6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs AutoCAD techniki efektywnej pracy

Kurs AutoCAD techniki efektywnej pracy
Cena: 89.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
4.8

Informacje na temat kursu:

Na naszym kursie możesz dowiedzieć się jak opanować przydatne sztuczki i techniki programu AutoCAD, dzięki którym Twoja praca stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Dowiedz się jak pracować wydajniej i opanować zaawansowane techniki pracy.

Poziom średniozaawansowany, 52 wykłady.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest przeznaczony dla osób, które są zaznajomione z programem AutoCAD i pracują z nim na co dzień, lecz chcą poznać techniki, dzięki którym będą mogły pracować szybciej i efektywniej. Przybliżymy Ci ciekawy sposób aby uprościć często wykonywane czynności.

Czego nauczysz się z kursu?

Na naszym szkoleniu będziesz mógł skorzystać z ponad 50 filmów instruktażowych, na których poruszamy wiele tematów z przydatnymi informacjami na temat programu AutoCAD.

Dowiesz się jak pracować sprawniej i efektywniej. Pomożemy Ci opanować wydajne techniki kreskowania, żeby Twoja praca stała się szybsza i wygodniejsza. Otworzymy przed Tobą zupełnie nowe możliwości. Poznasz zaawansowane techniki edycji obiektów, z których osoby korzystające z programu profesjonalnie korzystają na co dzień. Powiemy Ci jak wykorzystać ciekawe rozwiązania takie jak izolowanie i ukrywanie obiektów czy praca z grupami obiektów i wiele innych.

Nauczysz się korzystać z warstw w bardziej efektywny sposób, co sprawi, że czas Twojej pracy znacznie się skróci. Opowiemy także, o pracy z rzutniami, tekstem oraz wielolinią odniesienia. Twoja praca stanie się wydajniejsza, dzięki szybkim i skutecznym technikom wymiarowania. Kalkulator sprawi, że projektowanie będzie łatwiejsze jak nigdy dotąd.

Kurs jest podzielony na 8 najważniejszych tematów, które są opisane poniżej:

 • Kreskowanie
 • Zaznaczanie obiektów
 • Modyfikacje obiektów
 • Wielolinie odniesienia
 • Tekst
 • Wymiarowanie
 • Warstwy
 • Rzutnie
 • Kalkulator
 • Różne zagadnienia

Na wstępie skupimy się na tematyce kreskowania, czyli czym jest nowy zestaw obwiedni, tolerancja przerwy, punkt początkowy oraz jak tworzyć osobne kreskowania.

W temacie zaznaczania obiektów poruszymy temat poleceń: ow i zw, ostatni i krawędź, cofnij i poprzedni a także powiemy o innym możliwym sposobie zaznaczania, wybieraniu podobnych oraz wszystkich obiektów.

Przy modyfikacji obiektów opowiemy o wielu funkcjach, takich jak edycja polilinii i opcji ‘dołącz wiele’ czy poleceniu ‘obróć kątem odniesienia’. Dowiesz się jak korzystać z narzędzia lustra, czyli jak wyświetlać tekst i go kreskować. Powiemy o edycji szyku, usuwaniu elementu z szyku oraz szyku wzdłuż ścieżki, na przykład punkcie bazowym, zastąpieniem elementu i edycji ścieżki. Będziesz wiedział jak dopasować obiekt, to znaczy przesuwać, obracać i skalować. Dodatkowe funkcje takie jak przesuwanie i kopiowanie za pomocą skrótów systemu Windows, usuwanie powielonych obiektów, zastosowanie uchwytów do modyfikacji i przesuwanie obiektów za pomocą strzałek również znajdą swoje miejsce w tym dziale.

Do tematu wielolinii odniesienia załączymy film instruktażowy o zaawansowanych wieloliniach odniesienia. Nakreślimy Ci jak usuwać formatowanie z tekstu, używać indeks górny oraz dolny, zarządzać numerowaniem list oraz podkreślać tekst jednowierszowy.

Zrozumiesz czym jest szybkie wymiarowanie, wymiarowanie kątów większych niż stopni, tworzenie dynamicznych przerw w wymiarowaniu,wymiar skrócony oraz jaka jest różnica między wymiarem liniowy a wymiarem wyrównany.

Rozjaśnimy Ci jak nawigować po warstwach za pomocą klawiatury, jak tworzyć kopie właściwości warstw oraz usuwać uporczywe warstwy. Zaprezentujemy jak uzyskać łatwy dostęp do każdej rzutni oraz dołączymy filmik z tworzenia rzutni z wyspami.

Praktyczne zastosowanie kalkulatora znacznie ułatwi Ci pracę, między innymi takie zastosowania jak nowe zmienne czy rozwiązywanie wyrażeń przy użyciu kalkulatora. Skomentujemy także inne zagadnienia takie jak izolowanie i ukrywanie obiektów, przywracanie obiektów za pomocą polecenia ‘oddaj’ czy ukrywanie dodatkowych skal opisu. Zgłębimy temat filtrów wyboru obiektów, narzędzia ‘lista’, tworzenia, edycji i pracy z grupami obiektów a także dodawanie hiperłączy do obiektów.

W kursie został wykorzystany program AutoCAD 2012 w polskiej wersji językowej. Techniki, których Cię nauczymy możesz również wykorzystać podczas pracy z innymi wariantami programu.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

To szkolenie oferuje Ci kompletną wiedzę na temat technik efektywnej pracy w programie AutoCAD. Zdobędziesz po nim wiele umiejętności oraz poznasz:

 • Praktyczne techniki kreskowania
 • Zaawansowane techniki ułatwiające edycję obiektów
 • Różne rozwiązania ułatwiające zaznaczanie obiektów
 • Wykorzystanie warstw w praktyce
 • Efektywna praca na rzutniach
 • Użycie kalkulatora w praktyce
 • Ciekawe techniki pracy z tekstem

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: