Na co zwrócić uwagę, wybierając niszczarkę do firmy?

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-30  |  Średni czas czytania: 01:28
Artykuł promowany
firmino
Jaką niszczarkę wybrać do biura? Najlepiej taką, która poprzecina jednorazowo, jak najwięcej kartek i będzie skuteczna. Każdy, kto prowadzi tradycyjnie zarządzane biuro wie, że ilość dokumentów przechowywanych, gromadzonych, a następnie przekazywanych do niszczenia, jest naprawdę spora. Nie każde urządzenia sprawdzi się zatem do poszczególnych jednostek. Zobacz, jakie produkty masz do dyspozycji.
Na co zwrócić uwagę, wybierając niszczarkę do firmy?

Dlaczego posiadania niszczarki w firmie jest tak ważne?

Jeśli zarządzasz firmowym biurem, to pewnie nieraz miałeś okazję zniszczyć ważne, personalne lub firmowe dane. O ile wersje elektroniczną wystarczy umieścić po prostu w koszu komputera i usunąć trwale z dysku, o tyle z papierowymi dokumentami jest już większy kłopot.

Po pierwsze utrudnione jest skuteczne magazynowanie tak dużej ilości dokumentów. Po drugie zostają bardzo ostre przepisy, które wyraźnie informują o tym, jakie kary można nałożyć na daną instytucję, jeśli nieodpowiednio zabezpiecza np. dane personalne.

W biurach sytuacja związana z przechowywaniem jest trudna. Bo zwykle nie ma oddzielnych, dużych pomieszczeń dedykowanych tylko dokumentom. Co jakiś czas przeprowadza się zatem inwentaryzację, zgodnie z którą zleca się do niszczenia całe komplety dokumentów. Ale sprawna niszczarka sprawdzi się również na co dzień do:

  • Niszczenia niepotrzebnej korespondencji,
  • Usuwania źle przygotowanych umów, dokumentów.

Czy każde urządzenie w postaci niszczarki sprawdzi się tak samo dobrze? Niekoniecznie. Inną niszczarkę powinniśmy wybrać na potrzeby dużego biura, inną do mniejszej organizacji. Poniżej polecimy 2 odmienne modele.

Konto PEKAOA

Jaką niszczarkę wybrać? Przykłady modeli!

Można zakupić niszczarkę za kilkaset złotych i być z niej w pełni zadowolonym. Jednak biura z ogromnym zapleczem pracowników i korespondencji, powinny wybrać sprzęt bardziej profesjonalny. Zobacz, jakie model masz do wyboru.

Niszczarka Rexel Momentum X406

Główne przeznaczenie tej niszczarki to użytek domowy, ale równie dobrze sprawdzi się w małych kilkuosobowych biurach. Jednorazowo zniszczy 6 kartek i rozcina je na ścinki o wielkości 4 x 28 mm. Pojemność pojemnika na ścinki to 15 l, co daje fizycznie miejsce na około 125 pociętych kartek A4.

Maksymalna szerokość podajnika to z kolei 220 mm.

Niszczarka Rexel Auto+ 600X SmartTech

Ten model jest znacznie bardziej profesjonalny i z pewnością sprosta wymaganiom także mocno rozbudowanych biur. Niszczarka automatyczna Rexel Auto+ 600X SmartTech ma możliwość zdalnego sterowania i otrzymywania powiadomień o postępach pracy.

Niszczarka działa ponadto automatycznie i ma podajnik na maksymalnie 600 kartek, ręcznie można podać 10 kartek jednocześnie.

Warto wiedzieć, że niszczarka poradzi sobie także ze zniszczeniem kart kredytowych, zszywek, czy spinaczy.

Niszczarka to urządzenie niezbędne w każdej firmie. To jakie urządzenie wybierzesz, zależeć będzie od zasobności portfela, ale również rodzaju biura i zapotrzebowania. Wybierz niszczarkę, która posłuży Ci latami.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: