Twoja firma a koszty przesyłki - czyli jak oszczędzać?

Ostatnia aktualizacja: 2017-08-30  |  Średni czas czytania: 01:45
Artykuł promowany
Co jest ważne dla zapewnienia dobrego startu młodej firmy handlowej czy produkcyjnej? To przede wszystkim znalezienie skutecznego, ale i w miarę taniego sposobu na wysyłanie towaru w dowolne miejsce. Podpowiadamy, jak tego dokonać, aby tania przesyłka gwarantowała jednocześnie bezpieczny i terminowy transport.
Twoja firma a koszty przesyłki - czyli jak oszczędzać?

Dobra firma kurierska to podstawa – jak ją znaleźć?

W gąszczu ogłoszeń firm kurierskich nie trudno się zgubić. Tym bardziej, że nie jedna oferta potrafi skusić chwytliwym hasłem. W jaki sposób nie dać się oszukać i wybrać właściwie? Po pierwsze – zwróć uwagę na zakres obszaru dowozu przesyłek. W tym wypadku stawiaj na firmy globalne, gdyż dzięki temu nie musisz ograniczać swoich kontaktów handlowych jedynie do odbiorcy krajowego. Po drugie – zorientuj się czy firma posiada promocje dla młodych firm lub nowych klientów.

tani-kurier.jpg

W ten sposób możesz już na starcie zagwarantować sobie spore oszczędności. Po trzecie – zorientuj się dokładnie w szczegółowych kosztach wysłania paczki. Powinien Ci to ułatwić widniejący na stronie firmy kalkulator. Po czwarte – dowiedz się, w jaki sposób firma honoruje stałych odbiorców swoich usług. Po piąte - zbierz opinie na temat interesującego Cię kuriera. Sięgaj przy tym do różnych źródeł. Pamiętaj, że Internet nie zawsze przedstawia wiarygodne w 100% informacje, dlatego dobrze jest czerpać z bezpośrednich doświadczeń innych.

Tanio nie znaczy bezpiecznie? Schowaj swoje obawy i zaufaj najlepszym!

Szukając dobrego kuriera często można spotkać się z opinią, że jeśli w opisie usług figurują frazy: tanie wysyłanie to nie może być mowy o bezpiecznym transporcie. Nie zawsze tak się dzieje. Na przykład jeśli skorzystasz z oferty firmy KurierNet, która świadczy brokerskie usługi kurierskie na obszarze 52 krajów na całym świecie. Jak to możliwe, że z tym brokerem przesyłki są zarówno tanie, jak i bezpieczne?

Wpływa na to szereg czynników. Najważniejsze z nich to: 

 • współpraca z największymi, doświadczonymi i uznanymi na rynku firmami kurierskimi działającymi na obszarze Polski oraz poza jej granicami – są to m.in. kurierzy UPS, DHL czy DPD.
 • możliwość monitorowania przesyłki przez cały czas trwania transportu – bez konieczności logowania się do swojego konta;
  atrakcyjne, zostawiające w tyle konkurencję promocje dla młodych firm czyli:
  • Abonament Biznesowy (90 dni) na powitanie – w tym czasie paczki wysyłane będą w cenach preferencyjnych;
   konto płatnościowe Skarbonka – za każde wydane 200 zł Klient otrzymuje 2% rabatu na usługi kurierskie.
  • Warto też podkreślić, że jeśli zwiążesz się z firmą KurierNet na dłużej, to również możesz liczyć na ciekawe promocje. Wystarczy, że wykupisz jeden z dostępnych wariantów Pakietu Biznesowego (30 – 60- 90 – 180 – 360 dni), a będziesz mógł wysyłać swoje paczki aż o 80% taniej niż u pozostałych przewoźników.

Reasumując: w przypadku każdej młodej firmy działającej w branży e-commerce szybki, sprawny, a przede wszystkim w pełni bezpieczny transport to absolutna podstawa. Jeśli dorzucimy do tego niskie koszta i globalny obszar działania, można śmiało mówić o sukcesie i to już na samym starcie. Jednym słowem sprawdzony kurier to – w przypadku młodej firmy - gwarancja powodzenia założonego biznesu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: