Zagrożenia czyhające na Twój smartfon

Ostatnia aktualizacja: 2017-01-31  |  Średni czas czytania: 01:42
Artykuł promowany
Każdy właściciel smartfonu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele niebezpieczeństw zagraża jego urządzeniu. Mowa tu nie tylko o uszkodzeniach mechanicznych, o które nietrudno w przypadku codziennego używania telefonu, lecz również o jego zgubieniu lub co gorsza - kradzieży. Prócz tego na naszym urządzeniu może pojawić się złośliwe oprogramowanie lub może nas spotkać wyciek haseł i loginów, który może nas dużo kosztować szczególnie jeśli kożystamy z telefonu do mikropłatności lub dokonywania transakcji bankowych.
Zagrożenia czyhające na Twój smartfon

Ciekawe aplikacje pomagające w ochronie ważnych informacji z Twojego smartfona

Jeśli ochrona osobistych danych zapisanych na prywatnym urządzeniu to dla Ciebie priorytet, to koniecznie pobierz na swój telefon aplikacje, które pomogą Ci w ich zabezpieczeniu. Dodatkowo pobierz również dobry antywirus chroniący urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, które może spowodować utratę danych lub ich nielegalne pozyskiwanie.

Powyższe działania zagwarantują Ci bezpieczeństwo wszystkich danych zawartych w urządzeniu. Chronić powinieneś nie tylko prywatne kontakty i dane, ale przede wszystkim informacje tajne ze względu na działalność biznesową. Jeśli prowadzisz własną firmę, to bardzo możliwe, że w Twoim smartfonie znajdują się istotne informacje, hasła lub aplikacje bankowe z dostępem do firmowych kont. Pamiętaj, aby po każdorazowej wizycie na koncie, czy też innej aplikacji wylogowywać swój profil. Zabezpieczysz się w ten sposób od ingerencji osób niepożądanych w funkcjonowanie Twojego biznesu. Co więcej w smartfonie z pewnością przechowuje się wiele kontaktów do pracowników, a także klientów, więc uch utrata mogłaby się okazać bardzo kosztowna.

Co więcej, aby mieć świadomość, że zrobiłeś wszystko, co tylko możliwe, by ochronić zgromadzone na telefonie dane, regularnie wykonuj ich kopię zapasową. Operację tę możesz przeprowadzić przy pomocy darmowych aplikacji lub narzędzi pochodzących od producenta urządzenia. Dzięki temu w razie jakichkolwiek awarii, czy też innych zdarzeń losowych będziesz spokojny, że nie wszystko poszło na straty.

Wszelkie dane przechowywane w smartfonie, możesz również zapisać na dowolnie wybranym nośniku. Najkorzystniej będzie użyć dysku zewnętrznego lub dysku w prywatnym komputerze. Kolejną możliwością jest również przechowywanie danych w chmurze, dzięki czemu będziesz miał do nich dostęp z wielu różnych urządzeń, co z pewnością usprawni Twoją pracę. Weź pod uwagę, że wykonanie kopii zapasowej nie zajmuje dużo czasu, a w wielu przypadkach może „uratować Ci życie”.

Ubezpieczenie, czyli dodatkowa ochrona

Powyżej zostały opisane metody, dzięki którym zabezpieczyć można przede wszystkim to, co znajduje się w pamięci naszego telefonu. Smartfony narażone są jednak na dużo więcej zagrożeń. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w przypadku systematycznego korzystania z urządzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, by smartfon, na który do tej pory chuchaliśmy i dmuchaliśmy, wylądował na betonie, a na jego wyświetlaczu pojawiła się rysa lub cały ekran zwyczajnie popękał. Koszt wymiany wyświetlacza w przypadku niektórych modeli jest niestety bardzo wysoki.

Jeśli chcesz ustrzec się od dodatkowych kosztów związanych z naprawą ewentualnych uszkodzeń to już teraz wykup polisę dedykowaną smartfonom. W razie zniszczenia urządzenia otrzymasz środki, z których pokryjesz jego naprawę. Ubezpieczyciel przewiduje także wypłatę pieniędzy w momencie zgubienia lub kradzieży smartfona.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: