Znaczenie rozmiaru laptopa dla pracowników mobilnych - wybierz mądrze

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23  |  Średni czas czytania: 01:47
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Największy to najlepszy. Niemal każdy pracownik sklepu z wyposażeniem IT słyszy to codziennie, gdy pada pytanie o preferowany rozmiar laptopa. Chociaż teoretycznie większy ekran komputera oznacza wygodniejszą pracę, z praktycznego punktu widzenia duże laptopy są również mniej poręczne i cięższe. Podejmując taką decyzję w trakcie zakupu sprzętu dla mobilnych specjalistów pracujących w trudnych warunkach plenerowych, możemy stać się powodem wielu problemów i ograniczeń.
Znaczenie rozmiaru laptopa dla pracowników mobilnych - wybierz mądrze

Jaki zatem model wybrać? Czy laptop Dell Vostro to dobra inwestycja? Kupić laptop Dell Vostro i5, czy lepiej Dell vostro i7? Wśród osób bez doświadczenia i wiedzy z zakresu dostępnych innowacji, może pojawić się mnóstwo pytań. Podsuwamy więc kilka istotnych podpowiedzi.

Mniejszy niekoniecznie znaczy tańszy - minimalizm jest w cenie

Klienci bez znajomości branży IT często bywają zaskoczeni, że rozmiar laptopa nie ma znaczenia dla jego ceny - w końcu im większym telewizor lub monitor, tym cena zawsze jest wyższa. W tym przypadku komputerów mobilnych zapłacimy podobną kwotę zarówno za konstrukcję 14-calową, jak i model 15.6 cali. Potrzebujesz dowodów? Weźmy na przykład Dell Vostro 3481 14,0" w cenie 1970 zł i Dell Vostro 3584 15,6" w cenie 2010 zł. Ich ceny są zbliżone, natomiast podstawowe parametry techniczne są bliźniacze. Oba modele kupisz w sklepie Gigam.pl.

Parametry techniczne:

  • Procesor Intel i3-7020U 2,3 GHz
  • Dysk twardy 256 GB SSD
  • Pamięć RAM 8 GB DDR4 z możliwością rozbudowy do 16 GB
  • pojemność baterii 42 Wh

Warto zauważyć jednak, że jeśli bateria w obydwu przypadkach posiada taką samą pojemność, 14-calowy ekran będzie pobierać mniej energii. Oznacza to, że dłużej będziemy w stanie pracować zarówno w trybie oszczędzania baterii, jak i na pełnych obrotach.

firmino

Istotne parametry dla pracy w podróży

Skoro wiesz już, że w trasie są lepsze rozwiązania niż uniwersalne 15,6 cali, warto przejść do kwestii pozostałych parametrów. Oczywiście zdarza się, że montażyści i graficy obrabiają fotografie, wideo lub projektują elementy graficzne w trudnych warunkach, lecz zazwyczaj wymagają one od nich perfekcji. Można zatem założyć, że najbardziej wymagające realizacje pozostawią na później i skupią się na tej pozornie lżejszej (przynajmniej dla sprzętu) części pracy - na administracji, marketingu lub sprzedaży.

Czego potrzebujemy do tworzenia prezentacji, tekstów, materiałów, ofert lub mailingów w podróży? Przede wszystkim wydajnego procesora i dużej ilości pamięci RAM. Dzięki nim laptop będzie pracować płynnie, a jednoczesna obsługa wielu wątków nie będzie powodem spadku wydajności.

15,6 cali - sprawdzona klasyka, czy przeżytek?

Nie trzeba być znawcą, by zauważyć, że rozmiar 15,6 cali to najpopularniejsze rozwiązanie wśród komputerów mobilnych. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, jak i użytkownicy biznesowi. Chociaż wybierany jest przez specjalistów mobilnych i biurowych, czy aby na pewno to wciąż uniwersalna pozycja?

Gdy często pracujesz w aucie, pociągu, autobusie lub samolocie i nie masz dostępu do gniazdka, dużo wydajniejszy może okazać się model 14-calowy. Dlaczego? Ponieważ abstrahując od tego, że praca na kolanach z jego pomocą jest wygodniejsza, ekran pobiera znacznie mniej energii. Oczywiście akumulator również dysponuje mniejszą pojemnością, lecz po obniżeniu poziomu jasności obrazu, jesteśmy w stanie dodatkowo zyskać kilkadziesiąt minut pracy w stosunku do modeli 15,6 cali.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: