6krokow.pl - Kursy

Twoje pierwsze kroki w biznesie

Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Excel - makra i VBA dla początkujących

Kurs Excel - makra i VBA dla początkujących
Cena: 119.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: IT i oprogramowanie
Poziom: Średniozaawansowany
Ocena:
4.7

Informacje na temat kursu:

Program Excel jest podstawowym programem wchodzący w skład programów Microsoft Office. Znajomość podstawowych funkcji jest bardzo przydatną umiejętnością. Bardzo wielu pracodawców zwraca uwagę na to czy potrafimy efektywnie wykorzystywać program Excel. Daje on nam niesamowity możliwości kalkulacyjnie i i usprawnia naszą pracę biurową.

Poziom średniozaawansowany, 24 wykładów, 22 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które użytkują codziennie programu Microsoft Excel. Jeżeli chcesz przyspieszyć swój poziom pracy i chciałbyś zautomatyzować niektóre zadania, które robisz w arkuszu, to szkolenie jest idealne dla Ciebie. Przy automatyzacji programu wykorzystasz makra, a więc musisz nauczyć się korzystać z języka Virtual Basic. Nasz kurs przeprowadzi Cię przez pracę z tym językiem i makrami od podstaw do zagadnień bardziej zaawansowanych.

Czego nauczysz się z kursu?

Ciągłe kopiowanie wartości do arkuszy może być męczące, szczególnie jeśli powtarzasz tą czynność każdego dnia. Z naszym kursem nauczysz zautomatyzować te czynności i już nie będziesz musiał wykonywać tych samych zadań kilkanaście razy w ciągu jednego dnia. Po naszym kursie te czynności będa wykonywały się same. Proste i złożone makra usprawnią i sprawią, że codzienna praca będzie dziecinnie prosta. Nauczysz się ich robienia w trakcie naszego szkolenia. Będzie wystarczył jeden przycisk i program Excel wykona pracę, która Tobie zajmowała sporą część czasu. W trakcie kursu poznasz bardzo przydatny języki, a mianowicie język Virtual Basic for Applications (VBA). Wraz ze znajomością podstaw tego języka będziesz mógł przygotować takie makro jakie właśnie potrzebujesz. Kurs daje Ci możliwość samodzielnej pracy z językiem, ale znajdziesz w nim również gotowe rozwiązania. Przede wszystkim będziesz pracować na praktycznych przykładach makr, które będziesz mógł spokojnie wdrażać do swojej pracy. Przewidzieliśmy na jakie problemy możesz trafić pracując z excelem i w szkoleniu proponujemy skuteczne rozwiązania. Będziesz wiedział jak dobrze wykorzystać makra w pracy z całymi skoroszytami, wierszami, kolumnami, obsługiwać za ich pomocą wykresy, a co więcej możesz obsługiwać nawet pocztę.

Język VBA może być dla wielu niezrozumiały, to nie stoi na przeszkodzie rozpoczęcia naszego kursu. Nauczysz się wszystkiego od podstaw. Samo pojęcie kodowania może wydawać się przerażające, jednak z naszym kursem stopniowo poznasz jak umiejętnie wykorzystać go w programie Excel. Będziesz znał najważniejsze definicje, wbudowane funkcje np. liczbowe, tekstowe, daty czy czasu i będziesz wiedział jak pracować z zakresami czy przyspieszyć wprowadzanie kodu.

Podstawowa znajomość programu Excel wystarczy aby skorzystać z naszego kursu dotyczącego języka VBA i makr. Do szkolenia zostały dołączone materiały dzięki którym będziesz mógł ćwiczyć tworzenie makr i utrwalać zdobytą już wiedzę.

Program nauczania składa się z filmów instruktażowych takich jak:

 • wstęp do obsługi makr
 • tworzenie niestandardowych funkcji do obsługi arkusza Excel
 • tworzenie okien dialogowych i obsługa zdarzeń
 • wbudowane funkcje w języka VBA
 • przykłady najbardziej przydatnych makr w programie Excel i jak je napisać

Czego zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Dzięki temu szkoleniu pojęcie makr już nie będzie tajemnicą. Będziesz mógł swobodnie tworzyć nowe makra i obsługiwać język VBA. Poszerzysz swoje umiejętności, a zdobyta wiedza pozwoli na zabłyśnięcie w zespole ciekawymi i ułatwiającymi narzędziami. Twoja praca będzie przyspieszona i zautomatyzowana.

Z kursem nauczysz się:

 • automatyzować powtarzalne zadania w arkuszu
 • zaawansowanych technik pracy w MS Excel
 • tworzenia niestandardowych funkcji do obsługi arkusza
 • pracy z funkcjami wbudowanymi w VBA
 • samodzielnego tworzenia praktycznie dowolnych makr
 • programowania w języku VBA
 • wykorzystywania makr do pracy z wykresami i pocztą
 • szybszej pracy dzięki skrótom klawiszowym.

Zobacz także inne kursy:

Kurs Excel dla sprzedawców
Cena: 89.00 zł
4.9

Kurs Excel dla sprzedawców

Kurs Access - kwerendy
Cena: 69.00 zł
5.0

Kurs Access - kwerendy

Kurs Access 2013 od podstaw
Cena: 69.00 zł
4.9

Kurs Access 2013 od podstaw

Przydatne linki: