Nowy rok i nowe oferty banków - analiza oferty Konta Mój Biznes i Konta Biznes Banku Millennium

Ostatnia aktualizacja: 2021-07-01  |  Średni czas czytania: 03:34
Artykuł promowany
erp-xt
Z Nowym Rokiem wśród ofert kont bankowych dla firm pojawiła się promocja „Zyskaj z kontem dla Biznesu” Banku Millennium. Przez 24 miesiące bank w ramach promocji oferuje bardzo atrakcyjne warunki prowadzenia kont dla klientów firmowych.
Nowy rok i nowe oferty banków - analiza oferty Konta Mój Biznes i Konta Biznes Banku Millennium

Bank Millennium oferuje dla klientów biznesowych dwa główne produkty:

 • Konto Mój Biznes, które jest przeznaczone dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz wspólników spółek cywilnych (podmioty, których rejestracja odbywa się w CEIDG),
 • Konto Biznes, które skierowane jest do spółek prawa handlowego (podmioty, których rejestracja odbywa się w KRS).

Oferta konta dla małych firm

Firma jednoosobowa jest to najprostsza i najłatwiejsza do założenia forma działalności gospodarczej. Każdy nowy przedsiębiorca jest zobowiązany do posiadania własnego firmowego konta bankowego. Konto takie jest zgłaszane do urzędu skarbowego i może pojawić się na białej liście podatników VAT. Dzięki temu w łatwy sposób można sprawdzić czy kontrahent jest zarejestrowany, jako czynny podatnik podatku VAT w dniu transakcji oraz czy nazwa i dane adresowe na fakturze są poprawne.

Konto Mój Biznes przeznaczone jest dla przedsiębiorców prowadzących właśnie taki typ firmy.

W ramach promocji „Zyskaj z kontem dla Biznesu” opłaty za Konto Mój Biznes przez 24 miesiące wynoszą:

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za konto walutowe
 • 0 zł za kartę kredytową

Konto Mój Biznes możesz otworzyć samodzielnie z domu przez internet. Zakładając konto i spełniając warunki możesz uzyskać do 700 zł premii w ramach „Zyskaj 700 zł z letnią promocją Konta Mój Biznes”.

Aby otrzymać 700 zł premii należy spełnić następujące warunki:

 • premia 400 zł – jeśli złożysz wniosek online i wyrazisz wymagane w regulaminie zgody, a także we wrześniu, październiku i listopadzie wykonasz jednorazowe przelewy do ZUS w wysokości min. 250 zł lub dokonasz płatności kartą na kwotę min. 500 zł oraz zapewnisz min. 1000 zł wpływów zewnętrznych
 • premia 300 zł – jeśli spełnisz powyższe warunki i dodatkowo zamówisz terminal płatniczy i zapewnisz na nim min. 1000 zł obrotu do 30.11.2021 r.

Uwaga! „Promocja „Zyskaj 700 zł z letnią promocją Konta Mój Biznes” z premią w wysokości do 700 zł zostanie objętych pierwsze 3000 Kont Mój Biznes otwartych w okresie od 01.06.2021 r do 31.08.2021 r.

W ramach promocji „Zyskaj z kontem dla Biznesu” możesz korzystać z Konta Mój Biznes całkowicie za darmo przez 24 miesiące. Po tym okresie prowadzenie rachunku może być nadal darmowe pod warunkiem spełnienia pewnych wymogów: raz w miesiącu zrobisz przelew do ZUS/US lub zapewnisz min. 1000 zł wpływów zewnętrznych na Twoje konto. Opłaty będą wynosić wówczas:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Banku Millennium (bezwarunkowo)
 • 0 zł za 20 przelewów internetowych w miesiącu (bezwarunkowo)
 • 0 zł za przelewy internetowe do ZUS/US (bezwarunkowo)

Więcej na temat oferty znajdziesz tutaj.

Oferta konta dla spółek

Dla spółek, a więc przedsiębiorstw rejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowych (np. spółka z.o.o., spółka jawna czy spółka partnerska), Bank Millennium przygotował specjalną ofertę - Konto Biznes.

W ramach promocji „Zyskaj z kontem dla Biznesu” opłaty za Konto Biznes przez 24 miesiące wynoszą:

 • 9 zł miesięcznie za prowadzenie konta
 • 0 zł za konto walutowe
 • 0 zł za kartę kredytową

Forma prawna spółek jest nieco bardziej skomplikowana, dlatego do założenia Konta Biznes konieczna będzie wizyta w placówce banku.

Posiadanie Konta Mój Biznes i Konta Biznes pozwala także na możliwość z korzystania z pozostałych produktów banku: finansowania potrzeb firmy, inwestowania nadwyżek finansowych, oferty leasingowej, faktoringowej i finansowania handlu. Do Twojej dyspozycji pozostają pracownicy banku, którzy udzielą Ci precyzyjnych informacji o ofercie i pomagają w wypełnianiu wniosków.

Dostęp i usługi dodatkowe do konta

Z konta firmowego w Banku Millennium można korzystać na kilka sposobów. Możesz je obsługiwać w aplikacji mobilnej na smartfon lub tablet, w Millenecie oraz podczas wizyt w oddziałach. Millenet to intuicyjny system bankowości internetowej z automatyczną identyfikacją przychodzących płatności, łatwym wyszukiwaniem transakcji i szeregiem innych przydatnych funkcji. Z usług bankowości możesz również korzystać poprzez serwis telefoniczny TeleMillennium.

Jeśli już posiadasz osobiste konto w Banku Millennium, to do Twojego konta firmowego możesz logować się tymi samymi danymi, co do konta osobistego i szybko przełączać się między poszczególnymi kontami.

W ramach konta firmowego możesz korzystać z różnych usług:

 • przelewy natychmiastowe,
 • karty debetowej (Millennium Visa Executive Electron) oraz karty kredytowej (Millennium Visa Business),
 • wpłaty gotówkowe w formie zamkniętej,
 • wpłaty zamknięte z opcją transportu,
 • wpłaty zamknięte do wrzutni oraz wrzutni nocnej (dzięki temu możesz fizycznie wpłacić do banku pieniądze nawet gdy bank jest zamknięty),
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty.

Niektóre dodatkowe usługi wymagają jednak zawarcia odrębnych umów. Szczegółowe informacje uzyskasz w oddziale Banku lub poprzez TeleMillennium.

Dodatkowo do konta firmowego możesz zamówić terminal płatniczy z możliwością dofinansowania w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Inna bardzo przydatną usługa jest automatyczna identyfikacja przychodzących płatności (AIPP). Dzięki temu możesz zintegrować Twój program księgowy z kontem firmowym i usprawnić pracę Twojej firmy.

Warto również korzystać z aplikacji na smartfon. Korzystając z darmowej aplikacji mobilnej możesz szybko opłacać faktury - nawet w kilka sekund. Wystarczy, że na fakturze znajduje się kod QR, wówczas wystarczy, że zeskanujesz kod, a aplikacja w telefonie już sama podstawi wszystkie dane do przelewu. Twoim zadaniem jest jedynie zatwierdzić przelew.

Dodatkowo z aplikacją Banku Millennium możesz bez problemu płacić w sklepach oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatu - bez użycia karty płatniczej. Wystarczy jedynie Twój smartfon!

Otwarcie rachunku oraz skorzystanie z promocji jest uzależnione od spełnienia warunków dla otwarcia kont w Banku Millennium oraz spełnienia warunków zawartych w regulaminie promocji: Zyskaj 700 zł z letnią promocją Konta Mój Biznes.

Promocja „Zyskaj z kontem dla Biznesu” obowiązuje od 1.01.2021 r. do jej zakończenia przez Bank. O zakończeniu Promocji Bank poinformuje poprzez zamieszczenie odpowiedniej informacji na stronie www.bankmillennium.pl/biznes/rachunki-biezace, nie później niż 7 dni przed jej zakończeniem. W Promocji może wziąć udział podmiot, który nie był stroną umowy rachunku rozliczeniowego w złotych dla Klientów Biznes w 2020 r.

Advertisement

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Przydatne linki: