Infolinia: 22 300 51 11  Chcesz założyć firmę? Masz pytania? Zadzwoń!

Kasa fiskalna do sklepu - jaką warto wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-07  |  Średni czas czytania: 01:52
Artykuł promowany
aliorbank
Zakładasz firmę w branży handlowej? Bez względu na to, czy będziesz prowadzić mały sklep czy dużą sieć handlową odpowiedni wybór kasy fiskalnej to jeden z priorytetowych spraw, o których musisz pomyśleć zakładając działalność. Duża część przedsiębiorców bez zastanowienia wybiera kasę fiskalną, co może skutkować niepotrzebnymi kłopotami w funkcjonowaniu firmy. Jaką kasę fiskalną wybrać? Czym kierować się przy wyborze. Zachęcamy do lektury tekstu.
Kasa fiskalna do sklepu - jaką warto wybrać?

Przy większych sklepach niezbędna już jest większa baza PLU i szersze możliwości komunikatywne. Istotny jest wydajny system drukujący i wydajny akumulator. Przydatne okazują się systemy przypomnień i klawisze skrótu - niezbędna może okazać się także możliwość wydrukowania systemu NIP w części fiskalnej paragonu. Przy dużych sklepach musimy zainwestować w naprawdę dobrą kasę fiskalną: z mocnym systemem drukującym, mocną obudową i akcesoriami zapewniającymi swobodną synchronizację z systemami sprzedaży.

Sprzedaż stacjonarna czy mobilna?

Coraz większą popularnością cieszą sie kasy fiskalne mobilne. Dedykowane są przede wszystkim firmą pracującym w terenie, w systemie zdalnym lub też przedsiębiorstwom, które obsługują klientów na odległość (pizzerie, taksówkarze, kurierzy…). Podstawowe zalety mobilnych kas fiskalnych to lekkość, poręczność. Kasa fiskalna mieści się w małej torbie, istotna jest także długa żywotność baterii, łatwa i intuicyjna obsługa, szybkość pracy, czytelny wyświetlacz. Mobilna kasa fiskalna to must have dla każdego mobilnego przedsiębiorcy.

Jak duża będzie baza towarów?

Rodzaj zakupionej kasy fiskalnej zależy przede wszystkim od wielkości bazy. Zasada jest prosta, im większa baza towarowa, tym większa kasa fiskalna potrzebna. Dobrze, jeśli jest też wzbogacona o szereg dodatkowych udogodnień ułatwiających codzienną pracę. Przed zakupem koniecznie trzeba zorientować się ile nazw będzie wprowadzonych w bazie. Nazwy zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. z 2013 r. poz. 363) muszą umożliwiać jednoznaczną identyfikację towaru – nie wolno używać grup nazw towarowych jak np. “pieczywo”, “słodycze”, alkohole”, “mięso”.

finea

Możliwość integracji z systemami sprzedażowymi i innymi urządzeniami

Synchronizacja z innymi urządzeniami i systemami sprzedażowymi jest niezwykle istotna. O ile w przypadku małego osiedlowego sklepu nie ma to większego znaczenia, tak przy dużej sieci handlowej staje się to kwestią priorytetową. Dobra integracja pozwala lepiej panować nad całym procesem sprzedażowym, usprawnia to wszystkie prace. Istotne są udogodnienia dodatkowe i to, aby między innymi można było podłączyć do kasy fiskalnej czytnik kodów kreskowych, wagę sklepową, terminal płatniczy lub też szufladę kasową.

Dodatkowe funkcje przydatne w kasach fiskalnych

Powyżej zostały omówione najważniejsze cechy kas fiskalnych - zarówno tych stacjonarnych, jak i mobilnych. Dodatkowe funkcje przydatne w tego rodzaju produktach to czytelny i przejrzysty wyświetlacz, przelicznik walut i możliwość drukowania paragonu w innych walutach, lekkość, poręczność, nieduże kształty. Przydaje się też podświetlenie ekranu i klawiszy.

Jeśli masz możliwość w chwili wyboru skorzystaj z porady doświadczonego serwisanta jak z fiskalline.pl. Nawet skromna pomoc może okazać się niezbędna. Wybierając kasę fiskalną należy wziąć pod uwagę ilość planowanych transakcji, wielkość bazy PLU, kompatybilność z innymi urządzeniami, możliwości komunikacyjne oraz wydajność akumulatora. Małe sklepy nie muszą inwestować w kasy fiskalne o dużych parametrach technicznych - urządzenie musi być jednak dopasowane do potrzeb danego obiektu handlowego. Warto wybierać kasy fiskalne dedykowane specjalną szalką ważącą - obsługa kasy odbywa się prosto z klawiatury kasy, co pozwala na oszczędność czasu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:

program do wystawiania faktur

Zobacz także artykuły podobne:

Infolinia

Chcesz założyć firmę?
Masz pytania? Zadzwoń!

22 300 51 11

Bezpłatne doradztwo zapewnia:

Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły ›

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: