Kreatywne, czytelne i wyróżniające się Curriculum Viate

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-03  |  Średni czas czytania: 01:47
Artykuł promowany
firmino
Napisać CV - proste, prawda? Nie zawsze i nie dla wszystkich jest to banał. Zresztą traktowanie tego dokumentu w podobny sposób jest lekceważące. Dlaczego CV jest takie ważne?
Kreatywne, czytelne i wyróżniające się Curriculum Viate

W swoim życiu przynajmniej kilkukrotnie przygotowujemy - od podstaw lub modyfikujemy CV. Większość osób wiele traci przez dokumenty, które różnią się w stosunku do obowiązujących standardów. Często do sprawy podchodzimy intuicyjnie, uważając, że pewne informacje warto zamieścić, a inne pominąć. Dobrze więc dowiedzieć się, jakie dane obligatoryjnie muszą znaleźć się w CV, jakie mogą i jakie nie powinny. Istnieją również pewne standardy dotyczące umieszczania zdjęć. Lepsze będzie takie z dyplomu niż sweet-focia z galeryjnej toalety, chyba że nie jest to przypadek i szukamy pracy w tej konkretnej lokalizacji np. jako osoba sprzątająca. Dokument ten powinien korespondować tonem i wyglądem do stanowiska, o które aplikujemy. Brzmi skomplikowanie? Jest na to pewna rada.

Własnoręczne wyróżniające się CV

Własnoręczne CV nie oznacza napisania go długopisem, piórem itp. Dokument musi być sporządzony na komputerze. Powód jest prozaiczny - chodzi o łatwość czytania i jego przejrzystość. Odpowiednio podzielony na sekcje będzie przyjemny w odbiorze. HR-owcy doceniają starania i kreatywność, ale za nimi musi iść dobry smak. Wydaje się, że nie są to jedyne uwagi, o których warto pamiętać przy sporządzaniu życiorysu. Kwestie, które nam mogą wydawać się nieistotne, będą ważne dla osoby oceniającej dokument. Wychodzi na to, że przygotowanie CV nie jest takie trywialne, jak mogłoby się wydawać. W takich sytuacjach przyda się bezcenna, czyli wartościowa i darmowa pomoc CV easy.pl. Wiele przydatnych narzędzi, informacji i sugestii pozwoli na stworzenie oryginalnego, ale zachowującego standardy życiorysu. Warto się wyróżnić na tle konkurencji, a przy odpowiednim wsparciu, to dziecinnie proste.

Konto PEKAOA

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

W wypadku CV nie możemy uatrakcyjnić naszej historii i umiejętności, gdyż dokument jest niemy. Czasami pracodawca proponuje nagrać video lub audio z pewnym zakresem informacji. W wypadku „papierowego CV”, do którego zaliczamy także wersje elektryczne, nie mamy głosu, ale jak w kalamburach możemy pewne rzeczy pokazać. Ważne w tym wszystkim są wzory CV. Odpowiednio dobrane będą korespondować z zajęciem, którym chcemy się zająć w danej firmie. Ponadto pokaże to nas z najlepszej strony. Z kolei niewłaściwie dostosowany dokument odeśle nasz na koniec kolejki. W takiej sytuacji istnieje ryzyko pominięcia. Czyli nikt nawet nie rzuci okiem na naszą osobę. Warto więc poświęcić czas na przemyślenie i stworzenie oryginalnego dokumentu. Wydrukowanie go na grubszym papierze to wariant dobry dla tradycyjnej formy komunikacji. Dla elektronicznej wersji potrzebujemy nieco innych sposobów, by zostać zauważeni. Wzory CV, pomysły i inspiracje, znaleźć można na cveasy.pl/szablony-cv.

W teorii prosty do przygotowania dokument. Praktyka pokazuje, że Curriculum Vitae to coś więcej niż zwykły papier. Dzięki niemu możemy wyróżnić się pozytywnie lub negatywnie. Warto więc podążać za preferencjami HR-owców w tym zakresie. W końcu to takie osoby w pierwszej kolejności weryfikują życiorysy i listy motywacyjne, a spośród nich wybierają te, które się wyróżniają. Jeżeli faktycznie zależy nam na znalezieniu pracy, to warto poświęcić chwilę, aby dobrze opracować nasz życiorys. Dzięki temu zwiększamy szanse na zatrudnienie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: