6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Wynajem ekspresów do kawy - czym się różni dzierżawa od leasingu?

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-30  |  Średni czas czytania: 01:54
Artykuł promowany
TaxCareAdvertisement
Dzierżawa lub leasing sprzętu pozwala przedsiębiorcom szybciej rozwijać firmę. Dzięki nim pracodawcy mogą bowiem rozłożyć opłaty za użytkowanie sprzętu na wygodne, elastyczne raty bądź czynsz. Ekspresy do kawy ziarnistej, które obecnie stanowią obowiązkowy element wyposażenia niemal każdego biura, również są dostępne w tego rodzaju umowach – oferuje je np. firma Eden Springs. Zobacz, na czym dokładnie polega dzierżawa, a na czym leasing takiego sprzętu.
Wynajem ekspresów do kawy

Dzierżawa ekspresów do kawy ziarnistej a leasing ekspresów

Dzierżawa i leasing to dwa rodzaje umowy wynajmu sprzętu, które polegają na użytkowaniu urządzenia przez osobę określaną prawnie jako „Korzystający” (w przypadku leasingu) lub „Dzierżawca” (w przypadku dzierżawy). Umowy te różnią się dwoma istotnymi aspektami.

  • Okres umowy – w przypadku leasingu jest on odgórnie ustalany przed podpisaniem dokumentów, natomiast umowa dzierżawy może być podpisywana na czas określony lub nieokreślony.
  • Wysokość opłat – miesięczna rata leasingu lub czynsz za dzierżawę jest ustalany odgórnie, przed podpisaniem umowy, jednak w przypadku leasingu suma wszystkich rat nie może być niższa niż faktyczna wartość urządzenia (w kwestii dzierżawy nie ma minimalnej stawki za czynsz).

Dla kogo dzierżawa, a dla kogo leasing ekspresów?

Leasing ekspresów Eden jest polecany małym i średnim firmom, w których dzienne spożycie kawy wynosi ok. 20 filiżanek. Dzięki niemu przedsiębiorcy znajdujący się na wstępnym etapie rozwoju firmy nie muszą jednorazowo wydawać sporej sumy ze swojego budżetu.

Dzierżawa ekspresów do kawy Eden to oferta skierowana do średnich i dużych przedsiębiorstw, w których istnieje zapotrzebowanie na większą liczbę urządzeń. To rozwiązanie pozwala także skumulować całą ofertę (dzierżawa, dostawa kawy, serwis) w formie jednej, czytelnej i wygodnej umowy ze stałą stawką.

Wynajem ekspresów do kawy – mierzalny zysk dla przedsiębiorców

Właściciele firm, którzy zdecydują się na wynajem ekspresu do kawy, mogą liczyć na szereg korzyści.

Zalety leasingu ekspresu do kawy

W trakcie podpisywania umowy leasingu pracodawca sam wybiera wygodny dla siebie i swojej firmy okres leasingowania (od 25 do 60 rat). Po zakończeniu współpracy może również wykupić ekspres na własność.  

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad tym, czy leasing jest dla nich dobrym rozwiązaniem, mogą samodzielnie obliczyć wysokość raty. Muszą jedynie określić:

  • liczbę kaw spożywanych dziennie (co pozwoli ustalić rodzaj ekspresu),
  • okres leasingu (co umożliwi rozłożenie stawek na określoną liczbę opłat),
  • rodzaj umowy (basic lub premium z ofertą montażu ekspresu, szkolenia pracowników i filtrem zmiękczającym wodę).

Chcesz dowiedzieć się więcej o leasingu ekspresu do kawy? Zajrzyj TUTAJ.

Zalety dzierżawy ekspresów do kawy

Umowa dzierżawy ekspresów może obejmować kilka urządzeń jednocześnie, co znacznie ułatwia obsługę faktur w administracji. W ramach jednej umowy i stałej kwoty przedsiębiorcy otrzymują również wliczoną w cenę dostawę kawy (zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa), a także serwis i opiekę doradcy.

Jesteś zainteresowany dzierżawą lub leasingiem ekspresów do kawy? A może masz więcej pytań dotyczących dostaw, ustalania stawek bądź okresu umowy? Wejdź na stronę www.eden.pl. Tam znajdziesz szczegóły dotyczące wynajmu sprzętu, a także uzyskasz dane potrzebne do kontaktu z firmą.

Oceń ten artykuł:

Partnerem serwisu jest:

Taxcare

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2018 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Nasze poradniki:

Przydatne linki: