Skuteczne sposoby na promocję w Google

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-11  |  Średni czas czytania: 01:35
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Obecnie trudno jest odnieść sukces w biznesie bez obecności w Internecie. Dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na założenie firmowej strony internetowej. Jednak samo posiadanie strony to za mało. Musi być ona skutecznie wypromowana. Najlepiej w wyszukiwarce Google, bo to tam klienci szukają informacji o firmach, produktach i usługach. Oto kilka skutecznych sposobów na promocję strony w wyszukiwarce.
Skuteczne sposoby na promocję w Google

Pozycjonowanie i SEO

Pozycjonowanie strony internetowej to dziś podstawa. Wszystko zaczyna się jednak od prawidłowej optymalizacji strony pod kątem SEO. Strona musi posiadać unikalne tytuły, meta opisy, unikalne treści zawierające słowa kluczowe oraz właściwie opisane grafiki. Ważna jest także intuicyjna nawigacja w serwisie. To podstawowe wymagania pod kątem optymalizacji. Kiedy strona jest już właściwie zoptymalizowana, można przejść do procesu pozycjonowania. Mówiąc ogólnie, polega on na pozyskiwaniu wartościowych linków prowadzących do pozycjonowanej strony. W tym celu najczęściej wykorzystuje się strategię content marketingu, czyli publikacji wartościowych artykułów na dobrych i tematycznych serwisach.

Linki sponsorowane

Drugim skutecznym sposobem na promocję strony w wyszukiwarce są linki sponsorowane, czyli wykorzystanie systemu Google Ads. Jego działanie nie jest skomplikowane. Po założeniu konta można stworzyć reklamę swojej strony. Składa się na nią krótki tytuł, opis oraz link do strony. Tak stworzona reklama pojawia się w wynikach wyszukiwania. Jednak, aby mogła się ona pojawić, dopasować należy do niej w systemie słowa kluczowe. Po wpisaniu danego słowa kluczowego w wyszukiwarce przez użytkownika reklama pojawi się w wynikach wyszukiwania. System Google Ads jest systemem płatnym. Działa on nieco na zasadzie licytacji. Im większa stawka za dane słowo kluczowe, tym większa szansa, że reklama pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania. Trzeba jednak wiedzieć, że opłata pobierana jest dopiero po kliknięciu w reklamę, a nie za jej wyświetlenie. Podkreślić należy, że taka reklama Google jest niezwykle efektywna.

firmino

Google Moja Firma

Kolejnym skutecznym sposobem na promocję firmy w wyszukiwarce jest skorzystanie z funkcji Google Moja Firma. Jest to pewnego rodzaju wizytówka firmy, która wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Aby skorzystać z tej formy reklamy, wystarczy założyć konto Google i uzupełnić odpowiedni formularz. W nim wpisuje się nazwę firmy, adres działalności, dane kontaktowe, jej opis oraz dodaje się zdjęcia. Jest to forma reklamy szczególnie polecana firmom działającym lokalnie. Co ważne, jest to reklama bezpłatna.

Zakupy Google

Ta forma reklamy polecana jest przede wszystkim firmom, które sprzedają swoje produkty w sieci. Obecnie większość platform zakupowych jest kompatybilna z system Zakupy Google. Dzięki temu można w prosty sposób połączyć oferowane na swojej platformie produkty z systemem Google. Same jego działanie jest bardzo proste. Użytkownikowi, który poszukuje danego produktu w wyszukiwarce, wyświetlona zostanie nasza oferta w postaci nazwy produktu, zdjęcia, krótkiego opisu oraz ceny.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: