Medale czy statuetki jako nagroda i wyróżnienie?

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-27  |  Średni czas czytania: 02:30
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Wybór nagrody, która ma być wręczona ważnym osobistościom podczas uroczystych wydarzeń i gali wymaga zastanowienia. Nie może być on przypadkowy - pamiątki lub nagrody muszą bowiem odpowiadać swoją powagą sytuacji, w której zostaną wręczone.
Medale czy statuetki jako nagroda i wyróżnienie?

Przygotowania do uroczystych gali znacząco różnią się od wydarzeń mniejszych rangą, czy wydarzeń sportowych. W ich przypadku każdy szczegół musi być dopięty na ostatni guzik, gdyż bardzo często biorą w nich udział wyróżniające się osobistości ze świata polityki, biznesu, oświaty lub władz samorządowych. W grę wchodzi zatem nie tylko zadowolenie uczestników ze sprawnie przeprowadzonego wydarzenia, ale też reputacja, którą na szali kładą organizatorzy. Nie ma więc miejsca na potknięcia.

W przypadku niepowodzeń organizatorzy narażają się nie tylko na zgryźliwości wymierzone w ich stronę przez samych uczestników, ale też to, że niekorzystne informacje obiegną media i internetowe portale. Z historii znamy wiele takich przypadków, w których potknięcia organizatorów ochoczo wytykane były przez dziennikarzy i komentatorów. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół. Na ostatnią chwilę nie powinno zostawiać się chociażby wyboru nagród lub pamiątek, które trafią do biorących udział w wydarzeniu. 

Medale - nawiązanie do tradycji

Medale - nawiązanie do tradycji

Jednym z upominków, po który często sięgają organizatorzy wydarzeń są pamiątkowe medale nawiązujące do tradycji i historii. Odlewane na zamówienie medale, wykonane z wysokiej jakości stopów, wpisują się w kryterium prestiżowej pamiątki na takie okazje.

Istniejące na rynku rozwiązania pozwalają na dopasowanie medali niezależnie od okoliczności, na których mają być rozdane. Najczęściej trafiają one do uczestników: 

  • uroczystości rocznicowych, 
  • wizyt zagranicznych gości lub partnerów biznesowych,
  • wydarzeń wymagających uroczystej formy upamiętnienia.

Pamiątkowe medale wykorzystywane są także jako formy podziękowania za zasługi lub nagrody dla pracowników, uczestników wydarzenia lub członków określonej społeczności.

firmino

Statuetki okolicznościowe

Innym rozwiązaniem są statuetki okolicznościowe. Mogą one stanowić zarówno uzupełnienie do medali i razem tworzyć wyjątkowy zestaw nagród lub pamiątek, jak i być elegancką alternatywą.

Podobnie jak medale, statuetki okolicznościowe wykonywane na zamówienie sprawdzą się w wielu sytuacjach, w których wymaga się prestiżowych nagród lub pamiątek. Metalowe odlewy w połączeniu z solidną podstawą z kamienia oraz grawerowanymi tabliczkami, na których możliwe jest umieszczenie dedykacji, podziękowań lub innych ważnych informacji tworzą spójną, robiącą niezapomniane wrażenie całość.

Statuetki okolicznościowe

Kiedy więc sięgnąć po odlewane statuetki zamiast medali?

Nie zawsze tworzenie zestawu z medalami jest konieczne. Czasami wystarczającym wyborem jest sama statuetka. Kiedy sięgnąć po taką formę pamiątki lub nagrody?

Przede wszystkim warto przemyśleć kto będzie adresatem takiej formy upominku. Statuetki to doskonały sposób na wyróżnienie organizacji, przedstawicieli społeczności, firm i innych większych grup, które będą miały okazję pochwalić się nimi w gablotach z nagrodami i pamiątkami zdobiącymi ich siedziby.

W przypadku pojedynczych osób, statuetki sprawdzą się jako dodatkowe wyróżnienie dla tych najbardziej zasłużonych, zajmujących czołowe miejsca w hierarchii, zwycięzców plebiscytów i innych konkursów.

Statuetki z odpowiednią dedykacja umieszczoną na podstawie to również doskonały sposób na podziękowanie, np. pracownikom przechodzącym na emeryturę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze statuetek?

Wręczenie statuetek, jak i cała uroczystość podczas której do niego dochodzi muszą być przemyślane i zaplanowane odpowiednio wcześniej. Nie inaczej jest z samymi statuetkami.

Minimum, o którym musimy pamiętać przed ich zamówieniem, to fakt, że na ich produkcję potrzeba trochę czasu - zwłaszcza, gdy chcemy mieć unikalne statuetki wykonane od podstaw, a nie powielane masowo wzory. Rozglądanie się za producentem warto więc rozpocząć odpowiednio wcześniej.

Tym na co powinno zwrócić się uwagę jest również materiał, z którego produkowane są statuetki. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, jednak nadal do tych najbardziej prestiżowych należą te odlewane z metalu.

Wybierając producenta trzeba również sprawdzić, czy jego oferta ogranicza się tylko do konkretnych wzorów przedstawionych, np. na jego stronie internetowej, czy też możliwe jest stworzenie unikalnego projektu zupełnie od podstaw. O ile gotowe wzory mogą stanowić budżetowe rozwiązanie na mniej istotnych wydarzeniach, tak gdy w grę wchodzi ranga i prestiż naturalnym wyborem jest rozwiązanie skrojone na miarę. Przykładową ofertę firmy produkującej statuetki na zamówienie znajdziemy chociażby na stronie mccmedale.pl/statuetki/

Kiedy znaleźliśmy producenta - co dalej?

Po znalezieniu satysfakcjonującej nas oferty można przystąpić do realizacji z wybraną firmą. Najlepsze z nich oferują wsparcie na każdym etapie produkcji. Nie tylko pomogą stworzyć unikalny wzór na podstawie przesłanych wytycznych, ale też zaproponują najlepsze rozwiązania dopasowane do okazji. Dlatego, gdy w grę wchodzi prestiż, nie warto ryzykować, a wybrać jednego z producentów i powierzyć mu realizację.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: