Jak płatności online wpływają na rozwój sklepów internetowych?

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05  |  Średni czas czytania: 01:19
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
W 2018 roku wartość rynku e-commerce w Polsce przekroczyła znacząco 40 miliardów złotych. Przełożyło się to na 5% udziału w rynku. Eksperci przewidują, że wartość sprzedaży online będzie rosła w najbliższych latach. Polacy przekonali się do tej formy zakupów. Stwarza to ogromne szanse działającym obecnie, jak również powstającym sklepom internetowym. W jaki sposób do ich rozwoju przekłada się możliwość dokonywania płatności online?
Jak płatności online wpływają na rozwój sklepów internetowych?

Klienci cenią wygodę

Kolejny silny trend na rynku e-commerce dotyczy preferencji klientów związanych z płatnościami. Większość z nas zdecydowanie preferuję wygodne płatności online, aby móc płacić za zakupy bezgotówkowo i nie martwić się o dostępność gotówki przy odbiorze towaru. Płatności dokonywane na przykład szybkim przelewem ułatwiają konsumentom podjęcie decyzji zakupowej i przyspieszają cały proces. Nie trzeba więc wyjaśniać, jak bardzo ich obecność przyczynia się do wzrostu popularności sklepów internetowych.

Bezpieczeństwo

Ponadto, płatności online są postrzegane przez konsumentów jako bezpieczne. Płacąc przez internet kartą kredytową lub debetową mamy dziś pewność, że pieniądze zostaną nam zwrócone, jeśli tylko nie otrzymamy towaru. Z kolei korzystając z szybkich przelewów zyskujemy pewność, że pieniądze trafią na właściwe konto, a do tego sklep otrzyma zapłatę błyskawicznie, co przyspieszy wysyłkę towaru. Z punktu widzenia właściciel e-biznesów takie zwyczaje konsumentów eliminują nieufność, co przekłada się oczywiście na wyższą sprzedaż.

Im więcej metod płatności, tym lepiej

Zakładając internetowy biznes zastanawiamy się, jakie metody płatności online najlepiej wpłyną na jego rozwój. Odpowiedź jest prosta - wszystkie! Okazuje się, że konsumenci przy wyborze konkretnego sklepu internetowego zwracają uwagę na dostępność preferowanej przez nich formy płatności. To czynnik istotny dla aż 22% potencjalnych klientów. Jeśli sklep internetowy nie wdroży pełnego wachlarza możliwych płatności, może automatycznie stracić nawet jedną piątą potencjalnych zakupowiczów. Czy warto rezygnować z takiej szansy na rozwój?

Wybór sprawdzonego dostawcy

W tym kontekście ważną decyzją jest wybór sprawdzonego dostawcy płatności online. Na polskim rynku liderem pod tym względem jest firma Blue Media, która dostarcza sklepom internetowym między innymi możliwość płacenia szybkim przelewem, kartą, wygodną metodą pay-by-link, jak również oferuje raty online. Tak szeroki wybór metod płatności online przyczynia się do rozwoju sklepu internetowego, który może trafić do szerszego grona klientów. Warto pamiętać również, że płatności oferowane przez Blue Media są bezpieczne, a sam system łatwo zintegrować z własną platformą e-commerce.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Przydatne linki: