Jak powstają koszulki z nadrukiem?

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-21  |  Średni czas czytania: 01:45
Artykuł promowany
firmino
Proces powstawania odzieży jest bez wątpienia ciekawy. Abstrahując od tego, że branża odzieżowa jest jedną z najlepiej zarabiających na świecie, samo wyprodukowanie koszulki, bluzy lub innego elementu garderoby wcale nie musi być skomplikowane. Obecnie dysponujemy narzędziami, które wyręczają nas w większości prac manualnych, a specjaliści muszą skupić się jedynie na projektowaniu modnych wzorów.
Jak powstają koszulki z nadrukiem?

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z własną marką lub potrzebujesz wysokogatunkowej odzieży reklamowej dla swoich pracowników, nie musisz od razu kupować drukarek i maszyn produkcyjnych. Wystarczy zapoznać się z ofertą takich firm jak Colory.pl. Wykorzystują oni w czasie realizacji profesjonalne narzędzia, do których zaliczyć można drukarki Kornit DTG. Co wyróżnia konstrukcje tej firmy od pozostałych? Wszystkiego dowiesz się w dalszej części materiału. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Najpierw projekt - jak zaprojektować wzór?

Dlaczego w materiale o technicznej warstwie produkcji, mamy zamiar rozmawiać na temat projektowania wzorów znajdujących się na t-shirtach? Ponieważ to grafika bardzo często decyduje o tym, która technika znakowania będzie najbardziej efektywna, wydajna i w ogóle możliwa. Często okazuje się, że świetny pomysł z doskonałym wykonaniem będzie prezentować się w sposób fatalny, jeśli źle zostanie dopasowana metoda nadruku i odwrotnie. Profesjonaliści już na etapie projektowania wiedzą, jaką technikę wybrać.

Skupmy się jednak na druku DTG, który z każdym rokiem jest udoskonalany. Jeszcze do niedawna, za najlepszą i najbardziej wytrzymałą formę znakowania, uznawano m.in. sitodruk.

Niestety, sitodruk nie oferuje przejść tonalnych i sprawdza się jedynie w przypadku grafik wektorowych, napisów lub logo. Zaawansowany druk DTG może być równie satysfakcjonujący pod względem jakości, głębi kolorów, wytrzymałości i ostrości. Musi zostać jednak wykonany przy pomocy wysokogatunkowych farb, na dobrym materiale i przede wszystkim, przy pomocy sprawdzonych narzędzi, np. na drukarce od firmy Kornit dag.

Konto PEKAOA

Co dalej?

Wystarczy jedynie złożyć koszulkę w wyznaczonym miejscu (tzw. polu roboczym), pozbyć się zagnieceń materiału i rozpocząć drukowanie. Oczywiście specjalista wcześniej również ustawia w oprogramowaniu komputerowym plik graficzny, który znajdzie się na t-shircie. Reszta to już zautomatyzowany proces, który nie wymaga pracy ludzkich rąk.

Brzmi łatwo i przyjemnie? Oczywiście przy wykorzystaniu wysokiej klasy narzędzi, cały proces może tak wyglądać, lecz nie wolno zapominać m.in. o precyzji i perfekcji. Wystarczy źle lub krzywo położyć koszulkę, by wzór został nadrukowany w nieodpowiedni sposób.

Nadruk na koszulkach białych i kolorowych

Gdy zwrócimy uwagę na wydajność drukarek DTG, prawdopodobnie zauważymy, że różni się ona w zależności od koloru tła. Dlaczego kolorowe koszulki produkuje się wolniej od białych?

Żeby zobrazować taką sytuację, wystarczy wziąć do ręki dwie kartki papieru. Pierwsza niech będzie kolorowa i druga standardowo biała. Sięgnijmy po kredki lub flamastry i spróbujmy coś na nich narysować. Z białym prawdopodobnie nie będzie problemu, lecz pojawi się on przy kolorowej, która nie tylko będzie zmieniać odcienie, ale również dużo gorzej przyjmować kolor narzędzi.

Z drukiem na koszulkach jest podobnie. Żeby efekt był zadowalający, potrzeba więcej farby. Czas pracy drukarki będzie więc wydłużony. Na szczęście zaawansowane konstrukcje od firmy Kornit dag. dysponują możliwością ustawienia konkretnego trybu, co nie tylko ułatwi pracę specjalistów, ale również zapewni doskonałe rezultaty.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: