Zrezygnuj z papieru, e-faktura to same korzyści

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-17  |  Średni czas czytania: 01:55
Artykuł promowany
Konto PEKAOA
Niskie koszty, wygoda, oszczędność miejsca i ekologia - to najważniejsze zalety elektronicznych faktur. Możesz skorzystać z nich bez instalacji specjalistycznego oprogramowania na Twoim komputerze.
Zrezygnuj z papieru, e-faktura to same korzyści

Ponad 250 tysięcy - tyle drzew trzeba wyciąć, by wydrukować wszystkie wystawiane dziś w Polsce faktury. A jeśli dodamy do tego energię niezbędną do wyprodukowania papieru i wydruku dokumentów oraz zanieczyszczenie wody – tradycyjne, papierowe faktury okazują się sporym zagrożeniem dla środowiska.

Za przejściem na elektroniczne faktury przemawia jednak nie tylko troska o naturę. Dla przedsiębiorcy jeszcze ważniejsza jest oszczędność. Przenosząc faktury do przestrzeni wirtualnej, zyskujesz pieniądze (które pochłania wydruk, a często też wysyłka dokumentów) i czas. Zysk będzie tym większy, im więcej kontrahentów ma otrzymać faktury. Nie sposób nie wspomnieć też o przestrzeni do przechowywania papierowych dokumentów. Regały zapełnione wypchanymi po brzegi segregatorami możesz zastąpić dyskiem o odpowiedniej pojemności. Ostatni argument to czas dostarczenia do klienta, który w przypadku e-faktury wynosi tylko kilka sekund.

Te korzyści dostępne są tylko dla przedsiębiorców korzystających z odpowiedniego oprogramowania do fakturowania. Idealny system powinien być wydajny, bezpieczny i prosty w obsłudze. Taki jak BizIn.

Bez instalacji

Większość programów do fakturowania wymaga instalacji na komputerach i konfiguracji. To czynność czasochłonna, a często też wymagająca specjalistycznych umiejętności. BizIn na tle konkurencyjnych systemów o podobnej funkcjonalności pod tym względem wypada bardzo dobrze. By zostać jego użytkownikiem, musisz tylko zarejestrować się na stronie bizin.pl i skonfigurować swoje konto, a dostęp do aplikacji uzyskasz po zalogowaniu się do niej przez przeglądarkę.

To nie tylko ułatwia wdrożenie go w firmie, ale też pozwala korzystać z niego z dowolnego miejsca i urządzenia. Do korzystania z systemu wystarczy w miarę nowoczesna przeglądarka, bo jego interfejs jest oparty na HTML i JavaScript. Poza tym niezbędne będą: dostęp do internetu i aplikacja do odczytu PDF. Nic więcej. Faktury dla swoich kontrahentów możesz więc wystawić zarówno na komputerze stacjonarnym czy laptopie, jak i smartfonie oraz tablecie. To, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz, nie ma żadnego znaczenia.

Wygoda dla obu stron

Proces wystawiania faktury za pomocą BizIn jest prosty i szybki. System oferuje łatwy w obsłudze kreator, dzięki któremu wygenerujesz każdą fakturę, rachunek i paragon. Korzysta z informacji wprowadzonych przy konfiguracji konta i zapisanych danych kontrahentów, dzięki czemu wystawienie dokumentu zajmuje tylko kilka minut. W razie problemów możesz skorzystać z pomocy technicznej lub poradników dostępnych na stronie BizIn.

Wystawiona faktura trafi do skrzynki odbiorczej twojego kontrahenta. Wystarczy, że podasz jego e-mail, a system dostarczy dokument z wybranego przez ciebie adresu. BizIn oferuje ponadto funkcję rejestracji wyświetleń faktury, dzięki której dowiesz się, czy klient ją odebrał.

Sto procent bezpieczeństwa

Rozporządzenie Ministra Finansów z lipca 2011 mówi, że to przedsiębiorca powinien zatroszczyć się o autentyczność danych widniejących na fakturze. Dopełnienie tego obowiązku dla użytkowników BizIn jest banalnie proste. Wystawiając dokument w systemie, możesz w jego stopce umieścić indywidualnie wygenerowany kod QR. Dzięki niemu zarówno ty, jak i twój kontrahent będziecie mogli w stanie szybko sprawdzić jego wiarygodność.

Oprogramowanie zapewnia też ochronę przed nieautoryzowanymi zmianami treści faktury. Umożliwia to suma kontrolna, czyli unikalny kod przypisany do każdego dokumentu. Każda jego modyfikacja skutkuje wygenerowaniem nowej sumy kontrolnej, co zabezpiecza interesy obu stron transakcji. Więcej na temat tej i pozostałych funkcji dowiesz się na stronie BizIn. Z możliwościami systemu warto zapoznać się tym bardziej, że jego podstawowa wersja jest w stu procentach darmowa.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Przydatne linki: