Jeden sklep, jedna drukarnia, wiele materiałów

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-06  |  Średni czas czytania: 01:23
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Jest wiele powodów, żeby naprawdę przyłożyć się do szukania najlepszej drukarni. Jednym z nich będzie zawsze możliwość przygotowania nadruku na wielu różnych materiałach. Żeby przekonać się, jak bardzo ważna jest ta kwestia, wystarczy rozejrzeć się w dowolnym sklepie.
Jeden sklep, jedna drukarnia, wiele materiałów

W poszukiwaniu oszczędności: etykiety cenowe

Etykiety cenowe, które zmienia się często, ale które zwykle są chronione za okładkami, drukuje się na najtańszym papierze. Jeśli natomiast nie ma możliwości umieszczenia etykiety przy półce, tylko nakleja się ją na kartonie lub regale, to wtedy warto sięgnąć po papier samoprzylepny. Te dwie techniki pozwalają do minimum ograniczyć koszty związane z najczęściej wymienianymi elementami ekspozycji. Można je nawet awaryjnie wydrukować na własnej drukarce, choć oczywiście wiele zależy od tego, czy mowa o hipermarkecie, czy o butiku, w którym prezentacja cen będzie zdecydowanie staranniejsza.

Kartony powlekane: żeby było estetycznie

W przypadku trochę większych etykiet, a nawet całych plansz, zamiast standardowego papieru stosuje się kartony powlekane. Są trwalsze i nieco bardziej estetyczne. Nie wymagają dodatkowej ochrony, a nadal pozostają względnie tanie. Można w ten sposób znakować stoiska tymczasowe lub obudowywać kosze ekspozycyjne, żeby bardziej przyciągały one uwagę. Stosowanie kartonów powlekanych w sklepach co prawda ostatnio zmniejszyło się ze względu na dostępność technik nadruku na tworzywach, jednak warto pamiętać, że karton daje większe możliwości w zakresie doboru kolorów. Tu warto też wspomnieć, że nie każda drukarnia w ogóle przygotowuje takie nadruki. Na pewno są one dostępne na caffeprint.eu.

firmino

Raz na długi czas: tworzywo półprzezroczyste

Nadruk na tworzywie półprzezroczystym to jedna z najchętniej wykorzystywanych technologii. Dlaczego? Ponieważ zapewnia bardzo dużą trwałość, a tak przygotowane materiały są w dużej mierze odporne na działanie promieni UV czy wilgoci. Można więc wykorzystywać je przez co najmniej kilka miesięcy bez utraty jakichkolwiek walorów estetycznych. Takie plansze i etykiety trafiają często do kwiaciarni, gabinetów kosmetycznych, towarzyszą ekspozycjom pojazdów w centrach handlowych i tak dalej. Taki nadruk oczywiście jest droższy, ale warto mieć na uwadze nie tylko większą trwałość, ale również nieco bardziej prestiżowy charakter takiego elementu - jest odbierany lepiej niż etykieta papierowa.

Podsumowanie

To oczywiście absolutnie nie zamyka listy materiałów, jakie można wykorzystać do lepszego oznakowania sklepu czy do wypromowania wybranych produktów. Wiele będzie zależało i od możliwości drukarni i od oczekiwań klienta, ponieważ żadne też z tych rozwiązań nie ma charakteru uniwersalnego, ani żadne nie jest niezastąpione. Warto jednak przejść się do kilku punktów handlowych, żeby zobaczyć, jak wiele zmienia sam tylko nośnik informacji.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: