6krokow.pl - Kursy

Twoje pierwsze kroki w biznesie

Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Autodesk Inventor od podstaw

Kurs Autodesk Inventor od podstaw
Cena: 139.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Kurs Autodesk Inventor pomaga w opanowaniu podstaw projektowania 3D dzięki czemu możesz samodzielnie tworzyć dopracowane projekty. Zawiera praktyczne przykłady i uczy obsługi narzędzi niezbędnych przy modelowaniu 3D.

Poziom Podstawowy, 62 wykłady, 10 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli marzy Ci się aby rozpocząć inżynierskie modelowanie 3D, chcesz nauczyć się obsługi nowoczesnego programu CAD, a może chcesz tworzyć dokumentacje techniczne, to trafiłeś we właściwe miejsce. To wszystko i wiele więcej znajdziesz na naszym szkoleniu, które przekaże Ci kompletną wiedzę między innymi z zakresu modelowania, szkicowania, dokumentacji 2D i modyfikacji.

Czego nauczysz się z kursu?

Kurs zawiera przydatny materiał szkoleniowy dla osób początkujących a także studentów kierunków inżynierskich oraz pracowników branży przemysłowej. Przekażemy Ci podstawy pracy i modelowania w Inventorze, lecz wiedza, którą zdobędziesz przyda się również w innych programach do projektowania 3D.

Cały kurs jest podzielony na kilka kluczowych etapów projektowych, w tym proste szkice 2D, modelowanie i łączenie części oraz wykonywanie kompletnej dokumentacji technicznej.

Na wstępie zajmiemy się podstawami projektowania, które będą dla Ciebie niezmiernie przydatne jeśli nie miałeś jeszcze okazji aby pracować w jakimkolwiek programie CAD-owskim. Damy Ci możliwość dokładnego zapoznania się nie tylko z najważniejszymi elementami interfejsu Inventora ale także podstawowymi metodami szkicowania 2D. Nauczymy Cię jak rysować podstawowe kształty za pomocą narzędzi linii łuku, okręgu czy splajnu. Dodatkowo omówimy więzy geometryczne, wymiarowe oraz jak przebiega import geometrii z AutoCAD-a.

W kolejnej części omówimy modelowanie części, czyli przekażemy Ci podstawową wiedzę na temat tworzenia i modyfikowania szkiców 2D oraz zapoznamy Cię z elementami konstrukcyjnymi. Dodatkowo znajdziesz tam informacje jak tworzyć i edytować płaszczyzny konstrukcyjne, jak w modelowaniu części wykorzystać najważniejsze narzędzia Inventora, między innymi: wyciągnięcie proste, złożone, żebro, zaokrąglanie, fazowanie, odbicie lustrzane i wiele innych.

Co więcej, omówimy przydatne funkcje związane z pracą z zespołami. Powiemy Ci jak możesz łączyć części w jednym pliku na etapie ich tworzenia oraz sprawdzać na ekranie komputera jak mogą one ze sobą współpracować. Omówimy zestawianie elementów oraz możliwości wprawiania ich w ruch. Przedstawimy podstawowe metody wizualizacji elementów w Inventorze, co pozwoli Ci na ich prezentację w bardziej przystępny sposób.

Pokażemy Ci tajniki jak zaoszczędzić czas, podczas procesu modelowania dużych projektów, co może wydawać się bardzo pracochłonne. Dzięki specjalnej biblioteki elementów standardowych o nazwie Content Center możesz ułatwić sobie pracę. Wystarczy, że skorzystasz z gotowych już modeli łożyska, śruby, nakrętki, podkładki i wielu innych części dostępnych na rynku. Gotowe elementy przy budowie zespołów pomogą Ci przyspieszyć swoją pracę.

Rzeczą, o której należy pamiętać jest dokumentacja 2D. Bez niej nie jesteśmy w stanie stworzyć kompletnego i użytecznego projektu. Na tym kursie znajdziesz instrukcje jak wykonać dokumentację 2D w postaci rysunku technicznego. Możesz podejrzewać, że tworzenie takiej dokumentacji bywa żmudne i zabiera wiele czasu. My pokażemy Ci jak za pomocą Inventora możesz automatycznie generować rzuty na podstawie stworzonego już modelu. Dodatkowo podpowiemy Ci jak tworzyć przekroje, rzuty izometryczne, wyrwania czy przerwania. Dzięki temu skutecznie ograniczysz czasochłonne tworzenie dokumentacji.

Dla ułatwienia kurs został podzielony na 10 głównych działów, w których znajdziesz tematy takie jak:

 • Środowisko pracy - tworzenie projektów, elementy interfejsu
 • Nawigacja i wydawanie poleceń - pasek nawigacji: panoramowanie i powiększanie oraz obrót i patrz na
 • Szkicowanie - koncepcja szkicu 2D, więzy geometryczne, więzy wymiarowe
 • Modyfikacja szkiców - podziel, rozciągnij, odsuń, odbij etc.
 • Elementy konstrukcyjne - tworzenie płaszczyzny konstrukcyjnej, osie i punkty konstrukcyjne
 • Modelowanie części - wyciągnięcie proste, przeciągnięcie, wyciągnięcie złożone
 • Projektowanie zespołu - wstawianie komponentu
 • Więzy komponentów w zespole - więzy zestawiające, kątowe, styczne etc.
 • Podstawowa wizualizacja zespołu - dodawanie materiałów, style wizualne
 • Dokumentacja 2D części - tworzenie rysunku, wykonanie rzutów, przekrój etc.

W opisie znajdują się tylko niektóre omawiane zagadnienia, na szkoleniu znajdziesz ich o wiele więcej.

Szkolenie jest wyposażone w materiały pomocnicze, które są wykorzystywane przez autora szkolenia. Materiały są w pełni kompatybilne z wersją programu wykorzystywaną w kursie. Kurs został przygotowany w oparciu o Autodesk Inventor w wersji 2018. Osoby, korzystające ze starszej wersji programu również będą mogły go wykorzystać do nauki podstaw modelowania 3D.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Podczas naszego szkolenia nauczysz się jak:

 • korzystać z najważniejszych narzędzi Inventora
 • tworzenia zespołów i nakładania więzów montażowych
 • wykonywania i modyfikowania szkiców 2D
 • wprawiania w ruch części wewnątrz zespołu
 • modelowania części na podstawie szkiców oraz gotowych elementów
 • wykorzystania biblioteki Content Center w zespołach
 • dodawania wyglądu i materiału części
 • wykonywania dokumentacji 2D

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: