Jak założyć działalność w formie spółki cywilnej w 6 krokach?

Ostatnia aktualizacja: 2020-03-19  |  Średni czas czytania: 05:01
Spółka cywilna to jedna z najbardziej popularnych i najprostszych form prawnych prowadzenie firmy w kilka osób. Jeśli chesz szybko założyć firmę razem ze wspólnikami to spółka cywilna będzie najlepszym rozwiazaniem. Dowiedz się jak założyć spółkę cywilną w 6 prostych krokach.
Jak założyć działalność w formie spółki cywilnej w 6 krokach?

Krok 1. Znajdź wspólnika i zawrzyj umowę spółki cywilnej

Pierwszym krokiem do zawarcia spółki cywilnej jest znalezienie co najmniej jednego wspólnika. Wspólnikiem spółki cywilnej może być inna osoba fizyczna lub osoba prawna. Gdy znajdziesz już odpowiednią osobę, z którą można założyć biznes, czas na zawarcie umowy spółki.

Umowa spółki cywilnej jest podstawowym dokumentem regulującym stosunki wewnętrzne spółki. Można kształtować ją w dowolny sposób - musi być jednak zgodna z prawem, z zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami. Umowa spółki cywilnej powinna być zawarta na piśmie. Nie wymaga jednak do tego udziału notariusza. Powinna wskazywać przede wszystkim cel, jaki ma być osiągnięty przez działanie spółki albo do jakiego dążą wspólnicy.

Inne elementy umowy spółki cywilnej to:

 • informacja o wspólnikach
 • data i miejsce zawarcia umowy
 • nazwa i siedziba spółki
 • okres funkcjonowania spółki
 • obszar działalności gospodarczej spółki
 • cel gospodarczy, która spółka ma realizować i sposób, w jaki cel ten ma być osiągnięty
 • zakres działalności spółki według kodów PKD
 • informacja o wniesieniu wkładów
 • postanowienia dotyczące zmian treści umowy
 • kwestie podziału zysków i udziału w stratach
 • informacja o wspólnikach prowadzących sprawy spółki oraz jej reprezentantach i sposobie reprezentacji
 • postanowienia dotyczące wypowiedzenia i rozwiązania umowy

Po zawarciu umowy spółki cywilnej należy złożyć deklaracje i opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na siedzibę spółki. Stawka podatku wynosi 0,5% wartości wniesionych wkładów do spółki. Na złożenie deklaracji masz 14 dni od dnia zawarcia umowy spółki.

Krok 2. Wybierz formę opodatkowania dla swojej spółki

Drugim krokiem w zakładaniu spółki cywilnej jest wybór formy opodatkowania. Wyboru dokonuje każdy ze wspólników przez złożenie oświadczenia o wyborze opodatkowania:

 • opodatkowanie na zasadach ogólnych - opodatkowanie w tej formie obejmuje każdego, kto nie złożył oświadczenia o wyborze innej formy opodatkowania. W tej formie podatek opłacany jest według dwóch stawek podatkowych:

  18% - dla dochodów poniżej 85 528 zł rocznie

  32% - płacony od nadwyżki od dochodów osiągniętych powyżej 85 528 zł

  Korzystając z tej formy masz możliwość zastosowania wiele ulg podatkowych oraz rozliczać podatek wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

 • podatkiem liniowym - opodatkowanie tą formą polega na stosowaniu stałej stawki podatkowej w wysokości 19% bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Wybierając podatek liniowy, nie będziesz mógł korzystać z ulg podatkowych - poza odliczaniem składek na ubezpieczenia.
 • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych - jest to uproszczona forma opłacania podatku, który obliczany jest od przychodów. Jego stawka waha się od 2% do 20% w zależności od rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej.
 • kartą podatkową - wniosek o zastosowanie karty składa jeden ze wspólników właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego przed rozpoczęciem działalności gospodarczej (wniosek można złożyć dokonując wpisu do CEIDG). Urząd skarbowy decyzją ustali wysokość podatku i terminu jego zapłaty. To, ile podatek będzie wynosił, zależy od rodzaju prowadzonej działalności, wielkości miejscowości, w której jest ona prowadzona oraz liczby zatrudnionych.

Nie jest dopuszczalne, żeby część wspólników spółki cywilnej osób fizycznych była objęta ryczałtem ewidencjonowanym lub kartą podatkową, a część zasadami ogólnym lub podatkiem liniową. Dopuszczalne jest jedynie zróżnicowanie, że niektórzy wspólnicy będą się rozliczać na zasadach ogólnych, a inni podatkiem liniowym.

Krok 3. Wybierz kody PKD

Zakładając firmę będziesz musiał określić obszar działalności Twojej firmy. Służą do tego kody Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

Z uwagi na to, że będziesz wspólnikiem spółki cywilnej, podlegasz rejestracji w CEIDG. Kody PKD musisz podać we wniosku o wpis do CEIDG. Na początku podajesz jeden kod główny, który opisze przeważającą działalność Twojej firmy. Następnie musisz dodać kody działalności dodatkowej. W przypadku spółek cywilnych nie ma ograniczeń w liczbie wybranych kodów, ale pamiętaj, że w CEIDG powinny znaleźć się tylko te kody, które faktycznie określają aktualną działalność Twojej firmy. W razie rozszerzenia działalności możesz w ciągu 7 dni od zmian dokonać aktualizacji we wpisie w CEIDG.

Kody PKD warto ustalić jeszcze przed złożeniem wniosku o rejestrację w CEIDG. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z późniejszym wypełnieniem wniosku. W przypadku problemów z ustaleniem właściwych kodów, możesz złożyć pisemny wniosek o wydanie informacji w tej sprawie do Urzędu Statystycznego w Łodzi. Należy w nim opisać szczegółowo przedmiot działalności Twojej firmy. Na tej podstawie urząd pomoże Ci ustalić odpowiedni kod PKD.

program do wystawiania faktur

Krok 4. Podejmij współpracę z księgowym lub biurem rachunkowym

Własna działalność gospodarcza oznacza również konieczność prowadzenie dla niej księgowości. Następnym krokiem w zakładaniu spółki cywilnej jest więc podjęcie decyzji czy prowadzić księgowść samodzielnie czy podjąć współpracę z księgowym lub biurem rachunkowym. Decyzję tę warto podjąć przed zarejestrowaniem się w CEDIG, bowiem we wniosku o wpis należy wskazać miejsce, w którym będą przechowywane dokumenty księgowe firmy.

Księgowość spółki cywilnej można prowadzić w sposób tradycyjny, czyli przez księgowanie kosztów i przychodów, wypełnianiu ksiąg przychodów i rozchodów oraz sporządzaniu deklaracji podatkowych i przesyłaniu ich do urzędów. Dokumenty te można dostarczać do biura rachunkowego. Tam są rozliczane i umieszczane w dokumentacji firmowej. Po ich rozliczeniu otrzymasz informację o wysokości podatków do zapłacenia oraz składek na ubezpieczenia.

Usługi księgowe sprowadzają się więc głównie do:

 • wystawiania i przechowywania faktur
 • wypełniania ksiąg przychodów i rozchodów
 • prowadzenia ewidencji i rejestrów
 • sporządzania deklaracji podatkowych
 • prowadzenia rozliczeń z pracownikami
 • kontaktu z urzędami

Coraz bardziej popularną formą prowadzenia księgowości jest księgowość internetowa. Polega ona na współpracy z internetowym biurem rachunkowym, które działa zasadniczo tak samo jak tradycyjne biuro rachunkowe, z tą różnicą, że dokumenty przesyła się przez Internet. Prowadzenie księgowości przez Internet jest o tyle wygodne, że do wszystkich dokumentów masz stały dostęp i w każdej chwili możesz je wydrukować. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odciążyć się od samodzielnego prowadzenia księgowości, ale z drugiej strony chcą mieć stały dostęp do dokumentów finansowych swojej firmy oraz chcą i mogą część spraw załatwiać samodzielnie.

Z wyborem księgowości wiąże się również konieczność wyboru programu do wystawiania faktur. Program może być tradycyjny - instalowany na Twoim komputerze lub działać przez internet (w chmurze).


Poniżej znajdziesz porównanie kilku najpopularniejszych na rynku systemów do wystawiania faktur online. Poniższe porównanie ofert powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaki program do fakturowania wybrać.

Praktycznie każdy program do wystawiania faktur online ma w ofercie darmowy okres testowy. W zależności od programu może to być 14, 30 dni lub nawet kilka miesięcy. Tak więc warto założyć konto w kilku aplikacjach i porównać ich funkcjonalności. Dzięki temu możesz wybrać program, który najbardziej będzie pasował do Twoich potrzeb.

Program
Cena
Dane kontrahenta
Limit wystawiania faktur
Możliwość edycji faktur
Możliwość wystawiania różnych dokumentów sprzedażowych
Przejrzysty interfejs
Aplikacja mobilna
Integracja z innymi programami
Wsparcie w obsłudze
Waluta i języki
Indywidualizm
Wysyłanie faktur
www
FakturaXL 0 zł - 10 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT (Biała Księga) oraz weryfikacja numeru konta na Białej Liście Podatników MF. Fakturowanie do 10 faktur w miesiącu bezpłatnie lub bez limitu w abonamencie Możliwość poprawiania wszystkich danych na fakturze Przejrzysty i bardzo intuicyjny Tak Brak - system działa online, automatycznie rozpoznaje urządzenia mobilne i dostosowuje interfejs Posiada open API, integracja z systemami płatności PayU, Przelewy24, PayPal Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia 24/7 przez e-mail i chat oraz infolinia: pn-pt od 10 do 17 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie i dwuwalutowych. Faktury w 7 wersjach językowych i dwujęzyczne. Interfejs programu również w języku angielskim. Możliwość wybrania szablonu faktury, dostosowania kolorystyki, umieszczenia własnego logo i dodatkowego elementu graficznego na dole szablonu (np. pieczęć) Bezzałącznikowy i załącznikowy system wysyłania faktur do kontrahenta na e-mail lub smsem! bezpośrednio z programu. Również automatycznie dla faktur cyklicznych. fakturaxl.pl
Uwaga - specjalna oferta dla czytelników 6krokow.pl!
Podczas zakładania konta w platformie FakturaXL podaj kod "6krokow", otrzymasz wówczas jednorazowy rabat w wysokości 30%.
Faktura.pl 0 zł, wersja premium do 13 zł/mc Dane kontrahenta pobierane z listy kontrahentów oraz z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS. 3 dokumenty przychodowe w pakiecie bezpłatnym na zawsze, w wersji premium bez ograniczeń Edycja danych bez ograniczeń Tak Tak - wystawienie trwa nawet 30 sekund Brak - system działa online, automatycznie rozpoznaje urządzenia mobilne i dostosowuje interfejs Płatność on-line we wspołpracy z Blue Media, brak open API. Integracja z faktoringiem i windykacją Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia poprzez e-mail oraz infolinię: pn-pt: 9.00-17.00 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie. Faktury w 1 wersji językowej. Interfejs programu wyłącznie PL. Możliwość utworzenia nowego schematu numeracji, opcje dokumentu zapisywane jako szablony, dzięki czemu wystawianie trwa kilka chwil. Można wstawić własne logo oraz stopkę. Wysyłka dokumentów w formie emaila (załącznik). Klient widzi w systemie czy udało się dostarczyć e-mail do kontrahenta oraz ma możliwość wysyłki do kontrahentów SMSów. faktura.pl
iFirma 0 zł do 10 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS-u przez nr NIP Fakturowanie do 10 faktur w miesiącu bezpłatnie lub bez limitu z abonamentem Możliwość poprawiania danych Tak Rozbudowany interfejs, dużo zbędnych elementów Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z bankowością online Możliwość kontaktu z zespołem księgowym telefonicznie, e-mail, czat Możliwość wystawiania faktur w obcej walucie Możliwość umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna lub zlecenie wysyłki tradycyjnej iFirma.pl
Fakturownia Abonament od 0 zł do 3 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane są z listy kontrahentów oraz bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS Faktury nielimitowane Możliwość poprawiania danych Tak System dosyć prosty w obsłudze Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z systemami płatności automatycznych tj. PayU, PayPal, dotPay, przelewy24, bankowością online i sklepami internetowymi; posiada open API Możliwość bezpłatnego kontaktu z zespołem wsparcia: telefonicznie, e-mail, czat Możliwość wystawiania faktur w w około 30 językach Możliwość wybrania szablonu faktury (7 dostępnych) lub stworzenia własnego szablonu oraz umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna fakturownia.pl
inFakt Abonament od 0 zł do 12 zł/mc Dane pobierane z listy klientów i wyszukiwanie nowych przez nr NIP Faktury nielimitowane Ograniczenia w edytowaniu wydrukowanych faktur Tak Intuicyjna, daje możliwość szybkiej obsługi Dostępna w systemie Android Integracja tylko z wewnętrznymi systemami Kontakt z zespołem księgowym i technicznym przez 7 dni w tygodniu od godziny 7 do 22 Możliwość wystawiania faktur w obcej walucie w języku angielskim, polskim lub dwujęzycznym Możliwość umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna inFakt.pl
Uwaga - specjalna oferta dla czytelników 6krokow.pl!
Podczas zakładania konta w platformie inFakt otrzymasz 10% rabatu na pierwszą płatność za jedną z usług inFakt.
COMARCH ERP XT od 11 zł/mc za moduł Faktury do 36 zł/mc z obsługą Księgowości i Magazynu Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT (Biała Księga) Brak limitu w abonamencie, 10 faktur (lub dokumentów księgowych) w wersji testowej Bez ograniczenia, dostępny graficzny edytor wydruków Możliwość wystawiania różnych faktur i dokumentów sprzedażowych Przejrzysty i bardzo intuicyjny Tak - iOS oraz Android Integracja z systemami bankowymi: poprzez wymianę plików i mechanizmy Webservice. Integracja z aplikacją mobilną do obsługi klientów detalicznych (POS) oraz narzędziem analitycznym BI POINT i mechanizmem do rozpoznawania faktur kosztowych (OCR) Bezpłatna Asysta telefoniczna i mailowa w dni powszednie od 8:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 14:00 Możliwość wystawiania faktur w innych walutach. Interfejs programu w języku: angielskim, francuskim i niemieckim Pełna modyfikacja szablonów wydruków (wraz z możliwością wstawiania logo na wydruki) oraz możliwość edycji skrótów na pulpicie aplikacji Możliwość automatycznej wysyłki faktur drogą mailową erpxt.pl
Chmura Faktur 0 zł Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS-u przez nr NIP Faktury nielimitowane Ograniczenia w edytowaniu odebranych faktur Tak Interfejs przejrzysty, w miarę intuicyjny W przygotowaniu W przygotowaniu integracja z bankowością online Idea Cloud Możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego serwisu Możliwość wystawiania faktur w złotych w języku polskim Możliwość umieszczenia własnego logo Bezzałącznikowy system wysyłania faktur do kontrahenta i ksiegowej chmurafaktur.pl

Krok 5. Zarejestruj się jako przedsiębiorca w CEIDG

Kolejnym krokiem w zakładaniu spółki cywilnej jest rejestracja w CEIDG. Spółka cywilna nie jest bowiem przedsiębiorcą, nie podlega również rejestracji w CEIDG ani KRS. Wpis do CEIDG musi uzyskać każdy wspólnik spółki cywilnej będący osobą fizyczną i który nie jest jeszcze przedsiębiorcą. Jeżeli działalność będzie wykonywana wyłącznie w formie spółki cywilnej, w formularzu CEIDG-1 zaznacz pole 25, wskazane jest także określenie przyszłej daty rozpoczęcia działalności we wniosku o wpis.

Uwaga!
Spółka cywilna mimo, że nie posiada własnej osobowości prawnej, ma swój własny, indywidulany numer NIP i numer REGON. Nadane dla spółki cywilnej numery NIP i REGON są numerami niezależnymi od numerów identyfikacyjnych poszczególnych wspólników.

Wniosek o wpis możesz złożyć w jeden z następujących sposobów:

 • osobiście w wybranym przez siebie urzędzie gminy - w tym celu możesz pobrać wniosek do uzupełnienia w urzędzie albo możesz wcześniej pobrać wniosek ze strony internetowej CEIDG, wypełnić go i złożyć w urzędzie
 • bezpośrednio do CEIDG za pośrednictwem strony internetowej CEIDG - wniosek możesz wypełnić i przesłać online podpisując go podpisem elektronicznym lub Profilem zaufanym
 • wniosek możesz również wysłać listem poleconym do wybranego urzędu gminy, w tym przypadku jednak podpis musi być poświadczony przez notariusza

Po zarejestrowaniu się jako przedsiębiorca, musisz podjąć dalsze czynności, które umożliwią działalność spółki cywilnej. Należą do nich:

 • zgłoszenie do Głównego Urzędu Statystycznego w celu uzyskania REGON-u spółki
 • złożenie zgłoszenia identyfikacyjnego do urzędu skarbowego w celu uzyskania numeru NIP spółki
 • złożenie zgłoszenia rejestracyjnego do podatku VAT-R, jeżeli spółka chce być podatnikiem VAT (koszt takiej rejestracji wynosi 170 zł)
 • zmiana wpisu w CEIDG - wszyscy wspólnicy spółki cywilnej będący osobami fizycznymi muszą uzupełnić wpis w CEIDG o informację o numerze NIP i REGON spółki (po tym jak zostaną one nadane)

Krok 6. Załóż firmowe konto bankowe

Ostatnim krokiem w zakładaniu spółki cywilnej jest założenie firmowego konta bankowego. Z uwagi na to, że spółka cywilna nie jest odrębnym podmiotem prawa, konto firmowe nie będzie w rzeczywistości należało do niej, a będzie wspólnym rachunkiem jej wspólników.

Konsekwencją tego jest to, że każdy wspólnik może dysponować samodzielnie środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku oraz w każdym czasie wypowiedzieć umowę ze skutkiem dla pozostałych współposiadaczy. Zasady dysponowania przez wspólników zgromadzonymi środkami może określać umowa rachunku bankowego.

Uwaga!
Numer rachunku bankowego musisz podać już na etapie rejestrowania się jako przedsiębiorca w CEIDG. Należy założyć je jeszcze przed wpisem do CEIDG. Wówczas we wniosku o wpis należy podać właściwy numer rachunku bankowego, z którego będzie korzystać spółka cywilna. Ze względu na obecne przepisy (split payment - podzielony VAT) konieczne jest założenie dedykowanego rachunku firmowego, a nie osobistego.

Wybierając odpowiednie konto firmowe dla swojej spółki, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku
 • koszty przelewów
 • koszty wpłat i wypłat w oddziałach banku
 • możliwość korzystania z kart płatniczych
 • dostęp do sieci bankomatów i wpłatomatów
 • ilość i lokalizacja placówek
 • dostępność obsługi konta przez Internet

Aktualny ranking firmowych kont bankowych dla spółek cywilnych znajdziesz poniżej:

Bank Koszty prowadzenia konta Koszty utrzymania karty Wypłaty z bankomatów krajowych Opłata za przelewy krajowe Bonus dodatkowe usługi -
Santander Konto Firmowe Godne Polecenia
Santander
Konto Firmowe Godne Polecenia
0 zł
darmowe przez 24 mc-e, potem darmowe jeśli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS na kwotę min. 200 zł, jeśli nie to opłata 25 zł
0 zł
darmowe przez 24 mc-e, potem jeśli wykonasz płatności kartą min. 400 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów Santander, pozostałe bankomaty - 3,5%, min. 5 zł
0 zł
darmowe przez 24 mc-e, potem 15 przelewów/mc, każdy kolejny 1 zł
Bonus 1050 zł dla przedsiębiorców: 150 zł za Konto Firmowe Godne Polecenia i nawet 900 zł za aktywność Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacja, stowarzyszenie rejestrowe, spółdzielnia

Firmowe konto bankowe w Nest Bank
Nest Bank
BIZNest Konto
0 zł 0 zł 0 zł 0 zł w promocji do 600 zł dla Twojej firmy + terminal za 0 zł Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, oragnizacja pozarządowa, spółka akcyjna

Firmowe konto bankowe w mBank
mBank
mBIZNES Standard
0 zł
bezpłatne przez 2 lata, potem 9 zł (0 zł jeśli zrobisz 1 przelew do ZUS/mc)
0 zł
brak opłat przez 2 lata, potem 5 zł
0 zł
bezpłatnie bankomaty mBank, Santander, Planet Cash, Euronet (wypłata min. 100 zł), pozostałe bankomaty - 3%, min. 5 zł
0 zł
bezpłatne przelewy przez 2 lata
mPlatforma Walutowa mNawigacja Finansowa platforma mikroFirmy.pl Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacja, stowarzyszenie rejestrowe, spółdzielnia

Firmowe konto bankowe w ING
ING Bank Śląski
Konto Direct dla Firmy
0 zł
jeśli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS lub US lub miałeś wpływ na konto min. 2000 zł, jeśli nie to opłata 9 zł
0 zł
jeśli wykonasz płatności kartą min. 300 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów ING, Planet Cash i 1 wypłata /mc w pozostałych, kolejne wypłaty 2,5 zł
0 zł
jeśli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS lub US lub miałeś wpływ na konto min. 2000 zł, jeśli nie to opłata 0,90 zł
możliwość zadłużenia konta do 200 000 zł; można zyskać 100 zł za otwarcie konta Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna korzystająca z uproszczonych metod księgowości, spółka jawna korzystająca z uproszczonych metod księgowości, spółka partnerska korzystająca z uproszczonych metod księgowości, wspólnota mieszkaniowa

PEKAO Konto Przekorzystne Biznes
Bank Pekao
Konto Przekorzystne Biznes
0 zł
jeśli w mc-u zrobiłeś przelew do ZUS/US lub miałeś wpływ min. 2000 zł lub zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala Pekao lub opłacisz 1 ratę leasingu w Pekao Leasing, jeśli nie to opłata 9 zł. Konto darmowe przez 12 mcy dla firm o stażu poniżej roku.
0 zł
jeśli wykonasz płatności kartą na min. 300 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów Pekao i 2 pierwsze wypłaty/mc z pozostałych, kolejne wypłaty z pozostałych 2%, min. 5 zł
0 zł
dla przelewów wewnętrznych oraz 15 darmowych przelewów do innych banków, pozostałe 1,50 zł/szt.
600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:

Doradztwo marketingowe

Zobacz także artykuły podobne:

Infolinia

Chcesz założyć firmę?
Masz pytania? Zadzwoń!

22 300 51 11

Bezpłatne doradztwo zapewnia:

Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły ›

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2020 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: