6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Adobe Premiere Pro CS5 - esencja

Kurs Adobe Premiere Pro CS5 - esencja
Cena: 59.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Z kursem Adobe Premiere Pro CS5 możesz tworzyć wspaniałe filmy w profesjonalnym programie. Dowiedz się jak korzystać z kompletnego zestawu narzędzi do montażu i produkcji filmów.

Poziom Podstawowy, 70 wykładów.

Dla kogo jest ten kurs?

Czy zawsze chciałeś nauczyć się jak tworzyć w programie, który jest pionierem w dziedzinie edycji wideo i korzystają z niego profesjonaliści? A może chcesz w szybki i łatwy sposób opanować funkcje programu, które będą w zupełności wystarczające do codziennej pracy? Jeśli tak, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Jest on również odpowiedni dla osób, które znają podstawy, lecz chciałby korzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi i technik pracy.

Czego nauczysz się z kursu?

Pokażemy Ci wszystkie etapy tworzenia filmu, od importu przez montaż po eksport. Dzięki umiejętnościom zdobytym na kursie, będziesz mógł pracować samodzielnie. Zapoznasz się z narzędziami programu oraz opanujesz wiele ciekawych rozwiązań i sztuczek.

W kursie znajdziesz aż 64 filmy instruktażowe, które w prosty i jasny sposób wyjaśnią Ci wszystkie istotne aspekty programu Premiere Pro. Na szkoleniu skupiliśmy się w głównej mierze na pokazaniu praktycznych zastosowań poszczególnych narzędzi.

Na szkoleniu dodatkowo otrzymasz kurs o podstawach programu Adobe OnLocation CS5.

Kurs Adobe Premiere Pro CS5 został stworzony w programie Premiere Pro CS5. Cała wiedza, którą zdobędziesz może być wykorzystana do pracy z wersją CS6 oraz CC.

Dla lepszego zrozumienia szkolenie to zostało podzielone na 15 głównych tematów:

 • Podstawowe zagadnienia
 • Import
 • Sekwencje
 • Edycja na osi czasu
 • Przydatne narzędzia edycyjne
 • Właściwości klipu
 • Przejścia
 • Tytuły
 • Efekty
 • Kompozycje
 • Dźwięk
 • Eksport
 • Praktyczne projekty
 • Przykłady zastosowania efektów
 • Dodatkowo gratis: Kurs Adobe OnLocation CS5

Na początku powiemy o Interfejsie Premiere Pro, pokażemy jak tworzyć nowy projekt a także o właściwościach sekwencji. Powiemy Ci jak importować klipy wideo oraz pliki z warstwami oraz zarządzać materiałami i korzystać z opcji przechwytywania kamery.

Omówimy czym jest podgląd sekwencji, jak tworzyć sekwencje od podstaw, używać funkcji In Point oraz Out Point, wstawiać klipy do sekwencji a także zarządzać ścieżkami.

Z tematu edycji zajmiemy się nawigacją, zaznaczaniem i usuwaniem, przycinaniem, ripple edit, rolling edit oraz narzędziem slip. Dołączymy także film instruktażowy z obsługi narzędzia lift oraz extract.

Rozwiniemy temat narzędzi edycyjnych, które mogą okazać się bardzo przydatne. Powiemy o zmianie prędkości klipu, time remapping, markerach i pobieraniu klatek.

Właściwości klipu to coś czego nie można pominąć, dlatego powiemy o edycji właściwości, modyfikacji za pomocą obwiedni i animacji właściwości.

Dopracowanie szczegółów jest bardzo ważne, dlatego musisz wiedzieć jak tworzyć płynne przejścia, odpowiednio je wstawiać a także robić ich edycję.

Nie zapomnimy o procesie tworzenia tytułu, rozwiniemy nieco temat i będziesz wiedział jak stworzyć tytuł z szablonu, tytuł od podstaw oraz tytuł ruchomy a także jak potraktować polskie znaki w tytule.

Różnorodne efekty są istotne w tworzeniu projektu. Na początku omówimy ogólne zagadnienia po czym przejdziemy do procesu tworzenia animacji efektów, korekcji zakresu tonalnego, zmiany koloru oraz maskowania.

Jeśli chodzi o kompozycje, to poruszymy kwestie zastosowania trybów mieszkania, czym jest obraz w obrazie, kanał Alfa oraz kluczowanie kolorem.

Poznasz podstawowe zagadnienia związane z dźwiękiem oraz jak zmieniać poziom dźwięku. Będziesz potrafił renderować w programie Premiere Pro oraz Media Encoder. Nie zabraknie filmu instruktażowego z eksportu do programu Encore.

Całą teorię będziesz mógł zobaczyć na praktycznych projektach, czyli zrozumiesz metodę usuwania tła, tworzenia animowanego deszczu i zmiany dnia na noc oraz animowanego tekstu. Dołączymy do tego film z tworzenia klipu czarno białego.

Przedstawimy różne przykłady zastosowania efektów, takich jak: efekty z grupy Generate, Perspective, Transform, Transition, Stylize, Distort, Blur/Sharpen, Adjust, Color Correction oraz z pozostałych grup.

Na zakończenie czeka na Ciebie dodatkowy bonus, czyli kurs Adobe OnLocation CS5. Przedstawimy tam podstawy działania programu, omówimy panel Waveform, Histogram i Vectorscope, gdzie przejdziemy przez analizę jasności i koloru. Powiemy o imporcie klipów i analizie obrazu w Premiere Pro.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Kurs ten zawiera kompletną wiedzę na temat edycji wideo w Premiere. Nauczysz się na nim:

 • praktycznego zastosowania wielu narzędzi
 • korzystać z narzędzi do edycji klipów wideo oraz audio
 • eksportować do programu Encore
 • wykorzystania bogatego zestawu filtrów i efektów
 • tworzyć tytuły oraz animowane przejścia
 • technik zaawansowanych: pracy z kanałem alpha, kluczowania itp.

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: