wiadomość dla inwestorów chcących zdywersyfikować kapitał bez konieczności zarządzania inwestycją.

Inwestowanie w nieruchomości przez internet to nie tylko ograniczone do minimum formalności, ale i wysokie bezpieczeństwo operacji. Uczestnicy „zbiórek” mają dostęp do skrupulatnie zweryfikowanych inwestycji, przekazywanych pod wynajem wiarygodnym najemcom, w tym sieciom handlowym o stabilnej sytuacji finansowej.

Kwota czynszu najmu w umowach indeksowana jest każdego roku o inflację, a zatem inwestycja jest zabezpieczona przed spadkiem rentowności. Co istotne, inwestor może w dowolnym momencie zrezygnować z inwestycji i sprzedać swoje udziały na rynku wtórnym.

Jeśli więc dysponujesz wolnymi środkami finansowymi i zastanawiasz się, jak pomnażać oszczędności, to koniecznie poznaj możliwości, jakie oferuje społecznościowe inwestowanie w nieruchomości przez internet.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Przydatne linki: