Rozbudowa laptopa - jak ulepszyć swój sprzęt w firmie

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-30  |  Średni czas czytania: 01:37
Artykuł promowany
firmino
Jeszcze do niedawna laptopy wykorzystywane były jedynie w celach biznesowych. Na ten fakt miała zasadniczy wpływ cena przenośnych komputerów, która na przestrzeni lat znacznie spadła. Laptop daje pełną swobodę pracy. Można z niego korzystać w każdym niemal miejscu, także podczas podróży. Często jednak pierwotna konfiguracja przestaje wystarczać, szukamy, więc sposobów na modernizację sprzętu. Jak rozbudować przenośny komputer?
Rozbudowa laptopa - jak ulepszyć swój sprzęt w firmie

Pamiętaj o pamięci

Jedną z najczęstszych przyczyn powolnego działania komputera przenośnego jest niewystarczająca pamięć RAM. Instalacja nowych aplikacji, bardziej wymagających czy aktualizacja systemu operacyjnego przyczyniają się do spadku wydajności komputera i tym samym narastania frustracji u użytkowników. Nie biegnijcie od razu do sklepu po nowy sprzęt. Warto zakupić dodatkową pamięć, aby rozwiązać problem.

Kości RAM możecie wymienić samodzielnie, wystarczy odkręcić kilka śrubek z obudowy laptopa, aby dostać się do gniazd. Nie zawsze znajdziecie tam wolne miejsce, w które można włożyć kolejną kość, wówczas trzeba ją zastąpić pamięcią o lepszych parametrach. Pożyczki przez Internet pozwolą wam zakupić wysokowydajne kości, które od razu przywrócą dawną sprawność komputera.

Dysk, czyli mózg komputera

Kolejnym elementem, który warto wymienić, chcąc rozbudować laptop, jest dysk. Standardowo stosowane, szczególnie w starszych modelach, dyski mogą znacznie spowalniać pracę na komputerze. Jeśli zauważacie długie uruchamianie się systemu czy poszczególnych aplikacji, winny może być przestarzały dysk.

Nowoczesne rozwiązania to dyski SSD, posiadające dużą szybkość zapisu i odczytu danych. Dzięki temu wydatnie poprawi się jakość pracy na laptopie, a system będzie startował w kilka sekund. Warto zainwestować, w czym pomogą pożyczki przez Internet, w dysk pojemny. Dzięki temu zmieścicie na nim nie tylko wersję instalacyjną systemu operacyjnego i niezbędne oprogramowanie, ale także mnóstwo dokumentów, zdjęć czy plików multimedialnych.

Konto PEKAOA

Większy ekran

Jeśli praca na niewielkiej matrycy laptopa sprawia wam problem, pomyślcie o jej rozbudowie. Nie, nie. Z pewnością nie wymienicie ekranu na większy, ale możecie znacznie poprawić swój komfort, inwestując – z pomocą pożyczki przez Internet – w zewnętrzny monitor. Jego podłączenie do laptopa rozszerzy widok i pozwoli na pracę na dwóch niezależnych ekranach. Przypomina to nieco działanie dwóch komputerów – na jednym monitorze widzicie na przykład notatki z wykładu, a na drugim otwarty edytor tekstu, w którym opracowujecie referat czy pracę zaliczeniową.

W niektórych typach laptopów, szczególnie tych o charakterze ultrabooka, nie znajdziecie wyjść video, umożliwiających podłączenie zewnętrznego monitora. Nie zrażajcie się jednak – wystarczy dokupić specjalną przejściówkę, którą umieścicie w gnieździe USB. Dzięki temu każdy monitor, podłączany na standardowym przewodzie VGA, czy też HDMI, będziecie mogli sparować z laptopem, wydatnie poprawiając komfort codziennego korzystania z komputera.

Laptopy to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni mobilność i możliwość skorzystania z komputera w dowolnym miejscu. Warto jednak okresowo zadbać o rozbudowę posiadanego sprzętu, aby zwiększyć jego wydajność. Pamięć, dysk czy ekran to podstawa. Nie zapominajcie także o baterii, którą dobrze jest wymienić, gdy jej żywotność znacznie spadła.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: