Początki rozwoju marki MetLife

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-14  |  Średni czas czytania: 01:42
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
MetLife jest firmą ubezpieczeniową z siedzibą główną w samym sercu Nowego Jorku na Manhattanie. Jej początki datuje się na 24 marca 1868 roku, kiedy branża ubezpieczeń na świecie dopiero zaczęła się kształtować. Pojawiały się wówczas pierwsze próby wprowadzania ubezpieczeń od niepełnosprawności, ran oraz chorób powstałych podczas udziału w wojnie domowej dla żołnierzy i żeglarzy oraz mające pokryć ryzyko gospodarcze (związane z hipoteką, od spadku kursu papierów wartościowych, od zastoju przedsiębiorstw czy na wypadek strajku).
Początki rozwoju marki MetLife

W ciągu 150 lat działalności, spółka musiała przejść długą drogę i zmierzyć się z silną konkurencją, aby stać się jedną z największych firm na świecie, świadczących usługi ubezpieczeniowe, rentowe, zarządzania aktywami oraz świadczenia pracownicze i zostać jednym z liderów rynku amerykańskiego, japońskiego, azjatyckiego, europejskiego oraz bliskowschodniego. Marce MetLife ufają klienci w ponad 40 krajach. MetLife obsługuje ponad 90 firm z listy liście Fortune 100. Obecnie funkcję dyrektora generalnego i prezesa MetLife pełni Steve Kandarian. W maju stery firmy przejmie Michel Khalaf.

Polski wątek rozwoju MetLife

W Polsce MetLife rozpoczął działalność w 1990 r. jako pierwsze na polskim rynku towarzystwo ubezpieczeń na życie i reasekuracji z udziałem kapitału zagranicznego. Oferuje szeroki zakres ubezpieczeń na życie, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne. Produkty MetLife dostępne są w agencjach MetLife, u partnerów pośrednictwa ubezpieczeniowego, , instytucjach finansowych oraz w sprzedaży bezpośredniej.

Imponującą wartość mają wypłacone przez MetLife świadczenia i odszkodowania (które w samym 2017 roku osiągnęły poziom ponad miliarda złotych brutto). Działanie w myśl zasady społecznej odpowiedzialności biznesu zostało trzykrotnie, rokrocznie (podczas edycji w 2015, 2016 i 2017 roku), docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wolontariusze z MetLife od lat angażują się we wsparcie ważnych inicjatyw społecznych prowadzonych przez takie organizacje jak Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Olimpiady Specjalne, Fundacja Porozumienie Bez Barier, Fundacji Habitat for Humanity czy Fundacja Integracja.

Pakiety ubezpieczeniowe MetLife - bezpieczeństwo i pieniądze po wypadku

Oferta MetLife skierowana do klientów indywidualnych i biznesowych obejmuje ubezpieczenia na życie, produkty emerytalne (IKE, IKZE, OFE) oraz produkty inwestycyjne.

Ciekawie prezentują się ubezpieczenia wypadkowe MetLife TUnŻiR takie jak pakiet MetLife MultiOchrona, który został przygotowany z myślą o kompleksowej ochronie przed finansowymi następstwami wypadku. Gwarancja dostępu do prywatnych usług medycznych w sytuacji ciężkiego złamania, oparzeń i innych skutków wypadku, wypłata świadczeń do wysokości nawet 919 000 złotych (w wariancie Prestiż) oraz ochrona całej rodziny (w ramach Pakietu Rodzinnego) daje poczucie bezpieczeństwa, spokoju i pewności.

Kolejną interesującą propozycją z oferty MetLife jest ubezpieczenie Twoja Bezpieczna Przyszłość, który chroni na wypadek śmierci wskutek wypadku lub poważnego inwalidztwa ograniczającego lub uniemożliwiającego kontynuowanie pracy. Składka w przystępnej wysokości (od 55,46 zł miesięcznie) to niewielka cena za spokój i poczucie finansowego bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, skutkujących trwałym inwalidztwem, niezdolnością do pracy lub nawet śmiercią. Sumy ubezpieczenia wynoszą od 250 000 aż do 1 000 000 zł. Ubezpieczenie zapewnia środki niezbędne do pokrycia kosztów leczenia, rehabilitacji, zabezpieczenia bieżących potrzeb rodziny oraz rekompensaty za dochody utracone na skutek braku możliwości wykonywania pracy zawodowej.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: