Jak wybrać szkolenie z bezpieczeństwa danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 2017-04-25  |  Średni czas czytania: 01:22
Artykuł promowany
firmino
Bezpieczeństwo danych osobowych powinno być priorytetową kwestią dla każdego podmiotu gromadzącego informacje o osobach fizycznych, niezależnie od tego czy jest to placówka oświatowa, przychodnia, instytucja publiczna czy inna jednostka. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz różnorodnych szkoleń, które skutecznie podnoszą kwalifikacje pracowników w zakresie ochrony poufnych informacji. Jakimi kryteriami należy kierować się wybierając szkolenie z ochrony danych osobowych? Na co musimy szczególnie zwrócić uwagę?
Jak wybrać szkolenie z bezpieczeństwa danych osobowych

Zweryfikuj potrzeby i dobierz rodzaj szkolenia

Każde szkolenie poszerzające kompetencje pracowników powinno być poprzedzone badaniem potrzeb. Koniecznie jest również dostosowanie zakresu tematycznego kursu do poziomu uczestników lub funkcji, które sprawują. Inne szkolenie z ochrony danych osobowych powinny odbyć sekretarki lub osoby pracujące w dziale obsługi klienta (np. kurs podstawowy ODO dla pracowników sekretariatu), a inne osoby przygotowujące się do pełnienia funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji.

Na rynku dostępne są również szkolenia dla Administratorów Systemów Informatycznych, na których przekazywane są praktyczne aspekty dotyczące tworzenia i wdrażania systemów bezpieczeństwa informacji. W zależności od rodzaju szkolenia, uczestnicy powinni spełniać określone wymagania, np. znać podstawowe przepisy o ochronie danych osobowych.

A może kurs dokształcający?

Szkolenie ABI warto co jakiś czas powtarzać. Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że pojawiają się nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa danych, szczególnie tych przechowywanych w systemach informatycznych. Niekontrolowane wycieki informacji, ataki hakerskie – to nowa rzeczywistość, w której muszą odnaleźć się pracownicy zajmujący się ochroną danych osobowych. W takiej sytuacji warto zdecydować się na dokształcające warsztaty dla ABI, na których pracownicy powtarzają posiadaną już wiedzę i mają okazję ją usystematyzować, ale także zdobywają nowe informacje, np. związane ze zmianami w prawie.

Szkolenie otwarte czy zamknięte?

Wśród szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych możemy także wyróżnić szkolenia zamknięte, tj. organizowane wyłącznie dla pracowników jednego podmiotu oraz otwarte, w których uczestniczą przedstawiciele wielu firm.

Pierwszy rodzaj szkoleń jest dedykowany jednostkom, które mają specyficzne wymagania i często potrzebują dostosowania terminu i miejsca szkolenia oraz zakresu tematycznego do indywidualnych preferencji. Twoje przedsiębiorstwo potrzebuje kompleksowego przeszkolenia wszystkich pracowników? Reprezentujesz placówkę medyczną przetwarzającą tzw. dane wrażliwe? Szkolenie zamknięte to doskonały wybór dla Ciebie.

Z kolei firmy, które potrzebują przeszkolenia jedynie kilku pracowników (np. nowych członków załogi) mogą zdecydować się na dołączenie do szkolenia otwartego, w którym biorą udział pracownicy z różnych firm. Takie szkolenia pozwalają na wymianę cennych doświadczeń między osobami pracującymi na co dzień w różnych jednostkach.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: proxymo.pl

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: