Przesyłka w dobrych rękach

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09  |  Średni czas czytania: 01:16
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Wysyłanie i zamawianie towarów z dostawą do klienta to podstawa egzystencji wielu przedsiębiorstw, nie tylko handlowych. Nic dziwnego, że przykłada się w nich ogromną wagę do wyboru firmy transportowej, której zostaną powierzone zadania związane z transportem.
Przesyłka w dobrych rękach

Branża transportowo-logistyczna w Polsce od kilku lat błyskawicznie się rozwija. Z zestawienia, które opublikował „Dziennik Gazeta Prawna” wynika, że w 2016 roku przychody firm z tego sektora gospodarki wzrosły o ponad 10%. Ubiegły rok był rekordowy pod względem sprzedaży nowych samochodów ciężarowych. Polskie firmy masowo wymieniały wówczas posiadane pojazdy na nowsze modele (źródło: http://40ton.net/polski-transport-bije-kolejne-rekordy-tym-razem-wzgledem-eksportu-swoich-uslug-granice/).

Jak wybrać przewoźnika?

Obroty firm transportowo-logistycznych rosną, ale równocześnie zwiększa się konkurencja na tym rynku. Na początku 2016 roku istniało ponad 30 tysięcy polskich przedsiębiorstw zajmujących się przewozami towarów na terenie Unii Europejskiej. W ciągu roku ich liczba wzrosła o ponad 1,5 tysiąca (źródło: http://poradnikspedytora.pl/2016/miedzynarodowy-transport-drogowy-wciaz-na-fali/). Klienci, którzy mogą wybierać spośród coraz większej liczby firm, decydują się na te, które oferują najnowocześniejsze usługi. W transporcie liczy się przede wszystkim czas. Ale chodzi nie tylko o to, aby przesyłka jak najszybciej dotarła na miejsce swojego przeznaczenia. Dla firm, które zajmują się wytwarzaniem lub spedycją towarów drogą lotniczą bądź morską ważne jest również zgranie transportu z etapem produkcji albo wypłynięciem kontenerowca w rejs. Dlatego firmy transportowe coraz częściej uruchamiają usługę „just in time”, która gwarantuje, że cały proces odbędzie się i zakończy w ściśle przewidzianym czasie.

Przewieziemy, zmagazynujemy, zapakujemy

Przewoźnicy często reklamują swoje usługi jako „szybkie i bezpieczne”. Czy można oczekiwać czegoś więcej? Oczywiście, że tak. Firmy transportowo-logistyczne coraz częściej oferują również usługę magazynowania towarów na krótszy lub dłuższy czas. To pozwala nie tylko zaoszczędzić na powierzchni magazynowej, ale również - co jest szczególnie ważne dla firm, które jedynie pośredniczą w sprzedaży - tak zorganizować transport międzynarodowy, aby droga towaru od sprzedającego do kupującego była jak najkrótsza. Można również zamówić przepakowanie produktów, ich konfekcjonowanie a nawet kompletowanie zamówień. Takie usługi świadczy na przykład firma Matlogistic, której siedziba mieści się w Trójmieście. Wysyłając towar w drogę, warto również dopilnować, by firma transportowa go ubezpieczyła.

Przedsiębiorca, który dobrze wybrał firmę logistyczno-transportową, może być spokojny. Angażując profesjonalistów, może być pewien, że powierzony im towar dojedzie w dobrym stanie i o czasie na miejsce przeznaczenia.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: