Zabezpieczenia antykorozyjne - jak uchronić produkty przed wilgocią?

Ostatnia aktualizacja: 2018-12-24  |  Średni czas czytania: 01:30
Artykuł promowany
firmino
Transport towarów na większe odległości, zlecony firmie kurierskiej, wiąże się z utratą przez przedsiębiorcę pełnej kontroli nad warunkami - w tym poziomem wilgotności powietrza i temperaturami - jakie panują w sortowni, magazynie, a potem w aucie podczas przewożenia produktów. Dlatego też, już na etapie pakowania przesyłki, warto zadbać o zabezpieczenia antykorozyjne - najlepiej w postaci praktycznych i łatwych do zastosowania akcesoriów.
Zabezpieczenia antykorozyjne - jak uchronić produkty przed wilgocią?

Zabezpieczanie produktów przed wilgocią - sprawdzone akcesoria

Opakowania antykorozyjne stanowią jeden z lepszych sposobów na zadbanie o bezpieczeństwo produktów w czasie ich transportu. W zależności od konkretnego typu, mają różne zastosowania. Najlepszym przykładem jest, powszechnie użytkowany, papier parafinowany. Obustronne pokrycie warstwą wosku - naturalną substancją zapobiegającą wyciekaniu smarów i tłuszczów - czyni go idealnym opakowaniem dla części motoryzacyjnych i maszynowych. Papier, dzięki swoim unikalnym cechom, zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wysyłanych produktów, a co za tym idzie - powstawaniu korozji na metalowych powierzchniach.

Kolejnym produktem, chętnie stosowanym w magazynach i dużych sklepach internetowych, jest papier pakowy smołowany. Stanowi naturalną barierę, która chroni przed przedostawaniem się wilgoci do paczki. Z tego też powodu owija się nim części zamienne do maszyn. Wodoszczelność sprawia, że świetnie sprawdza się on również podczas transportu produktów drogą morską.

Na wyposażeniu magazynu czy hurtowni powinny znaleźć się także wskaźniki wilgoci. Te niepozorne dodatki, umieszczone wewnątrz paczek, kartonów i kontenerów, są prostym sygnalizatorem poziomu wilgoci w środku przesyłek. Umożliwiają szybką kontrolę stanu towarów. Prosty pomiar, pewność wyniku i niewielki koszt zakupu wskaźników wilgoci sprawia, że znajdują one zastosowanie zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak też zagranicznych.

Konto PEKAOA

Ochrona przed rdzą i korozją - przegląd papierów

Papier antykorozyjny VCI to kolejny przydatny element dla producentów, chcących zabezpieczyć wysyłane produkty przed rdzą. Jego właściwości cenią sobie szczególnie dystrybutorzy narzędzi przemysłowych, silników, a także wytwórcy ozdobnych elementów kutych. Owinięcie w papier tych towarów skutecznie chroni je przed rdzewieniem w czasie transportu i magazynowania. Co ważne, to zabezpieczenie antykorozyjne gwarantuje doskonały stan towarów przez dwa lata od momentu ich owinięcia, z jednym tylko zastrzeżeniem - przechowywanie produktów musi odbywać się w suchych i pozbawionych przeciągów warunkach.

W grupie materiałów skutecznie zabezpieczających towary przed wilgocią znajduje się wermikulit. To minerał, który po obróbce stanowi świetny surowiec do wypełniania paczek. Cechuje go dobra izolacja cieplna, akustyczna oraz wysoka odporność na działanie czynników chemicznych i biologicznych. Szereg jego zalet czyni go jednym z najbardziej efektywnych i przydatnych wypełnień. Wermikulit nie tylko absorbuje wszystkie ciecze, ale jest również ognioodporny. Na dodatek jest w pełni ekologiczny, a tym samym bezpieczny dla środowiska naturalnego. Zapobiega rozwojowi pleśni. Jest też neutralny pod względem biologicznym. Wermikulit jest do nabycia w sklepie www.rajapack.pl/folia-babelkowa-wypelniacze/zabezpieczenie-antykorozyjne-opakowania_C1436.html.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: