6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Revit - projektowanie w BIM od podstaw

Kurs Revit - projektowanie w BIM od podstaw
Cena: 149.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Kurs Revit pozwoli Ci na opanowanie projektowania w Autodesk Revit i wykorzystywania zalety technologii BIM. Zarówno jeśli prowadzisz biuro projektowe czy jesteś samodzielnym architektem, kurs ten pomoże Ci pogłębić wiedzę z zakresu technologii BIM.

Poziom Podstawowy, 59 wykładów, 14 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Niezależnie czy jesteś studentem z podstawową wiedzą z zakresu budownictwa i aspirujesz aby zostać projektantem, czy jesteś już samodzielnym architektem, nauczymy Cię niezbędnych rzeczy na temat tworzenia projektów, pracy z osiami budynku, modelowania i nie tylko.

Czego nauczysz się z kursu?

Na wstępie zapoznamy Cię z narzędziami programu Revit oraz jak płynnie poruszać się po jego interfejsie. Oferujemy Ci praktyczną wiedzę oraz najczęściej wykorzystywane przez profesjonalistów narzędzia. Dowiesz się jak w optymalny sposób je konfigurować aby ułatwić sobie pracę.

Z tym szkoleniem będziesz w stanie kompleksowo tworzyć własne projekty. Pokażemy Ci jak możesz krok po kroku stworzyć swój pierwszy kompletny model budynku w technologii BIM. Omówimy w jaki sposób korzystać ze słupów, ścian, stropów i sufitów oraz tworzyć połączenia pomiędzy tymi obiektami. Znajdzie się tam również poradnik jak wstawiać okna, schody, meble czy oświetlenie. W ten sposób stworzysz wizualizację, która w jak najbardziej wiarygodny sposób odwzoruje realny przyszły obiekt.

Nauczymy Cię tworzyć realistyczne wizualizacje, które są niezbędne w zawodzie architekta. Pokażemy jak możesz w jak najlepszy sposób przedstawić swoje pomysły projektowe. Klient zwraca na to ogromną uwagę i ma duży wpływ na jego finalną decyzję. Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz jak przygotować realistyczną scenę do wizualizacji oraz jak zadbać o szczegóły takie jak: modelowanie terenu, wstawianie drzew oraz innych elementów otoczenia. Właściwy widok perspektywiczny czy renderowanie obrazu z wykorzystaniem usługi A360 Cloud odgrywa istotną rolę w efekcie końcowym, a my pokażemy Ci jak to osiągnąć.

Nie musisz martwić się o problemy, które możesz po drodze napotkać. Podpowiemy Ci jak omijać potencjalne przeszkody i jak sobie z nimi radzić w przyszłości. Za pomocą dostępnych narzędzi nauczysz się jak to robić, a wszystko odbędzie się zgodnie z wymogami polskiego rynku.

Pokażemy Ci jak pracować efektywniej i skrócić czas pracy nad projektami do minimum. Omówimy skuteczne techniki pracy, z których korzystają nawet profesjonaliści w tej branży. Dowiesz się jak zwiększyć szybkość pracy i poprawić jakość projektu dzięki odpowiednim skrótom klawiszowym.

Do kursu dołączyliśmy sporą ilość materiałów dodatkowych, dzięki czemu będziesz mógł sam siebie doskonalić nawet po kursie. Znajduje się tam między innymi finalny projekt budynku, który został wykonany na kursie, a także zapis każdego etapu pracy. Dodatkowo znajdziesz krótkie przypomnienie wszystkich najważniejszych skrótów klawiszowych programu Revit.

Abyś mógł sprawdzić swoją wiedzę, przygotowaliśmy dla Ciebie ćwiczenia i testy. Dzięki temu, przekonasz się czego już się nauczyłeś, a co warto powtórzyć.

Dla ułatwienia podzieliliśmy nasze szkolenie na 14 głównych działów, a każdy z nim jest szczegółowo rozwinięty podczas szkolenia.

Poniżej znajdziesz program nauczania wraz z krótkim opisem i przykładami, co może się w nim znaleźć:

 • Interfejs programu
 • Opcje i skróty klawiszowe
 • Nawigacja w programie
 • Tworzenie pierwszego projektu
 • Praca z osiami budynku
 • Wstawianie słupów i ścian
 • Precyzyjne modelowanie
 • Wstawianie stolarki budowlanej
 • Modyfikowanie obiektów
 • Edycja detali połączeń i otworów
 • Tworzenie przegród poziomych
 • Modelowanie dachu i stropodachu
 • Wykonywanie ścian osłonowych
 • Wizualizacja projektu

W programie szkolenia dowiesz się jak pracować z interfejsem programu, czyli czym jest BIM, wstęga narzędziowa czy paleta właściwości. Przechodząc do opcji i skrótów klawiszowych, zahaczymy o tematy takie jak opcje podglądu miniatury oraz opcje programu.

Omówimy jak powinieneś poruszać się w widoku czy konfigurować okna widokowe, a także zaznaczać obiekty, gdzie na dodatkowym filmiku instruktażowym szczegółowo rozwiniemy ten temat.

Powiemy jak stworzyć pierwszy projekt i dobrać odpowiednie szablony oraz jednostki projektu. Opowiemy czym są poziomy, siatka i wymiary tymczasowe.

Dowiesz się także, jak wstawiać słupy i ściany w tym słupy architektoniczne, słupy konstrukcyjne, a przy temacie wstawiania ścian, będziesz mógł dokładnie wszystko zrozumieć dzięki dodatkowemu filmikowi zamieszczonemu w tej sekcji.

Będziesz potrafił modelować z doskonałą precyzją dzięki wykładom na temat skoku i przyciągania, poziomów szczegółowości czy lokalizowaniu ścian. Przybliżymy też temat jak wstawiać stolarkę budowlaną w tym drzwi i okna.

Modyfikowanie obiektów nie sprawi Ci więcej żadnych trudności, ponieważ w szkoleniu zawrzemy czym jest wymiarowanie rysunku, jak używać funkcji: wyrównaj, odsuń, przytnij i kopiuj a także jak praktycznie stosować różne skróty.

Przeanalizujemy edytowanie detali połączeń i otworów, w tym połączenia między ścianami, połączenia słupów oraz edytowanie obiektów w 3D. Przestudiujemy także jak tworzyć przegrody poziome takie jak stropy, sufity oraz jak pracować z detalami stropu.

Modelowanie dachu może wydawać się trudnym zadaniem, lecz my przybliżymy Ci temat kształtowania spadku stropodachu czy tworzenia szyb i otworów pionowych. To samo tyczy się wykonywania ścian osłonowych, czyli wstawiania ścian osłonowych, edytowania ścian kurtynowych etc.

Na koniec pokażemy jak zwizualizować projekt, wstawiać wyposażenia wnętrz a nawet klatkę schodową czy stworzyć otoczenie budynku. Nie zabraknie również krótkiego filmiku instruktażowego.

Kurs został oparty na najnowszej wersji Autodesk Revit 2017, lecz zawarta w nim wiedza może być wykorzystana zarówno do pracy ze starszymi wersjami programu.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

To szkolenie oferuje Ci kompletną wiedzę z zakresu projektowania w BIM od podstaw. Dzięki temu szkoleniu:

 • dowiesz się czym jest technologia BIM i jak praktycznie wykorzystać jej atuty
 • zobaczysz jak wstawiać do projektu drzwi, okna, schody, wyposażenie sanitarne, meble czy oświetlenie
 • nauczysz się programu Revit
 • dowiesz się jak efektywnie wykorzystać narzędzia do modyfikowania obiektów
 • dowiesz się na co zwrócić uwagę przygotowując plik projektu pracy
 • poznasz narzędzia do modelowania bryły budynku takie jak: sufity, słupy, ściany, dachy, stropy czy ściany osłonowe
 • poznasz narzędzia do wykonywania połączeń między obiektami
 • dowiesz się jak wyrenderować realistyczną wizualizację z usługą A360 Cloud

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: