6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Przesyłka specjalnej troski

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20  |  Średni czas czytania: 01:14
Artykuł promowany
TaxCareAdvertisement
Zamierzasz przesłać komuś przedmioty ze szkła? Przecież jest ono wyjątkowo podatne na uszkodzenia! Lepiej się dowiedz, jak je odpowiednio zapakować i zabezpieczyć przed ewentualnymi zniszczeniami, zanim przekażesz przesyłkę kurierowi.
Przesyłka specjalnej troski | 6krokow.pl

Już od kilku lat coraz chętniej korzystamy z usług kurierskich. Za pośrednictwem firm specjalizujących się w tego typu usługach, wysyłamy paczki z najróżniejszą zawartością na terenie kraju, a także do Wielkiej Brytanii oraz wielu innych państw. Według „Raportu o stanie rynku pocztowego w 2016 roku” opracowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, przychody z przesyłek kurierskich – w porównaniu do 2015 roku – wzrosły w tym czasie o 11,62% (źródło: http://en.uke.gov.pl/files/?id_plik=27364).

Jak zapakować szkło?

Chcesz zrobić komuś prezent i przesłać np. kieliszki, szklanki, figurki, wazoniki albo ozdobne kryształy? Weź pod uwagę, że są to przedmioty kruche, wykonane z materiału, który łatwo uszkodzić. Właściwe zapakowanie przesyłki będzie tu szczególnie ważne. Na przykład szkło należy odpowiednio zabezpieczyć: trzeba użyć opakowania najlepiej sztywnego (twardego), odpornego na rozdarcia, wilgoć i inne czynniki. Można w tym przypadku skorzystać z kartonu lub specjalnych opakowań, dostępnych są także w punktach kurierskich.

PKO BPAdvertisement

Wielkość pudła należy dopasować do gabarytów wysyłanego przedmiotu. Jeśli będzie ono zbyt duże, to szkło przemieści się wewnątrz pakunku podczas transportu. Karton nie może być też zbyt mały, aby przewożona rzecz nie była upchnięta na siłę. Poza tym opakowanie warto wypełnić jakimś miękkim materiałem. Doskonale sprawdzi się tu folia bąbelkowa, styropian, syntetyczna pianka, gazety i inne materiały, które zamortyzują ewentualne uderzenia. Dla większego bezpieczeństwa można dodatkowo opakować sam przedmiot. Jeśli zaś w jednej przesyłce jest więcej rzeczy, to powinno się je rozdzielić. W tym celu również możemy użyć folii bąbelkowej, papierowego ręcznika, kawałków tektury lub gazet.

Dodatkowo – ubezpieczenie

Na paczce ze szklanymi przedmiotami dobrze jest nakleić etykietę „Uwaga szkło” i uprzedzić kuriera o tym, co będzie przewoził. Decydując się na wysłanie szklanych przedmiotów, warto też zastanowić się nad tym, czy nie warto paczki dodatkowo ubezpieczyć. Jest to jedna z opcji dodatkowych, jaką oferuje m.in. firma kurierska euro-paka.pl. Ubezpieczenie to niewielka kwota – zazwyczaj nieprzekraczająca 2–3 PLN – a dzięki niej można będzie ubiegać się o odszkodowanie, gdyby nasza przesyłka została w jakimś stopniu uszkodzona lub zaginęła.

Oceń ten artykuł:

Partnerem serwisu jest:

Taxcare

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2018 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Nasze poradniki:

Przydatne linki: