Wyjeżdżasz na wakacje? Zabezpiecz firmę i dom przed złodziejami

Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24  |  Średni czas czytania: 01:12
Artykuł promowany
firmino
Przekonanie, że skarpeta jest najbezpieczniejszym miejscem na przechowywanie oszczędności już dawno poszło w zapomnienie i ludzie zazwyczaj starają się zapewnić swoim pieniądzom pewniejszą ochronę. Mimo wszystko u każdego w domu znajdzie się parę cennych przedmiotów, których utrata może przysporzyć spore straty finansowe. Dlatego zanim wyjedziesz na urlop zrób wszystko co w Twojej mocy, aby zabezpieczyć swój dobytek.
Wyjeżdżasz na wakacje? Zabezpiecz firmę i dom przed złodziejami

Solidne drzwi i mocne okna

W pierwszej kolejności zainwestuj w drzwi antywłamaniowe i okna z szybami, które trudno wybić. Oczywiście powinieneś o tym pomyśleć na etapie budowy domu, jednak na takie zabiegi nigdy nie jest za późno. Nie przesadzaj jednak i nie montuj drzwi jak do twierdzy, bo wprawieni w bojach złodzieje mogą znaleźć inny sposób na dostanie się do mieszkania i nawet najlepsze wrota nie będą dla nich większą przeszkodą.

Symulacja obecności w mieszkaniu/biurze

Kiedyś trzeba było poprosić o pomoc życzliwego sąsiada, który od czasu do czasu doglądałby naszego mieszkania, karmił kota i podlewał kwiaty, co sprawiałoby, że z boku wyglądałoby ono na wciąż zamieszkane. Teraz wystarczy zakupić system domowej automatyki oraz inteligentnego oświetlenia, które można zaprogramować w taki sposób, by o określonych porach włączało i wyłączało światło w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu złodziej od dłuższego czasu obserwujący dom czy mieszkanie będzie miał wrażenie, że cały czas ktoś w nim przebywa.

Domykanie okien

Wydawać by się mogło, że każdy o tym zawsze pamięta. Wciąż jednak notuje się setki włamań, do których doszło dzięki uchylonym czy niedomkniętym oknom. Doświadczeni włamywacze tylko czekają na taką okazję, kiedy będą mogli prawie, że niepostrzeżenie dostać się do mieszkania. Co więcej, wykorzystują je nawet wtedy, gdy w mieszkaniu ktoś przebywa, a mimo wszystko udaje im się zrealizować misję.

Ubezpieczenie na korzystnych warunkach

Możemy dwoić się i troić by udaremnić włamywaczowi wejście do mieszkania, jednak na nic mogą wyjść nasze starania. Dlatego warto zainwestować w polisę, taką jak Home Insurance Quote, z której w razie nieszczęśliwego zdarzenia otrzymasz adekwatną rekompensatę finansową z tytułu poniesionych strat i zanotowanych zniszczeń. Pamiętaj, że czasami lepiej jest zainwestować kilkaset złotych w składkę ubezpieczeniową, niż później kilkadziesiąt razy więcej celem pozbycia się powstałych z ręki złodzieja szkód i zniszczeń.

Konto PEKAOA
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: