Kasy Elzab online i płatności bezgotówkowe – sposób na ochronę przed koronawirusem dla sklepów i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 2020-03-28  |  Średni czas czytania: 01:45
Artykuł promowany
Konto PEKAOInfo
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed używaniem gotówki. Na banknotach i monetach może rozprzestrzeniać się koronawirus. Jak przygotowani na taką sytuację są polscy przedsiębiorcy? Czy kasy fiskalne ONLINE umożliwiają płatności bezgotówkowe?
Kasy Elzab online i płatności bezgotówkowe – sposób na ochronę przed koronawirusem dla sklepów i nie tylko

Terminal płatniczy w każdym sklepie

W obecnej sytuacji w kraju każdy właściciel sklepu, który jeszcze nie posiada terminala płatniczego, powinien pomyśleć o jego posiadaniu. Pomijając korzyści biznesowe jakie daje przedsiębiorcy terminal płatniczy czy też PIN Pad (m.in. szybkie i sprawne płatności, zwiększenie obrotu), może zapewnić ochronę przed wirusem zarówno sprzedawcy jak i klientom dokonującym płatności za pomocą kart płatniczych.

Zasady bezpieczeństwa w sklepach

Wiele sklepów wprowadza ograniczoną liczbę klientów w jednym czasie, obowiązkowe zachowanie odległości co najmniej 1 metr, czy też krótsze godziny pracy. W większości placówek handlowych można również znaleźć apele o płacenie kartą płatniczą. Jeśli jeszcze nie posiadasz terminala płatniczego, warto rozważyć jego zakup. Teraz w programie Fundacji Polska Bezgotówkowa można zamówić terminal za 0 zł przez pierwszych 12 miesięcy użytkowania.

Bezpieczne płatności bezgotówkowe

Płatności bezgotówkowe pozwalają na zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy sprzedawcą i klientem, a przede wszystkim umożliwiają płatności zbliżeniowe. Nie ma potrzeby dodatkowego kontaktu pomiędzy sprzedawcą a klientem, tak jak to się dzieje w przypadku przekazywania sobie banknotów lub monet.

W ubiegłym tygodniu z powodu pandemii koronawirusa Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła się z prośbą do Narodowego Banku Polskiego o podniesienie limitu dla transakcji kartami zbliżeniowymi. Limit płatności zbliżeniowych kart VISA i Mastercard został zwiększony do 100 zł. Tym samym możemy zapłacić zbliżeniowo wyższą kwotę, bez konieczności wprowadzania PIN-u – zmniejszamy ryzyko przenoszenia się wirusa poprzez dotykanie różnych powierzchni. Banki oraz spółki VISA i Mastercard zapewniają, że transakcje zbliżeniowe są równie bezpieczne jak te tradycyjne. Płatności zbliżeniowe są chronione za pomocą wielu zabezpieczeń. Taka argumentacja powinna przekonać i zachęcić do bezpiecznych transakcji zbliżeniowych.

Kasy fiskalne ELZAB ONLINE współpracują z terminalem płatniczym

Dostępne na rynku od zeszłego roku kasy fiskalne ELZAB ONLINE współpracują z terminalami płatniczymi oraz PIN Padami. Każdy przedsiębiorca, który posiada kasę ELZAB ONLINE, bez problemu może połączyć ją z terminalem lub PIN Padem i oferować swoim klientom płatności bezgotówkowe. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2 to rozwiązanie może pomóc przedsiębiorcy w zachowaniu bezpieczeństwa swoich pracowników jak i klientów. Pozwala na zabezpieczenie sprzedawcy przed bezpośrednim kontaktem z powierzchniami, które są narażone na kontakt z wirusem.

Inne zalety połączenia kasy fiskalnej ELZAB ONLINE z Pin Padem?

PIN Pad znajduje się przez cały czas blisko klienta, nie ma potrzeby podawania go klientowi, żeby ten dokonał płatności. Dodatkową zaletą PIN Pada jest automatyczne przesyłanie kwoty – nie musimy tego robić ręcznie. Tym samym unikamy pomyłek. Kasę ELZAB ONLINE można połączyć z PIN Padem za pomocą jednego kabla – pozwala to na zaoszczędzenie miejsca na ladzie. W ten sposób wprowadzamy proste, bezpieczne i szybkie płatności bezgotówkowe w naszej firmie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą ELZAB – jednym z największych producentów kas i urządzeń fiskalnych online.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: