Jak wybrać najlepszy terminal płatniczy?

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28  |  Średni czas czytania: 01:56
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Terminal płatniczy powinien być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności – tylko wtedy spełni swoją funkcję w 100%. Urządzenie zainstalowanie w sklepie musi spełnić inne wymogi niż to, które używane będzie taksówce. Krok po kroku doradzamy, jak wybrać najlepszy terminal i na jakie parametry zwrócić uwagę.
Jak wybrać najlepszy terminal płatniczy?
Zdjęcie: pixabay.com

Polscy klienci coraz chętniej korzystają z płatności bezgotówkowych – takie wnioski płyną z wyników badania „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019”. Aż 66% Polaków najchętniej reguluje płatności  kartą, a 7% – za pomocą smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Obsługa płatności bezgotówkowych jest więc obecnie koniecznością. Wybierając terminal, należy wziąć pod uwagę to, w jakich okolicznościach będzie używany. Dopasowanie urządzenia do specyfiki działalności ma ogromny wpływ na komfort klientów i pracowników. Terminale dzielą na trzy podstawowe typy: mobilne, stacjonarne oraz PIN pady zintegrowane z system kasowym.

Terminale mobilne

Urządzenia z tej grupy wyróżniają się nieograniczoną mobilnością – dzięki zasilaniu akumulatorowemu nie muszą być podłączone do prądu, a małe rozmiary oraz solidna konstrukcja umożliwiają swobodny transport. Terminale mobilne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie płatności dokonywane są w ruchu, a nie w jednym wyznaczonym miejscu. Urządzenia tego typu wykorzystywane są przez kurierów, dostawców, taksówkarzy i kelnerów. Terminale mobilne łączą się z systemem rozliczeniowym za pośrednictwem sieci komórkowej 3G (GPRS). Podstawowe modele wyposażone są w jedno gniazdo na kartę SIM, bardziej zaawansowane mogą działać w trybie Dual SIM, co pozwala korzystać z zasięgu sieci komórkowej dwóch operatorów. Rozwiązuje to ewentualne problemy z komunikacją. Przed zamówieniem terminala mobilnego warto zwrócić uwagę na pojemność baterii – im większa pojemność, tym dłużej urządzenie może pracować bez konieczności ładowania.

Terminale stacjonarne

Terminale stacjonarne muszą być stale podłączone do zasilania – co uniemożliwia podejście z takim urządzeniem do klienta. Terminale tego typu wykorzystywane są w hipermarketach, sklepach, aptekach, księgarniach, drogeriach, punktach usługowych, na stacjach benzynowych i we wszystkich innych miejscach, gdzie wyznaczone są stanowiska, w których klient dokonuje płatności. Urządzenia stacjonarne łączą się z systemem rozliczeniowym na kilka sposobów: za pośrednictwem przewodowego łącza Ethernet, przy użyciu bezprzewodowej sieci WiFi lub przy użyciu sieci komórkowej 3G (GPRS). Terminale stacjonarne mogą być połączone z kasą fiskalną – dzięki tej funkcji sprzedawca nie wpisuje ręcznie kwoty, co przyśpiesza obsługę klienta i pozwala wyeliminować ewentualne błędy.

PIN pady zintegrowane z systemem kasowym

Urządzenia z tej grupy stosowane są powszechnie w marketach i dużych sklepach. Dzięki niewielkim wymiarom nie zajmują wiele miejsca przy stanowisku kasowym. PIN pad zintegrowany jest z systemem kasowym za pomocą łącza przewodowego lub technologii bezprzewodowej (Bluetooth, WiFi) i odczytuje informację o należności, którą musi uregulować klient. Kasjer nie musi więc samodzielnie przepisywać kwoty. PIN pady nie wymagają instalowania dodatkowej drukarki – tę funkcję pełni kasa fiskalna, która oprócz paragonu drukuje również potwierdzenie płatności.

Jak zamówić terminal płatniczy?

Terminale stacjonarne i mobilne, a także PIN pady kasowe znajdziesz m.in. w ofercie firmy Polcard: www.polcard.pl/rozwiazania-dla-ciebie/terminale-platnicze/. Opłata za dzierżawę urządzeń, wysokość prowizji od transakcji i pozostałe warunki współpracy zostaną uzgodnione wspólnie z przedstawicielem firmy. Możesz liczyć na propozycję współpracy dopasowaną indywidualnie do Twoich potrzeb! Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z terminali dostarczanych przez Polcard, możesz również wybrać dodatkowe usługi. Zaliczają się do nich m.in. możliwość doładowania telefonów za pomocą wydruku terminala, możliwość wypłaty środków z konta klienta podczas dokonywania płatności kartą (cash back), a także możliwość przewalutowania płatności dokonywanej zagraniczną kartą (DCC – Dynamic Currency Conversion). Wszystkie te dodatkowe funkcje mogą okazać się cennym źródłem nowych dochodów!

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Przydatne linki: