Infolinia: 22 300 51 11  Chcesz założyć firmę? Masz pytania? Zadzwoń!

Przedsiębiorcy wolą wynajmować niż kupować auta do firmowej floty

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30  |  Średni czas czytania: 01:26
Artykuł promowany
Bank Pekaoad
Od kilku ostatnich lat obserwujemy coraz dynamiczniejszy rozwój rynku wynajmu długoterminowego. W roku 2017 branża urosła aż o 13% względem roku 2016, a w samym I kwartale 2019 roku penetracja rynku motoryzacyjnego przez usługę wynajmu zwiększyła się o 14% względem tego samego kwartału w roku 2018.
Przedsiębiorcy wolą wynajmować niż kupować auta do firmowej floty

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów najwięcej nowych aut kupowanych na polskim rynku było nabywanych przez firmy oferujące usługi wynajmu długoterminowego. Według PZWiLP w wynajmie długoterminowym znalazło się co piąte finansowane auto, a łączny udział najmu samochodów służbowych w całkowitej sprzedaży aut firmom wzrósł o 21,2%, zwiększając swój udział 0,7% względem analogicznego okresu roku ubiegłego.

Długoterminowy wynajem aut jest niezwykle atrakcyjny dla polskich przedsiębiorców

Usługa abonamentu na służbowe samochody jest bardzo atrakcyjną i - mimo pozornie wyższych kosztów - niezwykle opłacalną formą finansowania. W ramach comiesięcznej raty przedsiębiorcy mogą liczyć nie tylko na udostępnienie samochodu, ale również atrakcyjne dodatkowe pakiety, takie jak dwa komplety opon wraz z ich dwukrotną wymianą w ciągu roku, pełne ubezpieczenie i serwisowanie samochodu, jego rejestrację i realizację przeglądów technicznych, helpdesk dla użytkowników, podstawienie auta pod dom klienta oraz stałość i transparentność kosztów.

eFaktor

Przedsiębiorca, decydujący się na abonament na samochód w Carsmile, ogranicza się jedynie do tankowania paliwa oraz opłacania stałych rat abonamentowych. Resztą zajmuje się firma wynajmująca.

Warto także zwrócić uwagę na znaczną tarczę podatkową, którą zapewnia ta forma finansowania. Wynajem długoterminowy prawnie traktowany jest jako leasing operacyjny bez wykupu auta pod koniec trwania umowy. Z tego względu przedsiębiorcy mogą zaliczać do kosztów uzyskania przychodów pełną ratę abonamentową. Wybierając wynajem auta, firma nie musi obawiać się zadłużenia, zamrożenia kapitału czy obciążenia firmowego kapitału.

Z tego też względu usługa abonamentu na auta jest niezwykle bezpieczną formą finansowania samochodu, co docenią przede wszystkim przedsiębiorcy, prowadzący sezonowe biznesy. Poza tym warto nadmienić, że ze względu na brak decyzji o kupnie auta pod koniec trwania umowy wynajmu (choć oczywiście istnieje taka opcja), przedsiębiorca zyskuje niższe comiesięczne opłaty.

Brak posiadania - brak zamartwiania

Prowadzenie biznesu w Polsce to nie sielanka i wie o tym każdy przedsiębiorca. Warto więc choć w części zredukować obowiązki i problemy, wybierając prosty, transparentny i bezpieczny sposób finansowania auta poprzez jego długoterminowy najem. Ogranicz obowiązki związane z zakupem samochodu, koniecznością jego serwisowania, rejestracji czy ubezpieczenia i postaw na komplementarną usługę najmu długoterminowego. Chcesz poznać atrakcyjne warunki finansowania? Sprawdź ofertę Carsmile i jeszcze dziś skonfiguruj swój wymarzony samochód.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:

Doradztwo marketingowe

Zobacz także artykuły podobne:

Infolinia

Chcesz założyć firmę?
Masz pytania? Zadzwoń!

22 300 51 11

Bezpłatne doradztwo zapewnia:

Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły ›

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: