Wynajem samochodów na kilometry - dobry sposób na budowę firmowej floty

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-11  |  Średni czas czytania: 01:40
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Wynajem samochodów na kilometry to nowy, wygodny sposób na nabywanie firmowych pojazdów i ekonomiczne zarządzanie flotą. Wynajęty park pojazdów nie starzeje się, nie traci na wartości, a przy tym sposób jego wykorzystania da się łatwo kontrolować.
Wynajem samochodów na kilometry - dobry sposób na budowę firmowej floty

Nabycie firmowego auta do tej pory wiązało się albo z angażowaniem w jego zakup sporych funduszy własnych, albo z koniecznością zaciągnięcia kredytu na ten cel. Dziś jest inaczej. Coraz popularniejszy staje się wynajem pojazdów i formuła opłat leasingowych - „płacisz tyle, ile jeździsz”. Takie rozwiązanie pozwala optymalizować zarówno koszty pozyskania pojazdu, jak i koszty jego użytkowania. Jak to możliwe?

Wynajem samochodu rozliczanego „na kilometry” przez internet

Model car sharingu cieszy się rosnącym uznaniem przedsiębiorców, a w ślad za tym, zmienia się model leasingu pojazdów. Nowatorskie rozwiązanie w tym zakresie wprowadził Idea Bank, proponując swoim klientom opłatę za wynajem samochodu w systemie „pay as you drive”.

Dzięki udostępnionej przez bank platformie Happy Miles, przedsiębiorcy mogą wybrać odpowiedni samochód i ocenić, czy płatność za przejechane kilometry jest w konkretnym przypadku opłacalna.

firmino

Nie „mieć”, lecz „używać” – opłacalny model biznesowy

Idea wynajmu samochodów zrywa z polskim przyzwyczajeniem do gromadzenia majątku. Wszystko odbywa się z korzyścią dla przedsiębiorcy. Dlaczego?

Nabywając na własność nowy samochód o wartości 80 000 zł, firma „mrozi” środki, które mogłaby wykorzystać w inny sposób. Do tego, posiadacz samochodu ponosi koszty związane z użytkowaniem pojazdu, np.: koszt wymiany wyeksploatowanych części, koszty napraw, przeglądów, czy sezonowej wymiany opon. W ciągu 3 lat, przedsiębiorstwo straci na ten cel kolejne 4 – 5 000 zł.
Po tym okresie firma zostanie z majątkiem wartym dużo mniej niż wyniosła inwestycja, należy bowiem liczyć się z utratą wartości pojazdu. 3-letni samochód można sprzedaż za ok. połowę ceny początkowej, czyli 40 000 zł.

Opcja wynajmu samochodu o podobnej wartości, przedstawiona na platformie happymiles.pl pozwala przedsiębiorcy nie tylko zatrzymać posiadane środki do dyspozycji (zamiast angażować je w zakup samochodu), ale też redukuje do zera wydatki eksploatacyjne związane z pojazdem.


Happy Miles

źródło: Happy Miles

Stałe opłaty za wynajem auta w ciągu 3 lat wyniosą 20 088 zł (558 zł x 36 m-cy), natomiast raty zmienne (uzależnione od przejechanych kilometrów) przy 10 000 km rocznie wyniosą 13 800 zł (30 000 km x 0,46 zł).
Suma wydatków poniesionych przez 3 lata używania samochodu to 33 888 zł.

A co po 3 latach? Happy Miles umożliwia wykup samochodu za określoną cenę lub oddanie go i wynajęcie całkiem nowego pojazdu.

Zarządzanie flotą w cenie

Przedsiębiorstwa, które w działalności wykorzystują więcej samochodów doceniają każdą pomoc w nadzorze nad flotą. Pojazdy oferowane przez Happy Miles są wyposażone w system oparty na technologii GPS. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie lokalizacji samochodu, prędkości, czasu jazdy, zużycia paliwa i czasu pracy kierowcy. To kolejny sposób na redukowanie kosztów używania pojazdów w firmie.
W ten sposób park maszyn może być optymalnie wykorzystany, tani i zachować najlepszy stan techniczny.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: