Jaki samochód dla firmy wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-05  |  Średni czas czytania: 01:08
Artykuł promowany
firmino
Jeśli chcemy rozwijać nasz biznes, na pewnym etapie będziemy musieli podjąć się stworzenia floty. To stosunkowo proste zadanie może całkowicie zmienić wizerunek firmy. Od czego zacząć? Jaki samochód wybrać?
Jaki samochód dla firmy wybrać?

Koszt auta firmowego

Najważniejszym aspektem, jaki powinniśmy rozważyć przed rozpoczęciem poszukiwań auta spełniającego nasze wymagania, jest budżet, jakim dysponuje firma. Dobrym pomysłem będzie ustalenie kwoty, którą jesteśmy w stanie na takowe przeznaczyć. Przede wszystkim, należy wyznaczyć jej górną granicę, zostawiając niewielki margines na potrzeby negocjacji ze sprzedawcą. W ten sposób unikniemy błędu popełnianego przez wielu przedsiębiorców – sztywna granica pieniężna może doprowadzić do znacznego zawężenia grupy dostępnych nam aut. Jeśli kwota będzie w zamierzeniu oscylowała w granicach 20 tysięcy złotych, powinniśmy założyć, że auto może kosztować o kilka tysięcy więcej.

Zobacz ofertę samochodów nowych lub używanych na Noweuzywane.eu

Konto PEKAOA

Auto używane czy nowe?

Jeśli podzielimy auta na ich rodzaje, powinniśmy zacząć od kategorii, jaka będzie pierwszym czynnikiem przy zakupie. Dzielimy je na używane i nowe. Ta pierwsza grupa może być rozumiana na kilka sposobów. Dla dobra naszego biznesu powinniśmy jednak ograniczyć definicję do aut maksymalnie kilkuletnich. Dzięki temu oszczędzimy sobie kłopotów ze znalezieniem części, częstych wizyt w warsztacie, a co za tym idzie –  samochód znacznie szybciej zapracuje na swoje utrzymanie. Druga grupa to z kolei pojazdy z salonu bądź komisu, który oferuje również nowe egzemplarze. Z racji zerowego przebiegu i pierwotnego stanu, taki samochód posłuży nam dłużej – będzie jednak kosztował więcej.

Jakie nadwozie wybrać?

Zależnie od typu biznesu, jaki prowadzimy, będziemy potrzebować innego pojazdu. Pozostawiając samochody stworzone do ciężkiej pracy, takie jak busy czy ciężarówki, skupimy się na autach osobowych mniejszych gabarytów. Tu mamy jednak kilka możliwości. Pierwsza z nich to niewielkie coupe. Pozwoli nam ono na szybkie przemieszczanie się po zatłoczonym mieście, jednak znacząco ograniczy ilość przewożonego sprzętu. Następne to sedan, wybierany często przez przedstawicieli handlowych poruszających się na długich dystansach. Ostatni to niedoceniane kombi. Łączy ono w sobie komfort poprzedniego typu z dodatkowym miejscem.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: