Tworzenie strony internetowej dla firmy - jakich błędów unikać?

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-27  |  Średni czas czytania: 01:38
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Strona internetowa to jeden z elementów wpływających na powodzenie biznesu. Dobrze zaprojektowana strona www pozwala realizować strategiczne cele, buduje wizerunek marki i pomaga zdobyć wiarygodność i lojalność klientów. Jakich zatem błędów unikać przy projektowaniu strony internetowej, aby spełniała swoje zadnia? Oto krótki poradnik.
Tworzenie strony internetowej dla firmy - jakich błędów unikać?

Za mały budżet

Firmowa strona internetowa to wizytówka marki w sieci. Warto zatem w nią zainwestować, a korzyści tej decyzji będziemy odczuwać przez długi czas. Nowoczesny wygląd zgodny z aktualnymi trendami, porywające teksty, wiele funkcjonalności ułatwiających sprawne poruszanie się po stronie - to wszystko niestety ma swoją cenę. Jeżeli na tworzenie strony www przeznaczymy zbyt mały budżet, będzie ona po prostu słaba i straci na tym zarówno Twoja wiarygodność, jak i wizerunek.

Wybór najtańszej agencji interaktywnej/copywritera

Decyzja, komu powierzyć tworzenie strony internetowej lub napisanie tekstów jest bardzo ważna. Zanim zdecydujesz się na konkretną agencję interaktywną lub copywritera warto zapoznać się z ich dorobkiem, opinią klientów, a także cenami usług. Pamiętaj, że wybór najtańszej opcji zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem. Lepiej wydać więcej, ale poświęcić przygotowanie tak ważnej rzeczy, jaką jest firmowa strona internetowa, komuś, kto naprawdę się na tym zna i zrobi to profesjonalnie.

Powielanie konkurencji

Po pierwsze - to plagiat. Po drugie - pokazuje, że nie wiesz, czego tak naprawdę oczekujesz od strony internetowej. Pamiętaj, że każda firma jest inna - ma inne cele, innych klientów, inną strategię. Dlatego ślepe podążanie za konkurencją przy projektowaniu strony internetowej jest bez sensu. Uwierz -klienci z pewnością docenią, jeżeli Twoja strona będzie oryginalna, z pomysłem i wyróżni się spośród gąszcza takich samych przekazów.

Nieprzemyślana strategia SEO

Widoczność strony w wyszukiwarkach internetowych jest bardzo ważną kwestią, dlatego najlepiej zadbać o nią zaraz po rozpoczęciu prac przy projektowaniu strony internetowej. Odpowiednia i dobrze przemyślana strategia opiera się m.in. na wyznaczeniu słów kluczowych oraz doborze metod pozyskiwania linków zewnętrznych. Jeżeli tego zabraknie - Twoja strona, chociaż by była najlepsza na świecie - nie będzie widoczna w Internecie.

Brak optymalizacji

Dobrze wiesz, jak frustrujące jest czekanie na ładującą się w nieskończoność stronę. Albo próba odnalezienia konkretnej informacji w zlanym w jedną całość tekście, bez nagłówków i podział na sekcje. Jeżeli Twoja strona nie będzie zoptymalizowana pod kątem użyteczności, nie licz na wyrozumiałość swoich użytkowników - pójdą do konkurencji.

Niejasna nawigacja i układ

Sprawne wyszukiwanie informacji na stronie to podstawa - w końcu każdy użytkownik odwiedza Twoją stronę w jakimś konkretnym celu. Jeżeli będzie niejasna, klient po prostu ją opuści. Aby umożliwić mu łatwą nawigację i przyjazny dostęp do danych, przy tworzeniu strony www nie możesz zapomnieć o przejrzystym menu i czytelnym układzie całej strony. Najlepiej, aby nawigacja znajdowała się pośrodku strony i odsyłała do wszystkich podstron, a jej układ odzwierciedlał prawdziwą hierarchię informacji.

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem strony internetowej zgodnej z tymi wskazówkamizachęcamy do kontaktu z agencją interaktywnąIntellect.pl

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: