O czym pamiętać kupując materace do pokoi hotelowy

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-15  |  Średni czas czytania: 02:09
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Prowadzisz hotel albo pensjonat i zastanawiasz się jakie materace kupić w ramach wyposażenia pokoi? Przy wyborze materaca dla gości trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. W końcu warto kupić taki materac, który zapewni turystom najwyższy poziom relaksu i komfortu, a jednocześnie będzie wytrzymały i odporny na zużycie.
O czym pamiętać kupując materace do pokoi hotelowy

Mogłoby się wydawać, że dobry materac musi być drogi, jednak przy odrobinie wysiłku można jest znaleźć model, który będzie ekonomiczny w zakupie, a jednocześnie komfortowy oraz bezpieczny w eksploatacji. Materac sprężynowy zdecydowanie spełnia te wymagania. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, czy materac sprężynowy będzie strzałem w dziesiątkę, to koniecznie sprawdź poniższe informacje. Przedstawiamy największe zalety tego materaca - pewnością będą stanowić spore wsparcie. Dzięki nim unikniesz wyrzucenia gotówki w błoto.

Wysoki poziom elastyczności

Najlepszy materac sprężynowy elastycznie dopasowuje się do użytkownika, co przekłada się na nieprzeciętny komfort snu. Dzięki temu każdy turysta idealnie wypocznie po długiej podróży. Powierzchnia o optymalnej twardości nie wywołuje szkodliwego nacisku. Nie trzeba więc martwić się o bóle kręgosłupa, czy też mięśni. Zaletą jest również możliwość uniknięcia problemów z przepływem krwi. Model renomowanego producenta nie wpłynie negatywnie na układ krwionośny oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Oczywiście granica elastyczności jest zależna od specyfikacji produktu. Zbyt miękka powierzchnia mogłaby sprawić, że ciało będzie się zapadać, a układ kostny znajdowałby się w nienaturalnym położeniu. Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, że nie jest to zdrowe.

Brak uporczywych hałasów

Osoby, które śpią z partnerem lub partnerką, często skarżą się na uporczywe hałasy wydawane przez materac. Ci, którzy posiadają płytki sen mogą wybudzać się w nocy nawet kilka razy. Nic tak bardzo nie irytuje na wczasach jak skrzypiący materac. Rozwiązaniem tego problemu wydaje się materac posiadający sprężyny znajdujące się w specjalistycznych otulinach. To właśnie one odpowiadają za efektywne tłumienie niepożądanych dźwięków. Nie słyszymy więc uginania się i skrzypienia sprężyn znajdujących się we wnętrzu produktu. Taki materac sprężynowy zapewni turystom komfortowy wypoczynek. To najlepsze rozwiązanie dla hoteli szukających nowoczesnych i optymalnych cenowo produktów.

firmino

Odporność na uszkodzenia

Jak wiadomo, materac hotelowy powinien być odporny na uszkodzenia i wzmożoną eksploatacje. W końcu taki materac jest w nieustannym użytku przez różne osoby. Jeśli nie masz pojęcia, jaki produkt zakupić, to koniecznie sprawdź ranking materacy. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci zdecydować, który model jest godny uwagi. Materace sprężynowe są niezwykle wytrzymałe, co zmniejsza ryzyko pojawienia się przedwczesnych śladów użytkowania, czy też innych mankamentów. Przez długi czas pozostają one w nienaruszonym stanie, a intensywna eksploatacja nie stanowi w tym przypadku żadnego zagrożenia dla konstrukcji. Zakup materaca sprężynowego to świetna inwestycja dla każdego hotelu. To optymalny wybór między wysoką jakością a przystępną ceną. Przykładowe porówanie cen materacy można znaleźć tutaj: materace-ranking.pl.

Materace hotelowe - jaki poziom twardości materaca wybrać?

Z obiektów hotelowych korzysta wiele osób, dlatego ważne jest to, żeby dobrać taką twardość materaca, aby odpowiadała potrzebom większości z nich. Twardość materaca oznacza się symbolem H - od słowa hardness. Mamy 4 stopnie twardości materacy:

H4 - materac twardy

H3 - materac średnio twardy

H2 - materac średnio miękki

H1 - materac miękki

W przypadku hoteli i pensjonatów najlepiej zdecydować się na materac o twardości H3. To optymalna twardość, która pozwoli wygodnie wyspać się większości gości.

Materac do hotelu - pamiętaj o czystości materaca!

Wygodny materac to na pewno atut, ale równie ważna jest jego czystość. Nikt nie lubi wypoczywać na zaniedbanym czy brudnym materacu. Dlatego po zakupie materaca koniecznie zadbaj o jego higienę. Zakup odpowiedni pokrowiec, który ochroni materac przed zużyciem i zabrudzeniami. Taki pokrowiec możesz później wyprać, dzięki czemu pozbędziesz się wszelkich drobnoustrojów. Dodatkowo pamiętaj o tym, żeby po każdym wyjeździe gości odwracać materac na drugą stronę. Dzięki temu zapobiegniesz jego odkształceniom i szybkiemu zużyciu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: