Karty paliwowe - dowiedz się, jak mogą usprawnić zarządzanie flotą

Ostatnia aktualizacja: 2017-01-25  |  Średni czas czytania: 01:21
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Zarządzanie rozbudowaną flotą pojazdów w dużych firmach jest procesem złożonym i skomplikowanym. Dlatego przedsiębiorcy poszukują rozwiązań, dzięki którym można go uprościć i usprawnić. W tym przypadku świetnie sprawdzają się karty paliwowe.
Karty paliwowe - dowiedz się, jak mogą usprawnić zarządzanie flotą

Karty paliwowe to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań pozwalających usprawnić proces zarządzania flotą. Z uwagi na wiele korzyści decyduje się na nie coraz więcej przedsiębiorców.

Karty paliwowe - wydatki pod kontrolą

Zarządzanie rozbudowaną flotą pojazdów to duża odpowiedzialność. Wyzwaniem jest kontrola pojazdów i kierowców, szczególnie tych, którzy wykorzystują samochody firmowe do celów prywatnych, narażając w ten sposób przedsiębiorstwo na większe koszty związane z częstszym zakupem paliwa oraz szybszym zużywaniem się części.

Karty paliwowe pozwalają na kontrolowanie wszystkich wydatków dotyczących pojazdu powiązanego z kartą. Pracownik tankujący samochód firmowy, dokonując transakcji bezgotówkowej, ma obowiązek podania stanu licznika – dzięki temu łatwo zauważyć nadużycia. Ponieważ karty paliwowe są przypisane do konkretnego pojazdu, nie ma możliwości zatankowania prywatnego pojazdu przy wykorzystaniu firmowej karty paliwowej.

Warto wiedzieć, że wszystkie transakcje są zapisywane - dzięki temu osoba odpowiedzialna za flotę ma szybki wgląd do kosztów. Każdego miesiąca generowany jest raport podsumowujący zużycie paliwa i podsumowujący koszty ponoszone na stacjach benzynowych. Co więcej, dzięki stałemu dostępowi online osoba odpowiedzialna za flotę może sprawdzić kto, gdzie i za ile tankował.

Łatwiejsze rozliczanie z pracownikiem

W wielu firmach przed wprowadzeniem kart paliwowych pracownik otrzymywał zatankowany do pełna pojazd, a o braku paliwa musiał informować osobę zajmującą się zarządzaniem flotą. Mógł też zatankować na koszt własny i później rozliczyć się z pracodawcą bądź otrzymywać zaliczki na podróże służbowe. Karty paliwowe rozwiązują problem rozliczeń z pracownikami. Kierowca tankuje wtedy, gdy zachodzi taka konieczność, okazując kartę podczas dokonywania płatności. Dzięki kartom paliwowym zostaje wyeliminowany problem rozliczania zaliczek na podróże służbowe.

Karty paliwowe - oszczędność czasu i sprawniejsza administracja

Karty paliwowe to rozwiązanie, które pozwala na oszczędność czasu. Dzięki nim administracja przebiega znacznie sprawniej, ponieważ wszystkie wydatki z danego miesiąca trafiają na jedną zbiorczą fakturę. Znika problem chaosu, który zwykle towarzyszy dostarczeniu przez kierowców pojedynczych dokumentów kosztowych związanych z tankowaniem paliwa czy innymi usługami na stacji benzynowej.

Pozostałe zalety kart paliwowych

Łatwiejsze i sprawniejsze zarządzanie flotą pojazdów to nie jedyne zalety korzystania z kart paliwowych. Decydując się na takie rozwiązanie:

  • Zyskujesz atrakcyjne rabaty na paliwo i inne usługi
  • Korzystasz z odroczonych terminów płatności, co sprzyja zachowaniu płynności finansowej

Jeśli zależy ci na usprawnieniu zarządzania flotą w firmie, warto rozważyć wdrożenie kart paliwowych. Przedsiębiorcy potwierdzają, że to korzystne rozwiązanie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne: