Jak będzie wyglądał rynek prezentów ślubnych w 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-31  |  Średni czas czytania: 02:25
Artykuł promowany
firmino
W Polsce w 2016 roku około 195 tysięcy par złożyło swoje przysięgi małżeńskie. W ostatnich latach występuje tendencja zwyżkowa, a zatem szacuje się, że w 2018 roku przekroczymy próg 200 tysięcy zawartych małżeństw. To wyjątkowe wydarzenie, nie tylko dla samych zainteresowanych, ale również ich gości. Niejednokrotnie wiąże się z zagwozdką, czym obdarować nowożeńców. Jakie trendy będą panować w 2018 roku? Już podpowiadamy.
Jak będzie wyglądał rynek prezentów ślubnych w 2018 roku?

W dzisiejszych czasach prym wśród prezentów ślubnych wiodą koperty z gotówką. Czasem młodzi wprost o nie proszą, a czasem i bez sugestii goście wyzbywają się problemu spędzającego sen z powiek w konsekwencji wręczając pieniążki. To dobre rozwiązanie, ponieważ para młoda sama może kupić to, co jest jej potrzebne. Nie wszyscy są jednak zwolennikami wręczania gotówki i decydują się na zakup prezentu. Na jakie upominki mogą liczyć Państwo Młodzi w nachodzącym roku?

Drobnostki zamiast kwiatów

Od dziada pradziada młodą parę zasypywało się pięknymi, pachnącymi kwiatami. W związku z tym, do dziś niektórym ciężko przyzwyczaić się do nowego trendu, gdzie zamiast uroczych bukietów wręcza się inne upominki na życzenie młodych. Jakie? To już kwestia indywidualna. Coraz częściej są to wina i inne alkohole, kupony totolotka, słodkości albo książki. Nie brakuje również pomysłów, które mają szczytny cel. Młodzi proszą o zabawki dla domów dziecka, karmę dla schronisk albo zapraszają organizacje, które przeprowadzają zbiórki pieniążków w szczytnym celu. I te zwyczaje z pewnością utrzymają się w nadchodzących miesiącach.

Nie mniej jednak, specjaliści z Portalu Wesele.com.pl twierdzą, że w 2018 roku do głosu dojdzie nowy trend. To powrót do kwiatów, jednak nie tych tradycyjnych. W trosce o środowisko, elegancki wystrój i świeże powietrze – kwiaty i drzewka doniczkowe. Częścią z nich udekorujemy dom, część możemy posadzić w ogródku. Gdyby tych żywych podarunków okazało się zbyt wiele, możemy je podarować sąsiadom albo okolicznym szkołom. Ponadto rok 2018 zdecydowanie będzie obfitował w kreatywne pomysły. Możemy dać gościom dowolność, a Ci z pewnością nas zaskoczą! Mogą to być np. bombki choinkowe, gry planszowe albo świeczki. Im większa swoboda, tym ciekawsze pomysły zrodzą się w głowach zaproszonych.

Prezenty ślubne wracają do łask

Nie ulega wątpliwościom, że koperty z nominałami w środku dalej będą królowały na ślubach. I wydaje się, że ta tendencja prędko nie podupadnie. Warto jednak zaznaczyć, że część młodych par wprost prosi o prezenty, a nie gotówkę. Powodów może być wiele, np. chęć, by każdy przybył na wspólną zabawę bez trosk o wydatki, powrót do tradycji albo dostateczna zamożność nowożeńców. Inną kwestią pozostaje także to, że nie każdy gość musi się podporządkować życzeniom młodych albo panującym trendom. Bez względu na podłoże, zdarzyć się bowiem może, że na ślubie zagoszczą tradycyjne prezenty, a nie koperty.

W 2018 roku pakunki będą przybierać rozmaite gabaryty. Czasem w tradycyjnej kopercie, zamiast gotówki, znajdziemy bilety lotnicze, voucher na wycieczkę, bilety do teatru albo bon na zakupy. Nie zabraknie też ekstremalnych rozwiązań, np. lotów balonem, skoków ze spadochronem albo kursów żeglarskich. Na te prezenty w szczególności możemy liczyć w przypadku rodzeństwa, kuzynostwa czy znajomych. To oni znają nas najlepiej i nieco z przymrużeniem oka podchodzą do kwestii podarunków ślubnych.

Czego możemy spodziewać się od starszyzny? Będą to tradycyjne, ale bardzo praktyczne rozwiązania. Sprzęt RTV i AGD, elementy wyposażenia domu, tekstylia, a także zastawy stołowe to kultowe pozycje, które przydadzą się każdej parze wchodzącej na nową drogę życia.

Konto PEKAOA

Nowoczesne rozwiązania

Powtórzenia prezentów to główna obawa młodych, która motywuje ich do zdecydowania się na gotówkę zamiast prezentów. Po co komu 3 blendery, 2 żelazka, 4 zastawy stołowe? Gdzie to wszystko upchać? W dzisiejszych czasach istnieją rozwiązania, które pomogą nam tę kwestię wykluczyć. Możemy bowiem stworzyć w sieci listę prezentów, gdzie goście będą wykreślać pozycje, które później zrealizują i podarują młodym. 

W przypadku starszych osób można zaangażować świadków albo rodziców, którzy ze „swojej strony” rozdzielą prezenty albo zorganizują zrzutkę na większy prezent, np. na nową pralkę. To może być bardzo ciekawy sposób na integrację i zaangażowanie bliskich do pomocy, którzy często się do niej rwą.

Goście decydują

Pozostawienie decyzji o prezentach gościom to nieco ryzykowne rozwiązanie, ale za to bardzo ciekawe. Nie zamieszczając w zaproszeniu żadnych tekstów z prośbą o drobnostki zamiast kwiatów, albo koperty a nie prezenty, a także nie publikując listy życzeń narażamy się na ryzyko otrzymania tradycyjnych bukietów i powielających się prezentów. To wcale nie musi być złe, szczególnie dla miłośników powrotu do tradycji.

Biorąc pod uwagę kreatywność naszych bliskich i znajomych, z pewnością możemy spodziewać się naprawdę ciekawych prezentów. To świetna okazja do sprawdzenia, jak dobrze znają nas nasi goście. Niektórzy z pewnością wykażą się poczuciem humoru, inni wyczuciem estetyki. Dowolność decyzji o prezentach pozostawiona gościom może być zatem interesującym eksperymentem.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: