6krokow.pl - Kursy

Twoje pierwsze kroki w biznesie

Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Ableton Live

Kurs Ableton Live
Cena: 60.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Audio & Wideo
Poziom: Podstawowy
Ocena:
4.2

Informacje na temat kursu:

Kurs z programu Ableton Live pomoże Ci w doskonały sposób tworzyć muzykę, od kreacji po produkcję i występów na żywo. Dowiedz się jak tworzyć, aranżować i komponować z programem Ableton Live.

Poziom podstawowy, 43 wykłady.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli potrzebujesz przejrzystego wyjaśnienia w jaki sposób działa program Ableton i jak korzystać z funkcji programu, ten kurs jest stworzony właśnie dla Ciebie. Nauczysz się tworzyć muzykę niezależnie czy jesteś na poziomie początkującym czy już miałeś styczność z programem, lecz potrzebujesz rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Kurs ten pomoże Ci podsumować i rozwinąć to czego nauczyłeś się już wcześniej.

Czego nauczysz się z kursu?

Kurs ten pozwoli Ci opanować proces tworzenia utworów w programie Ableton Live. Nauczymy Cię technik i rozwiązań, które możesz bez problemu zastosować do swoich nagrań. Dzięki obszernej wiedzy oferowanej na kursie będziesz mógł swobodnie i sprawnie pracować.

W kursie tym znajduje się aż 7 godzin filmów instruktażowych, z którymi w prosty sposób zrozumiesz tajniki pracy w programie Ableton. Opanujesz podstawowe zagadnienia takie jak ustawienia programu, tworzenie nowego projektu oraz główne elementy interfejsu. Kolejnym etapem będzie omówienie kluczowych elementów i funkcji programu takich jak widok sesji, widok aranżacyjny, okno kompozycji, okno efektów i wiele innych. Nauczymy Cię jak korzystać z instrumentów i efektów.

Następnie pokażemy Ci jak zastosować całą wiedzę w praktycznych projektach. Dowiesz się jak zaprogramować perkusję, stworzyć pętlę basową czy główną melodię. Następnie skupimy się na aranżu i masteringu oraz powiemy jak stworzyć mix. Dzięki szkoleniu zdobędziesz praktyczne umiejętności, które możesz wykorzystać przy tworzeniu kolejnych utworów.

Aby ułatwić Ci pracę, kurs został podzielony na 5 głównych tematów. Poniżej znajdziesz nasz program nauczania wraz z krótkim opisem każdego z elementów:

 • Podstawy
 • Elementy programu
 • Instrumenty
 • Efekty
 • Część praktyczna

Na wstępie omówimy ustawienia Audio i Midi oraz ustawienia zaawansowane. Dowiesz się jak stworzyć i zapisać swój pierwszy projekt oraz jak stworzyć własny utwór: kompozycja - perkusja oraz ścieżka basowa/ pozostałe melodie i sample. Nauczymy Cię tworzyć własne utwory: Mix/Aranż i Mastering.

Następnie skupimy się na elementach programu, czyli omówimy interfejs i widok sesji, gdzie powiemy o podstawach i opcjach dodatkowych. Opiszemy widok aranżacyjny: podstawy i operacje, a także okno kompozycji: podstawy i moduły. Zaprezentujemy użycie okna efektowego, live browser i groove pool. Dołączymy film instruktażowy z transport panel. Dział ten zakończymy na przedstawieniu funkcji menu: File i Edit oraz pozostałe opcje.

Z zakresu instrumentów omówimy zagadnienia takie jak Simpler, Impulse oraz Drum Rack i instrument Rack. Nie zabraknie również filmu instruktażowego.

Następnie przejdziemy do efektów, gdzie powiemy o zastosowaniu kompresji, korekcji, filtracji i stereofoniczności, dystorcji, Pitch i Rezonans. Dołączymy film z Vocoder, a także powiemy o: efektach modulacyjnych, pogłosie, echu, zaawansowanej kompresji, efektach MIDI i pozostałych efektach.

Szkolenie zakończymy częścią praktyczną, z której nauczysz się kompozycji: perkusji, perkusji dodatkowej, basu, melodii głównej oraz Lead. Powiemy o funkcji Mix i aranżu, w tym rejestracji i operacji dodatkowej. Na koniec zajmiemy się Masteringiem.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Szkolenie to oferuje Ci kompletną wiedzę z programu Ableton Live. Nauczysz się na nim:

 • tworzyć, aranżować i komponować za pomocą Ableton Live
 • tworzyć utwory
 • technik i rozwiązań stosowanych w tworzeniu nagrań
 • ustawień programu
 • tworzenie nowego projektu
 • głównych elementów interfejsu
 • różnych funkcji programu takich jak: widok sesji/aranżacyjny itp.
 • tworzyć praktyczne projekty np. programować perkusję

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: