Jak przygotować się do rozmowy o pracę po angielsku?

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-21  |  Średni czas czytania: 01:46
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Rozmowa o pracę po angielsku to sposób na sprawdzenie umiejętności językowych potencjalnego kandydata na pracownika, który pracodawcy wybierają coraz częściej. Dzięki niej można sprawdzić, jak taka osoba radzi sobie z konwersacją w sytuacji stresowej, jaki zna zasób słownictwa i czy łatwo potrafi zmieniać język komunikacji z polskiego na angielski. Dla wielu kandydatów taka rozmowa może być przeszkodą, która zaprzepaści ich szansę na zatrudnienie.
Jak przygotować się do rozmowy o pracę po angielsku?

Przeprowadź próbną rozmowę z native speakerem

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku nie musi być tak stresująca, jeśli wcześniej przeprowadzimy ją z lektorem, a jeszcze lepiej native speakerem, który pomoże nam w odpowiednim przedstawieniu naszej osoby potencjalnemu pracodawcy. Gdzie znaleźć takiego nauczyciela, który pomoże nam przejść przez rozmowę rekrutacyjną? Na pomoc przychodzi Tutlo, szkoła językowa online, która stawia na konwersację z native speakerami. Dodatkowo oferuje ona lekcje dopasowane poziomem do naszej znajomości języka angielskiego oraz naszego wieku. Z racji tego, że zajęcia prowadzone są za pośrednictwem internetu, możemy odbywać je z dowolnego miejsca na ziemi i o dowolnej godzinie. Wystarczy, że wybierzemy interesujący temat rozmowy, w tym przypadku rozmowę kwalifikacyjną i przećwiczymy go z wybranym lektorem.

Dodatkowo na stronie Tutlo znajdziemy przykładowe pytania, które mogą paść w rozmowie kwalifikacyjnej oraz gotowe odpowiedzi, dzięki którym dużo łatwiej poradzimy sobie z całą procedurą. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze wszystkie gotowe odpowiedzi będą pasować do każdej rozmowy o pracę.

Zapoznaj się z historią pracodawcy

Przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną, warto przejrzeć anglojęzyczną stronę naszego pracodawcy (jeśli taką ma), aby poznać jego misję, historię, plan działania. Musimy wiedzieć, z kim i gdzie w przyszłości możemy pracować. Dzięki temu będzie nam dużo łatwiej odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego chce pan/pani pracować właśnie u nas?”. Dodatkowo warto przeczytać kilka artykułów prasowych związanych z branżą, w której chcemy pracować. Oczywiście artykuły należy przeczytać po angielsku, dzięki czemu przypomnimy sobie słownictwo, a przy okazji zobaczymy, co dzieje się w branży, jakie są nowe trendy i kierunki działania. Warto też zastanowić się, jakie pytania związane z naszym przyszłym stanowiskiem mogą paść z ust rekrutera, a następnie postarajmy się znaleźć na nie odpowiedź.

firmino

Przygotuj sobie odpowiedzi i ćwicz

Warto na rozmowę przygotować sobie „ściągawkę” po angielsku. Powinna ona zwierać naszą listę sukcesów i osiągnięć, pomocne zwroty po angielsku, przydatne słowa z branży, w której pracujemy. Warto poćwiczyć rozmowę z inną osobą, a jeśli nie mamy takiej możliwości, to zróbmy to przed lustrem. Głośno czytajmy pytania, a następnie głośno na nie odpowiadajmy. W ten sposób przyzwyczajamy nasze usta, struny głosowe, język do mówienia po angielsku, co nie jest przecież tak naturalne, gdy nie porozumiewamy się w tym języku na co dzień.

Korzystaj z pomocy dostępnych w sieci

Warto przed spotkaniem z rekruterem obejrzeć kilka przykładowych rozmów o pracę, które można znaleźć na YouTubie, poczytać historie na ich temat albo znaleźć artykuły przedstawiające najtrudniejsze pytania, jakie padły podczas rekrutacji. W ten sposób dużo łatwiej oswoimy się z czekającą nas rozmową, a przy okazji cały czas będziemy mieć styczność z językiem angielskim, często biznesowym, który będzie nam potrzebny w przyszłej pracy.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: