Telefonia VoIP - 5 powodów, dla których każda firma powinna ją posiadać

Ostatnia aktualizacja: 2018-01-29  |  Średni czas czytania: 01:53
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Telefonia VoIP jest najbardziej znana i popularna w biznesie. W ciągu ostatnich paru lat skutecznie wyparła tradycyjną telefonię stacjonarną oraz zastąpiła usługi świadczone przez operatorów komórkowych. Jej popularność wynika z trzech rzeczy: telefonia VoIP jest tania, elastyczna oraz niezawodna. Jeśli wahasz się, czy telefonia VoIP jest dla Ciebie, poznaj 5 głównych powodów, dla których każda firma powinna postawić właśnie na nią.
Telefonia VoIP - 5 powodów, dla których każda firma powinna ją posiadać

1. Prosta instalacja i łatwa obsługa

Telefonia VoIP to usługa, która swoje działanie opiera na wirtualnej centrali telefonicznej oraz platformie Call-Flow Management. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na kompleksowe zarządzanie komunikacją głosową w firmie. Do jej podłączenia nie jest wymagany zakup specjalnych aparatów telefonicznych ani innego sprzętu. Całość działa jedynie w oparciu o połączenie internetowe oraz odpowiednie oprogramowanie, które dostarcza operator. Mimo zaawansowanego i oferującego wiele funkcji środowiska, obsługa telefonii VoIP oraz platformy Call-Flow Management pozostaje bardzo prosta i intuicyjna. Bez problemu poradzi sobie z nią każdy pracownik, który na co dzień ma styczność z komputerem.

2. Numer stacjonarny zawsze przy sobie

Każda poważna firma wie, jak istotne jest posiadanie stałego numeru stacjonarnego. Przejście na telefonię internetową nie musi jednak wcale oznaczać rezygnacji z firmowego numeru, który dobrze znają klienci. Wręcz przeciwnie! Decydując się na korzystanie z telefonii VoIP firma może bowiem zachować swój numer stacjonarny. Same połączenia przychodzące można odbierać zarówno za pomocą telefonu komórkowego, tabletu lub komputera w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki telefonii VoIP nie ogranicza Cię więc już Twoje biuro i zawsze możesz być w kontakcie ze swoimi klientami oraz współpracownikami.

3. Możliwość zakupienia numeru stacjonarnego z dowolnego miejsca na świecie

Na tym jednak zalety telefonii VoIP się nie kończą, bo sam numer stacjonarny to nie wszystko, co ma ona do zaoferowania swoim użytkownikom. Wartą uwagi usługą, którą proponują operatorzy telefonii internetowej, jest bowiem także możliwość zakupienia numeru stacjonarnego przypisanego do dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Dla przykładu, firma która posiada swoją siedzibę w Krakowie, ale chciałaby rozszerzyć swoją działalność i zdobyć nowych klientów w Warszawie, może wykupić numer stacjonarny ze stolicy. Podobnie sytuacja wygląda także w przypadku numerów zagranicznych.

4. Brak związania długoterminową umową z operatorem

Operatorzy telefonii stacjonarnej oraz komórkowej od lat wiążą swoich klientów długoterminowymi umowami, za których zerwanie przed ich końcem grożą słone kary. W przypadku telefonii internetowej sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej! Operatorzy VoIP nie wymagają bowiem od swoich klientów podpisania umowy na czas określony oraz nie obciążają ich dodatkowymi karami za rezygnację ze swoich usług. Elastyczność oraz możliwość rezygnacji w dowolnym momencie sprawiają, że telefonia VoIP jest opcją zdecydowanie wartą wypróbowania dla wszystkich osób, które wahają się przed jej instalacją w swojej firmie.

5. I wreszcie niskie koszty rozmów w Polsce i zagranicą

Korzystanie z telefonii VoIP jest także znakomitym sposobem na oszczędności w firmie. Oprócz braku pisemnej umowy, korzystanie z połączeń telefonicznych w ramach telefonii VoIP - Dzinga jest tanie bez względu na to czy dzwonimy na polskie czy zagraniczne numery stacjonarne oraz komórkowe. Mamy do dyspozycji także pakiet darmowych minut w miesiącu oraz całkowicie bezpłatne rozmowy w ramach sieci tego samego operatora. Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić by móc bez ograniczeń korzystać z telefonii VoIP, jest stały i stabilny dostęp do Internetu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: