6krokow.pl - Kursy

Twoje pierwsze kroki w biznesie

Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Własna działalność - aspekty prawne

Własna działalność - aspekty prawne
Cena: 149.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Biznes i marketing
Poziom: Podstawowy
Ocena:
4.4

Informacje na temat kursu:

Znajomość aspektów prawnych jest koniecznością przy zakładaniu własnej firmy. Taka umiejętność może nam zaoszczędzić wielu problemów, a my będziemy o wiele pewniejsi siebie przy prowadzeniu własnej działalności.

Poziom podstawowy, 19 wykładów, 1 materiał szkoleniowy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób, które planują rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jest pokazane krok po kroku jak przygotować się prawnie do rozpoczęcia własnego biznesu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie decyzje warto podjąć, w jakiej formie oraz o jakiej treści złożyć formularze ten kurs jest idealny dla Ciebie. Nasz kurs jest prawdziwym kompendium wiedzy z zakresu prawa cywilnego, podatkowego i konkurencji. Dowiesz się nie tylko jak założyć swoją działalność, ale jak ją skutecznie prowadzić. Kurs jest przydatny na każdym etapie aktywności zawodowej.

Czego nauczysz się z kursu?

Pierwsza część kursu omawia podstawowe pojęcia z zakresu przedsiębiorczości. Poznasz sposoby prowadzenia działalności gospodarczej, które dzielą się na te wymagające formalnej rejestracji i te które możesz prowadzić bez. Procedury rejestracji zarówno w CEIDG, jak i w urzędzie skarbowym oraz ZUS są omówione w szkoleniu, nie będziesz miał już z nimi żadnych problemów. Jeżeli jesteś przed założeniem swojej działalności możesz rozważać czy warto. Kurs zwróci twoją uwagę na wszystkie wady i zalety jakie możesz na napotkać przy prowadzeniu działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej czy czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dowiesz się czy musisz być VATowcem oraz jakie ulgi możesz uzyskać oraz co dla Ciebie może oznaczać nowy “Mały ZUS”.

Kolejnym pojęciem wyjaśnionym w kursie jest rejestracja. Przydatne procedury rejestrowe są omówione w kursie. Są pokazane również formularze urzędowe i wzory umów jakie są wymagane w Urzędach. Internet bogaty jest również w narzędzia, które pozwalają na dokonanie wymaganych zgłoszeń i oszczędzają nasz czas. Z kursu dowiesz się także jak wybrać najbardziej korzystną dla Ciebie formę opodatkowania, kiedy musisz zainwestować w kasę fiskalną oraz czym są kody PKD. Będziesz znał wszystkie wymogi formalne jakie są niezbędne do rejestracji działalności i przejdziesz cały proces szybko i bez stresu bo będziesz posiadał wystarczającą wiedzę.

Kolejną wiedza, którą musisz się nauczyć jako przyszły przedsiębiorca jest jak chronić własną działalność. Kurs omawia ważne kwestie dotyczące wyboru nazwy firmy i rejestracji znaku towarowego. W pojęcie ochrony wchodzą również temat praw autorskich oraz własności przemysłowej przed nieuczciwymi konkurentami. Dowiesz się praktycznych wskazówek dotyczących szyldów, druków akcydensowych czy pieczątek.

Nasz kurs wyróżnia się od innych, że omawia również pojęcia związane z samym prowadzeniem działalności gospodarczej. Dowiesz się jakie są twoje obowiązki jako przedsiębiorcy, jakie zgłoszenia jeszcze na ciebie czekają, czym, jest spis natury, jak wykorzystać poradniki ZUS oraz jak zadbać o opłacanie składek i podatków. Jako przyszły przedsiębiorca musisz też pamiętać o składaniu odpowiednich dokumentów w odpowiednim czasie. Do kursu są załączone dokumenty, formularze, wzory umów, rachunki czy faktur aby zaznajomić się z nimi.

W programie nauczania znajduje się:

 • Wprowadzenie
 • Co warto wiedzieć przed rejestracją
 • Wybór należy do Ciebie
 • Działalność “na próbę”
 • Rejestrujemy działalność krok po kroku
 • Dalsze obowiązki i zgłoszenia
 • Jak opłacać podatki i składki?
 • A może jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Kurs pokazuje jak krok po kroku założyć własną działalność gospodarczą. Po ukończeniu naszego kursu zyskasz gruntowną wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wszystkie potrzebne aspekty prawne zostały omówione, a ty będziesz czuł się dobrze przygotowany do rozpoczęcia swojego biznesu.

Z kursu dowiesz się:

 • jakie dokumenty są wymagane przy rejestracji
 • jaka forma działalności jest dla Ciebie najlepsza
 • jak uchronić się przed nieuczciwą konkurencją
 • czy musisz posiadać kasę fiskalną
 • jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej opłącalna
 • jakie ulgu możesz otrzymać na rozpoczęcie działalności
 • jak prowadzić działalność bez rejestrowania jej
 • czy musisz być VATowcem

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: